• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endsütri müh. yüksek lisans

Kübra E.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HSEQ
Merhabalar,
Çevre mühendisliği lisansımı geçen sene tamamladım.
Aöf'den çalışma ekonomisi okumaktayım.
Şu an stratejik iş planlama uzmanıyım. Dolasıyla yüksek lisansı endüstri mühendisliğinde yapmak istiyorum; planlama uzmanlığı ilanlarında aranan niteliklerde endüstri mühendisi ibaresinden dolayı, olası iş yeri değişikliğinde şu an yaptığım işe benzer pozisyonlara başvurabilmek için.
Sizin bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum, bugün 16:da tezli yük. lisans için mülakatım var kafam karışıktı aa bir dakika neden forumda sormadım ki dedim :) umarım değerli fikirlerinizi alabilirim. İyi çalışmalar.

Ben Lisans eğitimini Çukurova Üni'de aldım. Bilenler hatırlayacaklardır; Çevre müh ile Endüstri müh aynı binadaydı ve benimde hayallerimden biriydi Endüstri müh. Ancak nasip Çevre Müh. oldu ve iyikide oldu diyenlerdenim :)

Endüstri müh, yüksek lisans yapabilme fikri benimde aklımda var. Özellikle Çevre Ekonomisi, Çevre Siyaseti ve Çevre Psikolojisi konularına hobi olarak kafa yorduğum için, yaptığım işten zevk alırken parada kazanma fikri elbet bir gün kafamı kurcalayacaktır ve bende kendini bulan sayılı insanlar içinde olacağım inşallah :) Çünkü Türkiye şartlarında ekmek yediği işten mutlu olan sayısı maalesef az. Bunu yapabilenler, bence gerçekten kendini bulan insanlar.

Bu sebeplerden ötürü; bence kariyer planlama yönteminiz çok güzel. Sektörünüzü bilmiyorum ama ben sizin yerinizde olsaydım, stratejik iş planlama uzmanlığımı kendi uzmanlık alanım dahilinde yapardım. Çevresel sektörlerden çalışmak istediğim bir kolun uzmanı olurdum ve yoluma devam ederdim. Akşamki mülakat içinde başarılar diliyorum :)

@Fatih D.

Çok teşekkür ederim Fatih Bey, moral oldu. :) Sizin de hakkında hayırlısı olur inşallah. Ben de bölümümden memnun; inşaat + enerji odaklı bir çevre mühendisliği öğrencisiydim ve şu an inşaat sektöründeyim :) Tabii ki çevresel sektör olarak değerlendiriyorum ben her iki konuyu da hatta bölümümüz öyle güzel bir bölüm ki her sektörde çevresel yaklaşımlar çözümler bizlere ihtiyaç mevcut bana kalırsa :)