Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Elektronik firmaları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih ÖZKAN tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih ÖZKAN

  Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

  Bir elektronik firmasına ziyarete gittiğimizde kalay gümüş ve bakır karışımlıbir madde ile lehim yapıyor aylık 200-300 kg'lık sarfiyatı var bacalardan çıkan emisyon bağlı olduğu sanayi tarafından çevre mühendisince yapılmakta kapsam listelerinde bulamadım acaba kapsama giriyor mu? Yardımlarınız için teşekkürler.
   
 2. serdaralkan

  serdaralkan CMNet Üyesi

  SKHKKY Bacada voc (uçucu organik bileşikler) ölçümleri yapılır.
  4) Isıl gücü olmayan tesislerde asgari baca yüksekliği çatının en yüksek noktasından itibaren dağılımı
  engellemeyecek şekilde en az 1.5 m olacaktır.

  Onun haricinde çevre izin lisans konusunda atık su deşarjı yoksa gürültüden muafiyet maddelerinde yer alıyorsa emisyon konusunu da çevre il müdürlüğünden görüş alarak neticekendirilebilir. Zaten tesisler çevre izninden muaf olsalar bile bunu sadece bizim değerlendirmemiz de yetmemekte çevre il müdürlüğünden muaf olduguna dair yazı alınması gerekmektedir.
   
  Fatih ÖZKAN bunu beğendi.
 3. Fatih ÖZKAN

  Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

  ustadım şimdi burada bahseettiğim alaşım (kalay-gümüş-bakır) lehim makinasında eritilerek elektronik malzemeye lehimlenerek sabitleniyor. Kapsam olayını da Çevre İl müdürlüğüne dilekçe yazarak soracağız artık. çok teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...