Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon ölçümü

Konu, 'ARŞİV' kısmında nzafer tarafından paylaşıldı.

 1. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi

  Bir firmamızda soğutma kulesine bağlı 3 adet buhar atış bacası bulunmakta . Teyit ölçümleri yapılması gereklimidir acaba ?
   
 2. Dejavu

  Dejavu CMNet Üyesi

  izin ölçümü var mı?
   
 3. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

 4. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi

  çevre izini için başvurulmadı henüz ve 2012 yılında bi önceki rapora göre ölçümleri yapılmamış . evet brulör bağlı hüseyin bey
   
 5. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  brulör bağlıysa illaki oradan yanma gazları atılacaktır. Bence Yanma Gazı ve Toz ölçülmesi gerekir.
   
  SenayKS bunu beğendi.
 6. Muharrem

  Muharrem CMNet Üyesi

  "Soğutma kulesine bağlı buhar atış bacasında brülör bulunma ve yanma gazı çıkma olasılığını" hesaplayabilecek bir istatistikçi var mıdır acaba? :confused:

  Nasıl ya? Soğutma kulesi buhar bacasında brülör mü var ?:okyrm:

  Yapmayın lütfen ya, siz bir daha kontrol edin bence. Ya brülör yanlış yerde ya soğutma kulesi, adı üstünde "soğutma kulesi"

  Soğutma kulesi buhar bacası için değerlendirme yapabilmek için; proses nedir? soğutma sistemi nasıldır? kapalı devre midir? prosesle etkileşimi var mıdır? proseste ne kullanılmaktadır, ne oluşmaktadır.... bilgilerine ihtiyaç var.
   
  Hüseyin Hanlı bunu beğendi.
 7. nzafer

  nzafer CMNet Üyesi

  Brülor bağlı derken brülörlü doğalgazlı kazan var Muharrem. Nese bacanın ölçümleri yapılmadı çevreye etkisi olmadığına dair tutanak tutuldu ve yetkiliye imzalatıldı bilginize.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.