Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

En temiz kentim yarışması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

?

sizce hangi bölgeden kentler sıralamaya girer

 1. akdeniz

  50,0%
 2. iç anadolu

  20,0%
 3. ege

  20,0%
 4. karadeniz

  20,0%
 5. doğu anadolu

  oy sayısı 0
  0,0%
 6. güneydoğu anadolu

  oy sayısı 0
  0,0%
 7. marmara

  10,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
 1. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevrenin korunması ve geliştirilmesi konusunda başarılı çalışmalar ve uygulamalar yürüten belediye ve köylere yönelik düzenleyeceği yarışmayla Türkiye'nin en temiz kent ve köyünü seçecek.
  'Türkiye'nin En Temiz Köyü Yarışması' kapsamında illerde bulunan köyler, çevrenin korunması ve geliştirilmesi, atık su bertarafı, atıkların düzenli toplanması konularında değerlendirilecek.Köy muhtarları bu kapsamda hazırlayacakları dosyaları Çevre ve Şehircilik İl müdürlüklerine teslim edebilecek.
  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin kuracağı komisyon değerlendirmelerini yaptıktan sonra il birincisine ait dosyayı Türkiye geneli değerlendirmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'na gönderecek. Muhtarların dosyalarını teslimi 27 Nisan, il değerlendirme tarihi 2 Mayıs, il birincilerinin Ankara'ya gönderilmesi 10 Mayıs, Türkiye geneli değerlendirme ise 14 Mayıs'ta yapılacak.
  3 KATEGORİDE 'EN TEMİZ KENT'

  'Türkiye'nin En Temiz Kenti Yarışması' ise, Büyükşehir belediyeleri kategorisi, nüfusu 50 bin ve 750 bin üzeri olan belediye kategorisi ve nüfusu 10 bin ve 50 bin arasındaki belediyeler olmak üzere 3 kategoride düzenlenecek.
  Büyükşehir Belediyeleri kategorisinin ve nüfusu 50 bin ve 750 bin üzeri olan belediye kategorisindeki belediyelerin hazırlayacakları dosyalar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri aracılığıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'na ulaştırılacak.
  Nüfusu 10 bin ve 50 bin arasındaki belediyelerin başvuruları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde kurulacak komisyon tarafından değerlendirilerek, il birinci, ikinci ve üçüncülerinin belirlenmesinin ardından, il birincisine ait dosya Türkiye geneli değerlendirme için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'na ulaştırılacak.
  Yarışmaya nüfusu 10 binin altında olan belediyeler ve Büyükşehir ilçe belediyeleri katılamayacak
   

  Ekli Dosyalar:

 2. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  en temiz şehirler İç Anadolu 'da :) Kayseri, Konya, Malatya....
   
  Erdem Akgül bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...