• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Emisyon ve gürültü ölçümü laboratuvar kurulumu için yardım....

erhan

CMNet Üyesi
Kayıt
9 Ocak 2012
Mesajlar
7
Beğeniler
0
#1
partikül madde tayininde kullanılan tecora cihazı ile ilgili, laboratuvar kurulumu aşamasında olan bir firmada çalışmaktayım. laboratuvar kurulumu aşamasında cihaz eğitimi için gelen yetkili tecora cihazının 2 adet olması gerektiği bildirildi. aksi halde yeterlilik belgesi alma aşamasında sorun çıkacağını bildirdi. şuan elimizde 1 adet cihaz var ve bu konu ile ilgili yönetmelikte kesin bir ibareye rastlamadım. bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum iyi çalışmalar...
 

KaanDogukan

Genel Yönetici
Kayıt
15 Mart 2010
Mesajlar
345
Beğeniler
349
#2
2 adet Tecora marka cihaz denmesinin altında yatan sebep şu olabilir;
- baca gazı toz örneklemesi için bir cihaz,
- ortamda toz örneklemesi için bir cihaz.

ancak 2 cihaz zorunluluğunu ilkkez duyuyorum
eğer elinizdeki cihaz tcr Tecora isimli yaklaşık 16,5 kg ağırlığında bir cihaz ise kullanım menüsünde hem baca gazı örneklemesi için kullanılan ıso 9096 stnadardı ile uyumlu hemde ortamda toz örneklemesi için gereken 16,67 lt/sn çekiş debisinde çekim debisine uygun örnekleme yapacak donanıma sahiptir.

bu durum çevre referans lab. tarafından bilinmektedir.
eğer satıcı firma böyle bir bilgi veriyor ise Çevre Referans ile görüşmenizi öneririm.