Elektrik piyasası kanunu geçici 8. madde

Kayıt
18 Temmuz 2012
Mesajlar
320
Beğeniler
223
#1
Elektrik Piyasası Kanunu geçici 8. madde ile ÇED, Emisyon İzni, Deşarj Kalite Kontrol Ruhsatı, Deşarj İzni gibi muafiyetler mi geldi termik santrallere? Bu konuda yardımcı olur musunuz?
 
Kayıt
21 Haziran 2011
Mesajlar
143
Beğeniler
80
#2
termik santrale çed, emisyon izni muafiyeti verilebilir mi ya, çok saçma? hemen ilgili maddeye bakıp dönüyorum.

GEÇİCİ MADDE 8 – (1) EÜAŞ veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarına ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerine, bunların özelleştirilmeleri hâlinde de geçerli olmak üzere, çevre mevzuatına uyumuna yönelik yatırımların gerçekleştirilmesi ve çevre mevzuatı açısından gerekli izinlerin tamamlanması amacıyla 31/12/2018 tarihine kadar süre tanınır. Bu sürenin üç yıla kadar uzatılmasına Bakanlar Kurulu yetkilidir. Bu süre zarfında ve önceki dönemlere ilişkin olarak bu gerekçeyle, EÜAŞ veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarında ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerinde, bunların özelleştirilmeleri hâlinde de geçerli olmak üzere, elektrik üretim faaliyeti durdurulamaz, idari para cezası uygulanmaz.

Benim anladığım bu bir ÇED muafiyeti değil, ÇED zaten bir izin de değildir. Ama geçici faaliyet belgesi, emisyon izni vb muafiyet getiriyor gibi. Özelleştirmeleri bile kapsama dahil etmişler ki çok pis yandaşçılık kokuyor bu madde diyebilirim.
 
Kayıt
18 Temmuz 2012
Mesajlar
320
Beğeniler
223
#3
termik santrale çed, emisyon izni muafiyeti verilebilir mi ya, çok saçma? hemen ilgili maddeye bakıp dönüyorum. GEÇİCİ MADDE 8 – (1) EÜAŞ veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarına ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerine, bunların özelleştirilmeleri hâlinde de geçerli olmak üzere, çevre mevzuatına uyumuna yönelik yatırımların gerçekleştirilmesi ve çevre mevzuatı açısından gerekli izinlerin tamamlanması amacıyla 31/12/2018 tarihine kadar süre tanınır. Bu sürenin üç yıla kadar uzatılmasına Bakanlar Kurulu yetkilidir. Bu süre zarfında ve önceki dönemlere ilişkin olarak bu gerekçeyle, EÜAŞ veya bağlı ortaklık, iştirak, işletme ve işletme birimleri ile varlıklarında ve 4046 sayılı Kanun kapsamında oluşturulacak kamu üretim şirketlerinde, bunların özelleştirilmeleri hâlinde de geçerli olmak üzere, elektrik üretim faaliyeti durdurulamaz, idari para cezası uygulanmaz.
yani gfb, emisyon ve deşarj izinlerinden muaf olunacak 2018 yılına kadar
 

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)