Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon ölçümü hk.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Volkan Azak tarafından paylaşıldı.

 1. Volkan Azak

  Volkan Azak CMNet Üyesi

  merhabalar arkadaşlar,

  uzun süredir formu takip edemiyordum başka işlerle uğraşmaktan:)
  sonunda işler bitti ve artık emisyon başlamak istiyorum bir aksilik çıkmaz ise:)
  sizin de bildiğiniz üzere çevre izin ve lisans yönetmeliği yayımlandı. fakat burada anlayamadım bir kaç konu var sizinle bunları paylaşmak istedim umarım yardımcı olabilirsiniz.
  1. burada ısınmadan kaynaklı kullanımlar muaf olmuş.
  ben bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba ? bende 3 adet ısınma amaçlı kazan var bunlar da 1,6 -1,6 ve 3,2 mW lık söz konusu bunlarda emisyon ölçümü yapılmayacak yönetmeliği okuduğum kadarıyla doğrumu.?
  2. birde eskiden ek 2 listesinde 3.16 maddesine giriyordum fakat şimdik ise farklı bir madde eklenmiş bunu ben nasıl çözecem?
  benim bulduğum iş yerinde kuyum işleri ile uğraşan firmalar olduğundan bunlardan çıkan asidik karakterde, bazik karakterde ve ergitme işleminden kaynaklanan buharları ben aspiratör sistemiyle bacalardan atış yapmaktayım. fakat burada sıkıntı ben izin ve lisans yönetmeliğinde hangi maddeye koyacağımı çıkartamadım. yardımcı olabilir misiniz ?
  teşekkürler,

  cevap verebilecek arkadaş yokmu acaba?
   
  Emre Efe bunu beğendi.
 2. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi

  1. sorunun cevabı o bacaların ölçümlerinin yapılması gerekiyor. sınır değerlere bidaha bakmanı tavsiye ederim 500 mw ve üstü olunca ölçülmesi gerekiyor diye biliyorum
  2. sorunun cevabı ise firmanın ek 2 listesindeki yeni yeri 4.19 olması gerekiyor benim incelediğim kadarıyla. yalnız yeni yönetmelik 1 kasımda yürürlüğe girecek biliyosundur onu zaten.
   
 3. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  yakıt olarak ne kullanıyorsunuz?
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?