Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Emisyon Ölçümü

Konu, 'ARŞİV' kısmında yadigar can tarafından paylaşıldı.

 1. yadigar can

  yadigar can CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik eklerine göre emisyon kaynaklı olarak enerji sektöründe izine tabi olmayan firmalar mevcut kazanlarında 2 yılda bir olan teyit ölçümlerini yaptırmakla yükümlü müdür?
   
 2. konig

  konig CMNet Üyesi

  Cansu ne kadar çok soru soruyorsun:D
   
 3. yadigar can

  yadigar can CMNet Üyesi

  (2) (Ek:RG-13/4/2012-28263) Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-2’sinde yer alan “7. Gıda Endüstrisi, Tarım ve Hayvancılık” başlığı altındaki işletmeler, mezkûr Yönetmelik Ek-1 ve Ek-2 listelerinde başka bir grupta yer almıyorsa, söz konusu işletmeler için; çevre izni kapsamında emisyon ölçüm raporu hazırlanması ve işletmelerin hava emisyonu açısından değerlendirilmesi gerekmez.
  Bu madde Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği' nde yer almaktadır. Benim Firmam Zeytin İşletmesi ancak bu maddede açıklık olduğunu düşünüyorum.
   
 4. yadigar can

  yadigar can CMNet Üyesi

  Akıncım uğraşma benle :)
   
 5. Muttalip Gök

  Muttalip Gök CMNet Üyesi


  yadigar can

  Sorumlu olduğun tesis sadece 7.maddeyi kapsıyor ve bir başka bir grupta yer almıyorsa İl Çevre den Çevre İzninden kapsam dışı yazısı alabilirsin ..
   
 6. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Sorumlu olduğu madde sadece 7. maddeyi kapsıyorsa tesiste baca yok demektir. Tesiste baca yok ise zaten ölçüm yaptıramazsınız. mutu149'un dediği gibi kapsam dışı yazısını almanız yeterlidir.

  Farklı olarak bununla ilgili benim bir sorum olacak. Yönetmelikteki değişiklik ile birlikte eskiden emisyon ölçüm raporunun bir nüshası İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne sunuluyordu; ancak artık bu zorunluluk kalktı. İl müdürlüğünün talebi üzerine veya denetimde istemesi üzerine emisyon ölçüm raporu sunulacak. Peki bu emisyon ölçüm raporunu internet üzerinde yüklediğimiz bir yer mevcut mu; yoksa artık hiçbir yere yüklemiyor muyuz. Bildiğim sadece GFB tamamlanırken izin/ lisans başvurusu esnasında yükleniyor; fakat bu da 5 yılda bir yapılacak. Bu sebeple 2 yılda bir yapılan ölçüm herhangi bir yere sunulacak mı sunulmayacak mı?
   
 7. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

 8. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Küçük bir yanlışlık olmuş, kapasitesi düşük ise ve çevre iznine girmiyorsa dediğiniz gibi emisyon ölçümünü yaptırmanıza gerek yoktur.
   
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Atık gazlarda bulunan DOP (Dioktilftalat) yağının ölçümü ile karşılaşan var mıdır?
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...