Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eluat testi bilen duyan nasıl yapılır yardım?

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında Hüseyin Cenk tarafından paylaşıldı.

 1. Hüseyin Cenk

  Hüseyin Cenk CMNet Üyesi

  arkadaşlar katı atık tesislerinde yapılan analizler nelerdir , araştırdığıma göre eluat testi yapılıyormuş bundan başka yapılan varmı, yardımcı olursanız sevinirim..
   
 2. Aydın Yalçın

  Aydın Yalçın CMNet Üyesi

  Merhabalar katı atık tesislerinde hangi kapsamdaki testleri soruyorsunuz bilmiyorum ama Eluat aslında bir test değil, analiz öncesi ön işlem, kirliliğin katı fazdan su fazına alınması diyebiliriz özetle. Bir takım analizler bu eluttan yapılır. TS EN 12457-4 metodu kullanılır genelde.
   
 3. Yeşil Aşkı

  Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

  ADDD Yönetmelik gereği atıklarda "inert" - "Tehlikesiz" - "Tehlikeli" atık kriterlerine bakılıyor. Yönetmelikte verilen bu değerler Eluatta bakılan değerlerdir. Aydın Bey'in dediği gibi katı numune suyla karıştırılır ve katıdaki kirlilik suya geçirilir ve su analiz edilir. Bunun sonucunda numunenin 3 kategoriden hangisine girdiği belirlenir.
   
  elayakın, Aydın Yalçın ve hepaistos bunu beğendi.
 4. Hüseyin Cenk

  Hüseyin Cenk CMNet Üyesi

  katı atık tesisinde işe başladım ve burada ne gibi testler analizler yapmam gerekiyor bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim hocam...
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.