• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel atık yönetim planı son durum

B

Burçak Kara

Forumda yeniyim. Çevre Mühendisi de değilim (hatta mühendis bile değilim). Geçen hafta önüne bir klasör verildi. Önceden yapılmış Atık Yönetim Planının süresi doluyormuş. Benim yenilemem gerekiyor. Ancak önceki plan tehlikesiz atıkları içermiyor. Onları eklemem gerekiyor. Çalıştığım şirketin faaliyet konusu uçak bakım onarım. Bakım sırasında oluşan Plastik, cam ..vb dışında ofis ortamından çıkan plastikler mevcut ve kodlarda buna göre değişiyor. Bunları ayrı ayrı mı belirtmeliyim? Ayrıca Bazı Tehlikesiz Atıkların Kontrolü Yönetmeliği uyarınca kapsam dışı bırakılan tehlikesi atıkları göstermemeliyim değil mi? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Gerçekten çok zor durumda kaldım.

@burçak kara

Burçak Hanım,

Bu yeni atık yönetim planın uygulamaları bazı bölgelerde değişiklik gösterebiliyor. Bence siz bulunduğunuz ildeki il çevre ve şehircilik müdürlüğüne giderek nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sorabilirsiniz. Oradaki arkadaşlar size yardımcı olacaktır. Atık yönetim planı yenilendiği için buradaki söylemler kafanızı karıştırabilir.