Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon ölçümü için gerekli döküman ihtiyacı

Konu, 'ARŞİV' kısmında kenansen tarafından paylaşıldı.

 1. arkadaşlar baca gazı emisyon ölçümü için altyapıyı oluşturuyoruz ama gerekli dökümanlar epaların çevrilmiş halleri, belirsizlik oranları ve hazır raporlar elinizde var ise bizimle paylaşmanızı bekliyoruz...
   
 2. XXX adresine gönderirseniz sevinirim arkadaşlar. ayrıca gürültü ve titreşimle ilğili dökümanlarada ihtiyacım var...
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Sitemizde mail adresi paylaşımı yasaktır. Döküman paylaşımı yapılacak ise mesajınıza cevap olarak dosya eklenebilir. Gizli dosyalar gönderilecek ise de sitemiz üzerinden sizinle özel iletişimi geçilebilir.
   
 4. yüz küsür kişi incelemiş ama birisi bile birşey yazmamış :( tuhaf...
   
 5. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Tam olarak ne istiyorsunuz, lab mı kuruyorsunuz onun için gerekli döküman mı yoksa kurulu bir lab da ölçüm ve raporlama ile ilgili döküman mı?
   
 6. hepsini yeni kuruyoruz ve birim olarak emisyon imisyon gürültü ve titresim ölçümü yapacağız. ama hiç kaynağımız yok :(
   
 7. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Öncelikle Yönetmelikleri dikkatle okumanızı ve bu konularla alakalı standartları edinmenizi tavsiye ederim.
   
 8. şuan yönetmelikleri bitirdik ve epalar ile standartları ayarlamaya başladık ama epa 40 ın türkçesini bulamadık. aybakanlıkça kabul görmüş emisyon raporu örneği arıyorum, öneml noktaları görebilmek için.
   
 9. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Hocam,

  Emisyon raporu için önemli olan formattır ilk önce(SKHKKY EK-11). İkinci nokta tesisininizin emisyon ölçüm raporunda hangi parametrelerden değerlendirileceği, abak hesabı, kütlesel debi hesaplamalarıdır. Hepsinin formülü mevcuttur yönetmeliklerde.

  Esas önemli nokta ise ölçümlerdir. Hangi aletle bacaya ölçüme gideceğiniz, aleti ne kadar bacada ölçümde tutacağınız ve cihazın emisyon çıktıları. Bunlar da bulacağınız standartlarda yazar.

  Örnek olarak emisyon ölçüm raporlarını bulabilir misiniz bilemiyorum çünkü her biri bir PTD'den hallice kalınlıktadır :)
   
 10. hım teşekkürler...
   
 11. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Yakında emisyon raporu ile ilgili paylaşımı yapacağım Kenan Bey..Ancak yukarıda da arkadaşın belirttiği üzere öncelikle standartları temin edip buna uygun ölçüm cihazlarınızı ve diğer gerekli ekipmanları temin etmelisiniz..Ki zaten kurulu laboratuarlar ile ilgili araştırma yaparsan genel de aynı standartlar kullanılıyor..Yani bunları da bulman çok da zor değil..Ve bundan sonra da ilgili ölçüm parametrelerine göre standartları sağlayan ölçüm cihazlarının araştırmasına girmelisin. Eğer cihaz ile ilgili de bilgi almak istersen yine buradan paylaşırız düşüncelerimizi..
   
 12. özgür bey ilğiniz için teşekkürler, cihazları ve standartları belirledik ve şuanda talimat eksiğimiz ve raporlarla ilğili eksiğimiz var.
   
 13. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Eğer bu aşamada iseniz, biraz zordur ama talimatları da sizlerin yazması gerekiyor ;)
   
 14. siz emisyonla yada gürültü titreşimle ilğili rapor gönderirseniz yeterli özgür bey :)
   
 15. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  En kısa zamanda paylaşırım Kenan bey..
   
 16. Temel Atik

  Temel Atik CMNet Üyesi

 17. Hüsrev Gültaş

  Hüsrev Gültaş CMNet Üyesi

  yok mu paylaşan halen bir emisyon raporu bekliyoruz :) üniversite kütüphanelerinde bulabilir miyiz acaba? 100 sayfa civarında olduğu soyleniyor:ssrtcbya:
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...