Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En Sıcak Yıl = 2010

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  289599.hlarge.jpg

  Amerikan Ulusal İklim Bilgi Merkezi İngilizcesiyle National Climate Data Center'dan alınan bilgilere göre, 1880'den bu yana tutulan veriler içinde 2010 yılı en sıcak yıl oldu.

  2000'den bu yana her yıl, kayıtlara en sıcak 15 yıldan biri olarak geçiyor. Ulusal İklim Bilgi Merkezi Bilimsel Daire Başkanı David Eastering, 2010 yılında yeryüzü sıcaklığının, 20.yüzyıl ortalamasından 0.62 derece yüksek olduğunu söyleyerek, bu sonuçların karbon emisyonlarıyla gezegen ısısının arttığını ve sera gazlarının iklime olan etkilerini göstermeyi sürdürdüğünü vurguladı. Eastering, "Küresel ısınmayı tek bir hava olayına indirgemek mümkün değil ancak, sürekli artan sıcaklık, sıcak hava dalgaları, kuraklık ve seller gibi olağandışı hava olaylarının görülmesi olasılığını yükseltiyor” dedi. Öte yandan İklim Etkisi Araştırma Enstitüsü iklim bilimadamlarından Vladimir Petoukhov ise iklim değişikliklerinin 2010'da Avrupa ve ABD'nin bazı bölgelerinde görülen soğuk kışlarla paradoksal bir yanının olabileceğini de kaydetti. Sıcaklık artışlarının, kutup bölgelerinde deniz buzlarının küçülmesi, bölgenin ısınmasına ve kuzey yarıkürede kış dönemi boyunca daha aşağı enlemlere soğuk hava göndermesi anlamına geldiğini belirten Petoukhov, "Bazı uzak deniz buzlarının erimesinin kendisine bir etkisinin olmayacağını düşünen her kim varsa yanılıyor" diyor.

  289599.hlarge.jpg
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.