Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel atık su arıtma projesi;

Konu, 'ARŞİV' kısmında ali.sercan tarafından paylaşıldı.

 1. ali.sercan

  ali.sercan CMNet Üyesi

  İyi günler,Balıkesir üni. çevre müh. bölümünde okumaktayım. 4. sınıf endüstriyel atık su arıtımı proje dersi için herhangi bir endüstri kuruluşunun,fabrikanın arıtım tesislerine giriş ve çıkış parametreleri,debileri vs gerekmektedir. Yardım edebileniniz varsa çok sevineceğim. Bu bilgileri sadece proje amaçlı kullanacağımı da belirtmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  İstediğiniz neredeyse tüm endüstriyel kirlilik kitaplarında var. Birini temin etmenizi öneririm.
   
 3. ali.sercan

  ali.sercan CMNet Üyesi

  Örnek verecek olursam Kay süt fabrikasının debileri ve atık su parametreleri lazım. Endüstriyel kitaplarda özel olarak endüstri hakkında bilgi yoktur diye yardım istedim.Varsa hangi kitapları önerirsiniz.
   
 4. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  ozaman Kay süte gideceksin yada özel end. atıksu arıtma tesisi olan bir fabrikaya gidip rica edeceksin.Orada çalışan çevre müh. ise sana seve seve yardım edecektir sanıyorum ki...
   
 5. ali.sercan

  ali.sercan CMNet Üyesi

  Kay sütü başka bir arkadaş yaptığı için ben yapamıyorum. Diğer endüstrilere de gidiyorum sürekli. Fakat elinizde bilgi varsa sadece ders içerikli kullanacağımı temin ederim. Paylaşırsanız memnun olurum. Cevabınız için teşekkürler.
   
 6. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Endüstri değilde firma diye düzeltelim onu o zaman. Tek tek gezip yardım istemekten başka bir seçeneğin yok bence. Buradan sana verilecek olan değerler ödevini ilerletmekten başka birşey yapmaz. Madem başladın iyice öğren derim gideceğin yeri.
   
 7. ali.sercan

  ali.sercan CMNet Üyesi

  Cevaplar için teşekkür ederim. Bugün bir yağ fabrikasına gittim orada bilgi vermek istemediler sadece yönlendirdiler. Ardından bir mezbahaya gittim ve oranın arıtım tesisi atık su parametrelerine ulaşabildim. Küçük olmasına rağmen işime yarayacağını ümit ediyorum.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.