En temiz kentim yarışması

sizce hangi bölgeden kentler sıralamaya girer


  • Seçmen sayısı
    10

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Şubat 2009
Mesajlar
285
Beğeniler
68
Şehir
Mersin
#1
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevrenin korunması ve geliştirilmesi konusunda başarılı çalışmalar ve uygulamalar yürüten belediye ve köylere yönelik düzenleyeceği yarışmayla Türkiye'nin en temiz kent ve köyünü seçecek.
'Türkiye'nin En Temiz Köyü Yarışması' kapsamında illerde bulunan köyler, çevrenin korunması ve geliştirilmesi, atık su bertarafı, atıkların düzenli toplanması konularında değerlendirilecek.Köy muhtarları bu kapsamda hazırlayacakları dosyaları Çevre ve Şehircilik İl müdürlüklerine teslim edebilecek.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin kuracağı komisyon değerlendirmelerini yaptıktan sonra il birincisine ait dosyayı Türkiye geneli değerlendirmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'na gönderecek. Muhtarların dosyalarını teslimi 27 Nisan, il değerlendirme tarihi 2 Mayıs, il birincilerinin Ankara'ya gönderilmesi 10 Mayıs, Türkiye geneli değerlendirme ise 14 Mayıs'ta yapılacak.
3 KATEGORİDE 'EN TEMİZ KENT'

'Türkiye'nin En Temiz Kenti Yarışması' ise, Büyükşehir belediyeleri kategorisi, nüfusu 50 bin ve 750 bin üzeri olan belediye kategorisi ve nüfusu 10 bin ve 50 bin arasındaki belediyeler olmak üzere 3 kategoride düzenlenecek.
Büyükşehir Belediyeleri kategorisinin ve nüfusu 50 bin ve 750 bin üzeri olan belediye kategorisindeki belediyelerin hazırlayacakları dosyalar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri aracılığıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'na ulaştırılacak.
Nüfusu 10 bin ve 50 bin arasındaki belediyelerin başvuruları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde kurulacak komisyon tarafından değerlendirilerek, il birinci, ikinci ve üçüncülerinin belirlenmesinin ardından, il birincisine ait dosya Türkiye geneli değerlendirme için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'na ulaştırılacak.
Yarışmaya nüfusu 10 binin altında olan belediyeler ve Büyükşehir ilçe belediyeleri katılamayacak
 

Dosyalar

qrafiqer

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
12 Temmuz 2010
Mesajlar
180
Beğeniler
29
Şehir
Ankara
#2
en temiz şehirler İç Anadolu 'da :) Kayseri, Konya, Malatya....
 

Yukarı Alt