• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

EKÖK (Entegre kirlilik önleme ve kontrol)

Melike Yıldız Kurtar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Etken Çevre Danışmanlık
Merhaba arkadaşlar,

Ekök Metal Uygulaması ile ilgili bir mail aldım fakat konuyla ilgili pek bilgim yok. Yönetmeliğe baktım hala taslak olarak görünüyor. Bakanlıktan bu konu ile ilgili mail alan ya da bu konu üzerinde çalışan birileri var mı ?

üretimin içinden özellikle MET lerle alakalı kısımları dolduracak insanları zor buluyorum o yüzden yetişmedi. Siz bilgileri tesiste hangi bölüm ile doldurdunuz?

@Nazzzzz Üretimdeki proses sayımızın fazla olması nedeniyle dolduramadım ben malesef. Üretim birimimizle birlikte doldurmaya çalıştık formları fakat karmaşık geldiği için devam edemedik.

@Nazzzzz EKÖK ile ilgili bilgi doldurumu yaparken kapsamlarınızın değerlendirmelerini iyi yapmak gerekiyor.
Onun haricinde süre 1 Mart'a kadardı ancak herhangi bir uzatma veya yaptırım ile ilgili bir yazı oluşmadı.
Bakanlığın havada kalan uygulamalarından biri olarak görüyorum.

@Kara-- Oradaki üretim bilgileri için firmaların üretim personellerini sadece ona ayırıp birkaç gününü vermesi gerekir. Bence fazla gereksiz detaylı bir çalışma olmuş. En iyisini yapmışsınız. Bende zorunluluk esası olmadığını biliyorum. Sadece firmalarım istedi diye değerlendirmeye aldım çoğu kapsam dışı çıktı zaten.

belirtilen listede adınız yazmıyorsa bile muaf olduğunuzu anketle bildirmelisiniz. Ben de bu şekilde bilgi aldım. Firma kategorilerinden diğer sektörler seçeneğini seçtim. Sonrasında da anketi doldurmanıza gerek yoktur yazı ekranını gördüm.

Evet hocam, ilk başta Görkem Bey ile konuştuk. Çok net bilgi veremedi ama sisteme giriş yapınca en alt sayfada "Kapsamda yer almamaktadır" şeklinde anket şıkkı var. İşaretleyince de "Teşekkür ederiz" deyip gönderiyor sizi ?

Ben yetkili kişilerle görüştüğümde böyle bir bilgi verilmemişti o nedenle uygulama kaydını direkt sildim, sorun olmaz umarım.

Ben listede yazan bakanlıktaki kişilerle görüştüm, yapabildiğim kadarını yaptığımı detaylı met ler kısmını tesiste ilgili kişileri toparlayamadığımı belirttim. Anlayışla karşıladılar, süre versek yapabilir misiniz dediler. Bir ay bile sürebilir çok zor çünkü içeriğindeki metinler çok uzun, üretimi bıraktıramam dedim. Problem yok yapabildiğiniz kadar olsun dediler. Zaten inanılmaz saygılı ve anlayışlı insanlar. Ben bakanlıkta böyle kişilerin çalıştığını bilmiyordum. Mesleğim adına çok mutlu oldum...

Arkadaşlar, şahıs uygulamalarında EKÖK Metal diye görüyorum tıkladığım zaman uygulamaya gidemiyorum beni ana sayfada tutmaya devam ediyor. Uygulamaya yönlendiriliyorsunuz diyor ana sayfa çıkıyor. Bu sıkıntıyla başka karşılaşan var mı? Otomotiv ve metal sektörü olarak geçiyor çalıştığım firma.

Şahıs uygulamalarından değil, HESAP (TESİS DEĞİL) kısmına girip; uygulama listesinden EKOK ekleyeceksiniz.

ne düşünüyosunuz anlamadım atık beyanın ambalaj beyanın yapılmadıgı sallandıgı bir sistemde yapsanız ne olur yapmasanız ne olur.
hayatın keyfine bakın bu gibi saçma uygulamalar ile vakit geçirmeyin yapmayın geçip gidin yada sallaya salaaya gidin kim bilecek oraya ne yazıldı ne gerçek ne dogru sistemi değerlendirecek arkadas ne anlar firmadan ne anlar teker teker firma mı inceleyeckler dogrumu yanlışmı sallayın gitsin yaptın butonuna basın gecsın 10 yıldır sallayar beyan yapıyorum kimse bişey demedi. bakanda ha varmı yok mu ona bakmış. ne para alıyorsunuz ki bu kadar kafa patlatıyorsunuz

Berbat bi danışmanım , kafama göre çalışıyom, gunu kurtayarım yeter asla etik değilim , para nerdeyse ben ordayım... önüme gelen firmaya çakıyorum gidene çakıyorum 1000 liralık işi 10000 tlye yaptım bedavaya yaptım kime ne bindirisem. cebime giren paraya bakarım ...