• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ek-5 Piyasaya Süren Ambalaj Beyanları Hk.

Özlem Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Biyom Çevre Danışmanlık
Arkadaşlar merhaba, ben GEKAP bildirimleri çıktıktan sonra da Ek-5 Piyasaya Süren Ambalaj Beyanları yapılmaya devam ediyor mu? Bunu soracaktım. Şimdiden teşekkürler.

melih bey beğendiğinize göre 2021 seçiyoruz sanırım

Merhaba,
ambalaj beyanı süresi şubat sonuna kadar mı mart ayı sonuna kadar mı? firmalardan bilgi toplayamadım.

Merhabalar,

Serbest bölgede yer alan ve merkezi İstanbul'da olan bir firmayız. Ambalaj beyanı merkez için yapılmakta. Ancak merkeze boş ambalaj alımı gerçekleşmemektedir. Sadece dolu ürün alım satım faaliyetimiz için ambalaj beyanı yapılmalı mı? Bu beyan ek 5 kapsamına girer mi?

Bengü KURTALANHerhangi bir ürün kendiniz ambalajlamadıgınız sürece gerek yok ithalat v.s hariç , ürün ambalajlı aldıysanız bunun bedeli ürün tedarikçisi tarafından ödenmedilir , ambalajlı ürün alıp , aynı ambalajla piyasaya sürüyorsanız bu sizin sorumlulugunuzda değildir . size o ürünü ambalaj tedarik eden dşünsün :D

Arkaşlar merhaba, ambalaj beyanı piyasa süren yükümlülüğünde bildirimler yapıldıktan sonra mart ayı sonuna kadar mı belgelendirme yapmamız lazım mı ?? 2020 beyanları için piyasaya süren yükümlülüğünde. ?

2020 ambalaj beyanı ve daha önceki yılların devreden yükümlülük miktarları için belgelendirme yapılmayacakmı yani?

Danışmanı olduğumuz tesise hammadde, tahta paletlerle iletilmektedir, tesise gelen hammaddenin ücretine dahil olan bu tahta paletler atılmayıp, tesisin ürünlerinin nakliyesinde de kullanılmaktadır, bu sebeple ambalaj beyanında (bu tür hammadde ile birlikte tesise gelen) ambalajları beyan etmeli miyiz, eğer bildirim yapılacaksa, ambalajın temin edildiği firma adı olarak da hammaddeyi aldığımız firmayı mı bildirmeliyiz?

Önceki cevapları görüntüle…
Melih Coşarbeyan olması için o tahta paletlerin ayrıca ambalaj olarak faturalandırılması gerekir
size bir ambalaj faturası girişi yok ama sizden ambalaj çıkışı ve bildirimi var bu daha büyük bi sorun
hanımefendinin bahsettiğine göre ürün alımında o şekilde girişi var(ürün faturası var sadece tahta palet dahil değil)