• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel atik yönetim plani güncel format

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
MERHABA,
Güncel format acaba bumu?
Bakanlık sayfasından buldum ama bir sürü çıkıyor karşıma.
Bilginiz var mı?
Teşekkür ederim şimdiden

Ekli dosyalar

• EAYP.pdf
    3.2 MB · Görüntüleme: 354
Tesise ait Geçici Atık Depolama sahası yapı kullanım izin belgesinde gösterildiği için Atık yönetim planından çıkarılacağını sanmıyorum.

@cevreci_gokhan
Tesisim için Atık Yönetim Planı onayını geçen hafta aldım.Selim beyin yaptığı formatta yaptım ve açıkcası yapı kullanım izni falan sormadılar.Yapı kullanım belgeniz sıkıntılıysa hiç bu konulara girmeden onay almaya çalışın derim.:)

Merhabalar arkadaşlar,

Onaya sunmuş olduğunuz atık yönetim planlarını senelik olarak tekrar sunuyor musunuz? ben 3 yıllık yapıldığı ve 3 yıl sonunda tekrar sunulduğunu biliyorum. Yanlış mı biliyorum:?

:) her yıl AYP verilmesi gibi bir durum söz konusu değil o zaman? şimdi Çevre online internet sitesinde okudum da şöyle aktarayım

Atık üreticileri tarafından hazırlanarak Müdürlüğe sunulan ve Müdürlüğün uygun bulması ile onaylanan atık yönetim planları onay tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olup bundan sonra onaylanacak atık yönetim planlarında ayrıca geçerlilik süresi belirtilecektir. Her atık yöneticisi tarafından geçerlilik süresi dolmadan Müdürlüğe yeni (revize) atık yönetim planının sunulması ve Bakanlıkça/Müdürlükçe yapılan denetimler esnasında Bakanlığa/Müdürlüğe geçerlilik süresi dolmamış atık yönetim planlarının sunulması gerekmektedir. Endüstriyel Atık Yönetim Planı Formatı ilgili yukarıda belirtilen hususlara aykırı davranılması halinde 2872 Sayılı Çevre Kanunu kapsamında İdari Para Cezası uygulanacaktır.

diyor, uygulaması bu şeklide mi?
Teşekkür ederim:)

anlıyorum ki, yukarıda vermiş olduğum alıntı ışığında işlem yapılmıyor.... 3 senede bir vermeye devam edeceğiz. teşekkürler.

@Dilara Meriç
sunduğunuz ilk rapor 2013 yılına mı aitti? hangi formatı kullandınız Dilara hanım şimdi elimde iki tane format var hangisi daha uygulanabilir bilmiyorum,, hangisi üzerinden sunup onay aldınız . teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• EAYP Onaylanan Suret.doc
    79.5 KB · Görüntüleme: 177
  • endüstriyel atık yönetim formatı.docx
    16.2 KB · Görüntüleme: 133
Merhaba arkadaşlar,

EAYP'yi İl çevreye ilettikten sonra Çevre Yönetim Birimi gelip atık sahası gezme, atık sözleşmeleri kontrolü gibi ufak çaplı bir denetimde bulunuyor mu? Bilen var mıdır?

@Dilara Meriç merhaba ,

üzerinden biraz zaman geçmiş ama, bu sizin bahsettiğiniz EAYP nerede yayınlandı ya da hangi il çevrenin istediği format? bakanlığın sitesinde hep eski formatlar var ben bu sizin paylaştığınız formatı bulamadım?