• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Elektronik atıklar

Temel Atik

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ORGANİK MÜHENDİSLİK
Arkadaşlar merhaba Elektronik atıklarla ilgili bir çalışma yapıyorum. Konuyla ilgili elinde döküman (Dergi, video falan) olan yada bilgi sahibi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
Konu genel olarak elektronik atıkların bertarafı, yeniden kazanımı Türkiye ve Dünyada ki durumu...

Elektronik atıklarla ilgili çalışırken içeriğinde bakır olan atıklar için ayrı kalemlerde teklif almanızı tavsiye ederim. (Motor, kablo vb.) Şayet bakırın hurda değeri çok yüksek (3000-7000 TL/ton). Nakliye bedeliyle başa baş noktasına getirebilirsiniz.

Devran bey sizinle nasıl irtibata geçebiliriz. AEEE ile ilgili birkaç sorum olacak.

''Sakın sana kötüsün diyenlere aldırma, bana da geri zekalı dediler, atomu parçalayıp ellerine verdim.''
ALBERT EİNSTEİN

Elektronik atık alımı yapan firmaları nereden buluruz? Önceden liste vardı atık alan firmalar için, şimdi bulamıyorum. Yardım:)