• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel arıtmamızdan çıkan suyun geri dönüşümü

Nuri Ünal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gölpazarı Belediyesi
Endüstriyel Arıtmamızdan çıkan suyun geri dönüşümünü planlamaktayım çıkış suyna bir arıtma sistemi daha takmak istiyorum arıtmadan çıkan suda sülfat miktarını düşürmek için ne yapabilirim yardımcı olabilecek varmı ? Teşekkürler

sülfatı, baryumklorür ile düşürebilirsiniz,

tabi yine uygun olanı jar testleri ile belirlemek olabilir. ama ben end. atıksu arıtma tesisinde baryum klorür kullanıyorum

iyi çalışmalar

@Volkan Azak

Teşekkür ederim volkan bey sülfatı direk keserekmi baryum klorür kullanıosunuz volkan bey?

direk kesmeden dediğinizi anlayamadım, fakat prosese ilave ediyoruz,
bunlar ambalaj şeklinde satılmakta olup denemenizi tavsiye edebilirim.
siz sülfat parametresini düşürmye çalıştığınız atıksuda numune alırsınız sonra baryum klorür çözeltisi yapıp karıştırırsınız üst suyuna analiz yaparak sülfatta düşüp düşmedğini bakabilirsiniz
umarım yardımcı olmuşumdur,
teşekkürler