• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yönetim Eleştirileriniz?

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Herkese merhabalar arkadaşlar sizlerden ricam bu başlık altında bizleri eleştirmenizdir. Eleştirileriniz doğrultusunda site faaliyetlerine yön vermeye çalışacağım. Her eleştiride söyleneni gerçekleştiremeyebiliriz ama ne kadar ilerlersek o kadar iyi olur hepimiz için. Lütfen gördüğünüz keşke şöyle olsa dediğiniz eleştirilerinizi bekliyorum.

@Gülin Ç.

Kapatabilirim ama bu sefer aama motorları açısından sıkıntı olur. Bu nedenle kapatmıyoruz. Yani sitemiz arama motorlarında gözükmez yeterince..

@Gülin Ç. sizin istekleriniz bizim için çok önemli ve değerli ama sistemi dışarıya kapatmak demek, sitenin sonunun gelmesi demek. Sondan kasıt, Türkiye'de Çevre Mühendisliği denildiğinde akla burası geliyor ve buradan başka bir yer de yok mecra olarak (varsa da bilmiyorum). İşte bunun sonlanması demek olur. Yani eksileri bu olur.

Artıları ise, marjinallikte tavan yaparız. Kendi aramızda takılır dururuz yani dışarıdan gizemi yüksek olur böyle bir nebze anlamı yüksek olur ama keşfedilme konusunda ve bahsettiğim diğer konularda sıkıntı olur.

Sıkça Sorulan Sorular bölümümü mü yapsak. Çoğu zaman aynı şeylerin başlıkları tekrar tekrar açılıyor ya da soruluyor. Bir ara köpüren çamura ne yaparım furyası vardı mesela. Tattan tata giriş yapılıyor mu sorusu geliyor hep vb şeyler için kalabalık yapan başlıklar yerine bilgiye ulaşmayı kolaylaştıracak bir SSS bölümü güzel olabilir. Başlık açılacağı zaman orasının önerisi gelir ilk mesajlarını atanlara mesela

@burak çifçi

Güvenlik önlemi olarak düşünün bunu. Hem amaçsızca sitede herkese YAZILIYOR hemde forum kullanımı azaltılıyor. Özelden yardımlaşmalar başlıyor.

@Fatih Özcan
haklısınız bir de internetten aramayla forumda yazılanlar rahatlıkla incelenebiliyor. bunun içinde bir güvenlik yönteminiz var mı?

Özellikle kapatmıyoruz onu. Arama motorlarında çıkma oranımız düşer kapatırsak buda dezavantaja dönüşür bizim için.

İnsanlar yazılanları okuyabiliyor fakat dosya indiremiyor yada konuyla ilgili yorum yapamıyor.

Meslekle ilgilenenler zaten üye oluyor foruma, bu yüzden dert etmiyoruz bunu. Herkes faydalansın siteden..

ben aynı fikirde değilim bu konuda burada üyeler bir sürü emek veriyorlar araştırıyorlar tecrübe ediniyorlar dışarıdan birisi buna kolaylıkla sahip oluyor. Faydalanmasın demiyorum fakat en azında foruma kaydolmaya tenezzül etsin bari. yine de siz daha iyi bilirsiniz.

@Fatih Özcan @burak çifçi Google da görünme durumu şöyle olsa,
Konunun ilk sayfasını görüntüleyebilse, yada konu başlığı ve açıklamayı belki çözüm olabilir.
Ben görünürlük kısmımı kapattım.Sadece forumdan kişiler beni bulabilir.
Bazen isim olarak google da arıyorlar, burda çarşaf çarşaf konuşmalarımız oluyor.

Tapatalk desteği olsa hiç fena olmaz. Daha önceden mevcut olduğu söylendi bir arkadaşımız tarafından ama Tapatalk'ta bulamadım. Böylelikle mobilden erişmenin daha kolay olacağı düşüncesindeyim.

Daha önce mevcut olan TAPATALK Desteği şuan yok. Tekrar TAPATALK desteği gelecek mi?

CM.net'e bazen iş temposundan çıkıp nefes almak içinde girdiğimi hep hissetmişimdir. Nefes almaya gelirken neden hafif bir müzik çalmasın? @Fatih Özcan geçmiş tarihlerde bir radyo talebinde bulunduğumu hatırlayacaktır. Hatta benim fikrim şuydu; DJ'ler Çevre Mühendislerinden oluşsun, bir yayın akışı olsun, istek paneli olsun sektörel problemler, sorunlar ve iş ilanları gibi konular konuşulsun. Hatta yeri geldiğinde geyik bile yapılsın:) O dönemlerde hatta bir radyo sitesi amatör olarak oluşturmuştum.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
(lütfen reklam olarak algılanmasın) > burada kullandığım bir flash radyo playerini CM.net'e entegre edebiliriz. DJ'ler yayında olmasada Auto DJ yaparak, müziği hiç kesmeden devam edebiliriz. Böyle bir çalışma olursa bir Çevre Mühendisi olarak yayın akışının düzenlenmesinden, yayının yapılmasından gerekli alt yapıya kadar yardımcı olabileceğimi hatırlatmak isterim :)

Not: Nacizane öneridir.