• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Emisyon teyit ölçümü

EsraNurSağır

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
RRM Denetim Mühendislik
Merhaba Arkadaşlar...
Firmam yapması gereken sürede ramazan dolayısı ile faliyet olmadığı için teyit ölçümü yapamamıştır. Ramazan sonrasında teyit ölçümü yapılacaktır. Süresi içerisinde neden gerçekleştiremediğimizi bakanlığa bildirmemiz gerekir mi? İyiniyet göstergesi olarak görülür mü? En kısa sürede ölçüm yapılmasını sağlamamız daha mı doğru olur? acil yardımcı olursanız sevinirim...

Serkan Bey e katılıyorum. Neden ramazandan önceki ay ölçüm yaptırmadınız şeklinde soru gelebilir?
ses çıkarmayınız acilen ölçümü yaptırın

@EsraNurSağır öncelikle emisyon ölçümüne ait rapor tarihiniz nedir? Emisyon ölçümlerinde ölçüm tarihi değil rapor tarihinin 2 yılı aşmaması gerekiyor. Eğer rapor tarihi geçmediyse hemen ölçümü yaptırıp rapor tarihi 2 yılı geçmeyecek şekilde raporu hızlı bir şekilde hazırlatırsınız.

Bir maden ocağı firmam sipariş üzerine çalışıyordu ve ölçüm tarihleri arasında faaliyette olmayacaklardı. Bununla alakalı durumu açıklayan bir dilekçe ile ÇŞİM'ne başvurduk. Ek 4 ay süre verdiler. Tabi bunu ölçüm tarihi geçmeden önce gerçekleştirdik. Bide malum hava kalitesi ölçümleri uzun süren bir periyot.

Özet rapor tarihi 31/03/2016 'dır. Bakanlık tekrar PAH ölçümü isteyince onu da yaptırdık. Son analizin rapor tarihi 08/03/2016'dır. Biz ilk tarihi baz alıcaz di mi? O zaman bir ay süremiz var. @oknt teşekkür ederim.

yanlış yazmışım ilk tarih 31/07/2015 ...sory

@EsraNurSağır

Çok mu fazla bacanız var? bayramdan sonra bile ölçüm yapsanız yetişmeme ihtimaliniz yok. ama yine de şimdiden bir firma ile anlaşıp ölçüm günü almanız. Çünkü en erken gün 5 gün sonraya alınabiliyor. bayramdan sonra olacak şekilde ölçüm gününü şimdiden almanızı tavsiye ederim.

Merhaba Arkadaşlar,

@EsraNurSağır 'ın açtığı konuya istinaden benimde benzer ocağım mevcuttur.

Ocağımızın durumunu anlatayım.

Emisyon konulu çevre iznimiz devam etmektedir.
Emisyon Teyit ölçüm tarihi 11.06.2016 başlamamız gerekiyordu. Ancak faaliyet olmadığından ölçüm yapılamamıştır. 22.08.2016-30.08.2016 tarihinde 8 gün faaliyet gösterilmiş ondan bu zamana kadar faaliyet yapılmamıştır. Bu durumda emisyon teyit ölçüm başlatma zamanı geçmiş aynı zamanda faaliyet olmadığından da yapılmamıştır.Ayrıca İl çevreye herhangi bir bildirim yapılmadı şimdiye kadar.

Bu durumda arkadaşlar ne yapmam gerekiyor ?

İl çevreye dilekçe yazın. Tesisimiz şuanda faaliyet göstermediğinden dolayı teyit ölçümü yapılamamıştır. tesisin faaliyete geçmesine müteakip teyit ölçümü yapılacaktır diye. size cevap yazmayabilirler, verdiğiniz dilekçeyi evrak kayıt onayladıktan sonra saklayın

@bhb Bende öyle düşünmüştüm yalnız teyit ölçümler geçmiş olduğundan bizi sıkıntıya sokmaz mı ?. il çevreyle de paylaştım çalışmayan ocağın teyit ölçümünü nasıl yapalım diye onlarda bakanlığa sorun dediler bizde bilmiyoruz diye sözlü cevap aldım.(tabbiki de teyit ölçümlerin geçtiğini paylaşmadım)

İl çevreye faaliyet göstermediğimizi yazarsak yönetmeliğin 18. Maddesini olarak değerlendirmesinler mi ?
Daha çok Faaliyetimizi süre vermeden ekonomik sebeblerden veya kalite açısından sıkıntı çektiğimizden faaliyetimize ara verdiğimizden teyit ölçümler yapılamamıştır. Ancak faaliyete geçildiğinde teyit ölçümler yapılıp İl müdürlüğünüze bildirilecektir. diye yazmak nasıl olur. ?

@Gülfem Polat Bildirim yapıcam yalnız. Bildirim yaptığımda teyit ölçüm istiyecekler ama faaliyet olmadığı için yaptıramıyoruz. sıkıntılıbir durum İl çevre cevap veremedi bu duruma

@cevmzt

bildirimden kastım zaten durumu açıklayan resmi bir yazı ile il çevreye başvuru yapmanızdı. "Faaliyetimizi süre vermeden ekonomik sebeblerden veya kalite açısından sıkıntı çektiğimizden faaliyetimize ara verdiğimizden teyit ölçümler yapılamamıştır. Ancak faaliyete geçildiğinde teyit ölçümler yapılıp İl müdürlüğünüze bildirilecektir." şeklinde yazı yazın verin içeri. neden teyit ölçümü yok dediklerinde en azından size bildirdik üetimde değiliz diyebilirsiniz.

Geç kaldım demeyim dilekçeyi bir an önce il çevreye verin. İlerde teyit ölçümü sorduklarında o verdiğiniz dilekçeyi gösterin. Faaliyete geçer geçmez de teyit ölçümünüzü yaptırın.

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak, teyit ölçümlerini yaptırırken il çevreye haber verme zorunluluğumuz var mı?

Ümit bey, laboratuvarların bildirim yaptığını biliyorum ama bugün ölçümlerin son günü hatta az önce ölçüm işlemleri bitti. ama 4 günden beri il çevreden bir allahın kulu gelmedi ölçümleri denetlemeye o yüzden sormuştum sorumu acaba ben bildirim de bulunmadım diye mi kimse gelmiyor diye düşündüm.