• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Emisyon Ölçümü

A

Anonim (9763)

Herkese merhaba, yeni mezunum bir danışmanlık firmasında işe başladım. Bir firmam çevre izninden muaf görünüyor ancak kapasite artışı var. En son 2017 yılına ait emisyon ölçüm raporu mevcut. Baca sayısında artış var. Tekrar emisyon ölçümü yaptırmam gerekiyor mu? Yoksa önce çevre izni muafiyet yazısı başvurusunda bulunup eğer izne tabii olursak o zaman mı yaptırmalıyım? İlk aşamada ne yapmam gerekiyor?

Çevre izin görüşünüzü yenileyin önce. Sonrasında da yeni eklenen bacalar için VTR alıp yeni bacaların ölçümünü yaptırın.

Anonim (e50a)Hayır çevre iznine tabi olmaması zaten hava,atıksu ve gürültüden muaf olması demek oluyor. Yağız bey çevre izin görüşünü tekrar ister kapasitem 1/3 oranında arttı ne dersiniz diye sonra baca eklendiği için yada kazan eklendiği için izne tabi olursa VTR güncelleyin diyor. Benim tahminimce bu firma 2017 yılında kazanını değiştirdi. Sonra üretim şeklini değiştirip tekrar kazan ekledi şimdi muhtemelen tekrar izne tabi olacak. Tavsiyem çevre izin muafiyetini iyice bir oku ne demişler önceden diye. Sonra kapasite artış hesabı yap 1/3 ve fazlasıysa paşa paşa yazacan çed görüşünü ve izin görüşünü çünkü baca eklendi diyorsun. Normalde kapsam dışılar için o kadar önemli değil kapasite artışı aslında.