• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Elektronik dergi katılımı - lütfen herkes oy kullansın

E-Dergi ile ilgili nasıl bir katılım sergileyebilirsiniz ?

• Yönetime adayım

Oy: 4 3.6%
  • Araştırma ekibine katılabilirim

Oy: 15 13.6%
  • Fikir Sunabilirim, tam olarak nasıl katılacağımı bilmiyorum

Oy: 14 12.7%
  • Sektörümün temsilcisi olabilirim

Oy: 5 4.5%
  • Röportajlarda yardımcı olabilirim

Oy: 1 0.9%
  • Görselliğinde yardımcı olabilirim

Oy: 3 2.7%
  • Resmi kurum ve kuruluşların katkısını sağlayabilirim

Oy: 0 0.0%
  • Bu konuya ilgiliyim ve alınabilecek kararlar sonrasında yardımcı olabilirim

Oy: 21 19.1%
  • İlgilenmek isterim ama çok zamanım yok, belki tek tük yardımcı olabilirim

Oy: 43 39.1%
  • Uğraşamam

Oy: 4 3.6%

• Kullanılan toplam oy
    110

E. Cihan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
N/A Environment
Arkadaşlar ;

https://www.cevremuhendisleri.net/f4/elektronik-dergi-4971/index2.html#post12438

linkinden ulaşabileceğiniz konuda görüldüğü üzere bir E-Dergi oluşturma fikrimiz var. Bu tür bir olaya katılım ile ilgili bir fikir edinmemiz bize daha iyi yol gösterecektir. Lütfen Anketi tek bir kere oy verecek şekilde oylayın ve mesaj olarak cevabınızı ekleyin bu konunun altına.

İlgilenmek isterim ama çok zamanım yok, belki tek tük yardımcı olabilirim

Cevap: Elektronik Dergi Katılımı - Lütfen Herkes Oy Kullansın

Fikir Sunabilirim, tam olarak nasıl katılacağımı bilmiyorum

üzerimize düşen ne varsa ben elimden geldiğince varım arkadaşlar..

Arkadaşlar bu işin sürekliliği olmaz ise bir anlamı kalmayacaktır. Aylık bir dergi çıkarmak için iyi bir ekip hiç değilse 10 gün uğraşması gerekecektir. Zor ve zahmetli bir iş fakat böyle şeylere de mesleğimizin ihtiyacı var. Katılımı görebilirsem meyveleri toplayabilirsek başka projelerde ortaya koyacağım. Hem site hem mail grubu hemde takip işleri bana cidden zaman bırakmıyor. Bu nedenle öncelikle bu işi üstlenecek ekip kurmak için uğraşacak bir arkadaşa ihtiyacımız var. Ben yinede her aşamada elimden geleni yapmaya hazırım ama öncelikle sizlerin bu projenin sahiplenmesi gerekmektedir.

yardımcı olmaya gayret edeceğiz..

İlgilenmek isterim ama çok zamanım yok, belki tek tük yardımcı olabilirim :(

Böyle bir derginin oluşumu için yardım etmekten mutluluk duyarım.

deneyimlerimizi ve paylaşımlarımızı aktarsak epey yardımcı olur, ben varım arkadaşlar

Çok güzel bir fikir, umarım hep birlikte hayata geçirebiliriz...Pek çok kişi gibi benim de zaman problemim var. Ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Cihan Emre yeterince yardımcı olabilirim diyen meslektaşımız oldu sanırım. Sıra sende. Toplantı ayarlar mısın lütfen. E-Dergi konu başlıkları belirlensin toplantıda ve süre konulsun 1. sayımız için. Bende dergi çalışmalarını yapabileceğiniz bir bölüm oluşturacağım. Gruba dahil olan arkadaşları bildirirsen bölüme girebilmeleri için yetkilendirmeleri yapayım..

Arkadaşlar toplantı için bence en uygun gün Cumartesi akşamı olacaktır. Böylece hem o güne kadar katılım biraz daha birikmiş olur. Ancak farklı önerilerinize açığız. En çok katılımın olacağı günü tercih ederiz. Konuda mesaj kalabalığı olmaması açısından gün ile ilgili fikirlerinizi bana özel mesaj ile bildirebilirsiniz.
Öte yandan oy kullanan ama yorum yapmayan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız da bu konunun altına veya bana özel mesajla, ankette olan şıklardan hangisini işaretlediyse ve ek olarak yapmak istediği bir şeyler varsa yazabilir. Bence ilk gün için fena sayılmaz bir katılım sayısı var ankette. Mail grubundan da katılım olacaktır tahminimce. Ben liste hazırlıyorum kimin ne yapmak istediğini ve özellikle aktif görev almak isteyenlerle mail yoluyla iletişim kuracağım. Bu konuyla ilgili uygun zamanlarda online konuşmalar ve paylaşımlar, görev dağılımları vb yapacağız.

Şimdi sizden ricam;

1. Ankete oy vermeyen veya veren ama yorum yapmayan kim varsa burada yorum olarak veya bana özel mesaj aracılığıyla yapabileceğini, katkıda bulunabileceği alanı yazsın.

2. Gün konusunda benim teklifim Cumartesi akşamı herkesin nette olabileceği bir vakit, ancak vakit ayırmayacak olanlar olabilir. Dışarı çıkanlar veya internet erişimi olmayan arkadaşlar olabilir. Alternatif tekliflerinizi bana özel mesaj yoluyla bildirin lütfen.

Cumartesi bana da uygundur. MSN üzerinden toplantı yapmak için msn grup sohbet oluşturur musun cihan.

Yapılacak olan toplantının programı aşağıdaki gibidir:

Katılımcıların tanışması

Katılımcıların kendi sektörleri ile ilgili ve bunun dışında dergiye nasıl katkıda bulunabilecekleri

Forumda veya çevrede bilinen kişilerin sektör belirlemelerinin yapılması

Çekirdek İçerik belirleme

Ekstra İçerik belirleme

Yayına destek verebilecek akademisyen tavsiyeleri

Beyin fırtınası ve fikir paylaşımı

Ekiplerin görev tanımlarının yapılması

Yönetim Kurulu Belirlemesi: ( Yeterli Katılım Olması Durumunda . Aksi taktirde biraz daha bekleyebiliriz. Bence biraz beklememiz daha uygun olacaktır bunun için )

2 editör haricinde Yönetim Kurulundaki kişi sayısını başta 6 kişi olarak düşünmüştüm ama fikrimi değiştirdim. Çekirdek İçerikteki bölümlerin moderatörleri ve ekstra olan bölümün moderatörü yönetimi oluşturmalı.

konuyu ancak inceleme fırsatı bulabildim, gerçekten güzel bir fikir; zamanım ve imkanlarım doğrultusunda ve alınabilecek kararlar sonrasında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Merhabalar Cihan
Güzel fikir bende elimden geldigince fırsat buldugum oradan yardımcı olmak isterim
Nasıl yapılacagı biraz daha şekillenince görüşrüz.
İyi çalışmalar

İlgilenmek isterim ama çok zamanım yok, belki tek tük yardımcı olabilirim