• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

EKÖK (Entegre kirlilik önleme ve kontrol)

Melike Yıldız Kurtar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Etken Çevre Danışmanlık
Merhaba arkadaşlar,

Ekök Metal Uygulaması ile ilgili bir mail aldım fakat konuyla ilgili pek bilgim yok. Yönetmeliğe baktım hala taslak olarak görünüyor. Bakanlıktan bu konu ile ilgili mail alan ya da bu konu üzerinde çalışan birileri var mı ?

@Ferhat Elçi mühendisim demedim. muhendislik fakultesi mezunuyum. çevre danışmanıyım sadece (5 ,6 matematik neti ile girilen bir sistemde ne muhendis çıkar kandırmayalım kendimizi şimdi surda size en basit bir mühendislik sorusu sorsam hepimizi çakılırız)

@uzunince oooo çok etkinlendim anlatmaya gerek yok görüyorsunuz meseleyi sisteme atıp kaçamazsınız ona bakarsanız yaşlı köy amcaları hepimizden çok çevre bilgisi var bundan bahsetmiyorum sistem sıkıntılı diye vicdanı kenara bırakıp da istediğinizi yapamazsınız 5-6 neti yapan bizler değil devletin kendisidir onlara bu lafları yapın , her ilde mühendislik açanlara sorun , her şehirde bölüm açıp da hoca almayanlara sorun madem bu kadar aydın biri iseniz ...

Bu konunun mühendislikle alakası yok konu “insanlık”. Aldığın parayı veya bu mesleği beğenmiyorsan çalışma işi bırak, dışarda o işi yapmak için can atan bir sürü mühendis var. Ha benim ona maçam yetmiyor çalışcam diyorsan da hakkını vererek yapacaksın ki boğazından haram lokma geçmediğinden emin olasın.

ne istiyosunuz gidin eglenin dolaşın saçma sapan işlerle ugrasmayın. herkesin yaptıgı gibi para kazanın seninle benim aramda fark ne kardeşim sen 500 liraya yapıyosun ben 10000 lira kime göre haram serbest piyasa ben buna çakma derim benim markam degerim bu zorlamı imzalttık s teklif sunduk adamda kabul etti. benim değerim bu mesleği begenmiyorum ama parasını yemiycem anlamına gelmez . kardeşim gidin hayatınızı yaşayın spora gıdın yuzmeye gıdın kız tavlama cıkın sınemaya gidin ekok mekok neyse ne kafa yoruyosunuz. herkes neyse bizde aynını yapuyoruz ıkı uc beyan ıkı uc atık gonderimi azımız yok fazlamız yok. bu kadar zorlaştıracak ne var serbest çalışacaksan olmuyosada idare et çaktırma adamın işini hal et yeter. devlete hesapmı vercen kusermı sana yetkısız çalıstıysan bunu anlamakta ne var. saldırın .

İster danışman firmadan ister şirketin kendi bünyesinde çalışanlar asıl amacımız bağlı bulunduğumuz kurumu/şirketi layıkıyla temsil etmektir. Sistemsel hatalar olabilir ama bu bizim de işimizi savsaklamız anlamına gelmez. Burada olma amacımız da bu değil mi? Gerektiğinde sistemi tartışmak gerektiğin de yanlışlarımızı görmek ama en niyahetinde "doğruyu yapmak". Ama bazılarının sırf para kazanmak adına mesleğin adını kirletmesi kabul edilemeyecek birşeydir.
Her akşam oğlumun gözünün içinde bakıp her türlü yanlışlığa zorluğa rağmen hep doğru olması gerektiğini anlatmaya çalışırken sabah işe gelip sadece iş olsun sadece para gelsin diye bu işi yapacaksam başta oğluma yalan söylemiş olurum. Siz yanlış yolu seçtiğiniz diye bize de aynı yolu tavsiye etmeniz de başka bir acı tablo?

@Serkan Çiçekay ben kaçar gençler bugunki denetimim bitti. çok kasmayın hayatınızı yaşayın. öz eleştiride yapın kendimizi bi b..k da sanmayalım ben oyle yapıyorum kıçı kırık bi danışmanız bu dünyada para kazanın araba ev alın tatıle gidin eşinize hediye alın... mumkunse para kazanacak iş yapın danışman firm sahipleri siz aynen çalışın sizde para var nerden mi bilyorum bende varda ondan..

Merhaba arkadaşlar, 20-22 mart arasında yapılacak olan EKÖK Çalıştayına katılacak olan var mı ?

Arkadaşlar, Merhabalar,
24-26 Şubat tarihlerinde EKOK 'un II. Çalıştayı vardır. @uzunince arkadaşın forumda yazdığı üst kısımdaki mesajlar kapanış kısmında ekrana yansıtıldı. Gerçekten çok acı, ama yapacak bir şey yok.

Bardağın dolu kısmından bakalım; bakanlık ve üniversite forumu sıkı şekilde takip ediyor. Buradan onlara selamlar ;)