Emisyon İzni Hk.

Erman Şenyürek

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
5 Eylül 2010
Mesajlar
46
Beğeniler
23
#1
Merhaba arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Danışmanlık işlerini yaptığımız bir firmamızın emisyon konusunda "Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrol Yönetmeliği" kapsamında değerlendirildiği "İzne Tabi Tesisler Listesi" kapsamında yer almadığını belirten bir yazımız mevcut 2009 tarihli.

"ÇKAGİLHY" kapsamında il müdürlülüklerine nasıl bir yol izleyerek emisyon konusunda başvuru yapmamız gerekir. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

İyi forumlar...
 

Aykut Gökçay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
4 Nisan 2011
Mesajlar
296
Beğeniler
14
Şehir
Bursa
#2
Cevap: Emisyon İzni Hk.

ÇKAGİLH yönetmeliğe giriyorsanız mutlaka bir başvuruda bulunmanızı isteyebilirler. Eğer gürültüden muaf ve atık suyunuz yok ise ve illada bir konuda başvurmanızı isterlerse emisyon konulu başvurup uygunluk yazısı ve valilik tespit raporu hazırlanmasında alan kaynak ve proses dışı kaynak olarak değerlendirmelerini isteyin. Alan kaynakta tesisi içi yolların beton yada asfalt tozuma yoktur gibi bir rapor hazırlatıp çevre izni başvurusu kısmında emisyon ölçüm raporu sekmesinede valilik tespit raporunu ekleyebilirsiniz. Tabi bunları İl Çevre ile koordineli yapmanız gerekmekte. Yada 2009 yılında aldığınız yazı türünde bir yazı alıp emisyon ölçüm raporu kısmına o yazıyı yükleyebilirsiniz. Fakat atık su veya gürültüden zaten izin başvurusunda bulunacaksanız tüm bu söylediklerimi hiç yapmayın. Sadece hangisi yada hangilerinden (atık su ve gürültü) başvuracaksanız onlardan başvurup emisyonu hiç karıştırmayın.
Tüm bunları ÇKAGİLH yönetmeliğe giriyorsanız yapmanız gerekmekte. Eğer girmiyorsanız hiç bişey yapmayın bence.
 

MasterMind

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
7 Ocak 2010
Mesajlar
819
Beğeniler
311
Şehir
Antalya
#3
Cevap: Emisyon İzni Hk.

Benim bildiğim kadarıyla ÇKAGİLHY eklerinde bulunuyorsa ve belli sınır değerleri geçiyorsa ısıl gücü, Çevre İzni alması gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgi ve tecrübesi olan arkadaşımız varsa paylaşırsa sevinirim.
 

Yukarı Alt