• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel atık yönetim planı

sibelkrks

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
başaranlar demir çelik inşaat geri dönüşüm san. ve tic. A.Ş.
merhabalar,
bir süredir tehlikesiz atık alan bir tat tesisinde çevre görevlisi olarak çalışıyorum. tesis dışarıya herhangi bir atık oluşturmamakta. buna rağmen endüstriyel atık eylem planı hazırlamalımıyım?

Üstadım Merhaba,

Sistemde bununla ilgili bir çalışma yok. İl çevre müdürlüğünü arayarak durumu öğrenmeniz gerekir. Revize isteği gelenlerin, işlemleri tamamlandıktan sonra dilekçe başvurusu yok anladığım kadarıyla. Benim naçizane tavsiyem siz en baştan bir atık yönetim planı hazırlayarak tekrardan başvuru yapmanız gerekir. Tabi revize isteği gelenler için eksikliklerin tamamlanarak başvuru yapılması gerekir.

İzne tabii tesisler ise ve EÇBS ye geçildikten sonra alındıysa izinleri veya GFB leri başvuru yaparken belgeler kısmına EAYP ve onayını da yüklüyoruz ordan belki bulabilirsin diye düşünmekteyim?

@Derya U. Derya üstadım merhaba, ben de gfb başvurusu yapılırken eayp onay yazısı istiyorlar diye duyum aldım ama geçen hafta bir tesisim için gfb başvurusu yaptım. İstenilen belgeler de yoktu.

Bu bilgi benim işime çok yarayacak teşekkür ederim @Olgaç Sürmelihindi ? . Asıl söylemek istediğim: Herhangi bir başvuruda eayp nin kendisini yüklemiyor muyuz sisteme? Tesislerin başvurularından girip indirebiliriz belki. Ben daha önce eayp hazırlamadım bilgim yok bu arada:utan:
[automerge]1577262448[/automerge]
@Derya U. İşte bunu bekliyordum????
Umarım böyle yapmışlardır:D

@ay.ay siz il müdürlüğü ile görüşün belki arşivde vardır. Varsa biraz mırın kırın ederek size vereceklerdir. Aslında evrak kayıtın işidir, bu. Ama lafım meclisten dışarı bazen bazı devlet dairelerinde işler istediğimiz gibi gitmeyip süründürebiliyorlar. Ama dediğim gibi sizin bir evrak sorma hakkınız var ve o ekrak varsa ise o evrağın bir nüshasını isteme hakkınız var.
Oldu ki sizinle ilgilenen yok, istediğiniz evraklara bakıp vermiyorlarsa, elinizdeki atık yönetim planlarına verilen eksiklikleri tamamlayarak müdürlüğe sunun. İllaki o başvurunuza cevap vermek zorundalar ve başvuru dosyanıza göre eksik veya onay alırsınız.
[automerge]1577262686[/automerge]

@Derya U. @H. Pınar Çulha endüstriyel atık yönetim planının yüklendiği bir portal/sistem şuanlık yok. Ama bazı il müdürlükleri izin/lisans başvurusunda ya iş akım şeması ve proses özetinin içerisinde bulunmasını veya başvuru evraklarını yüklerken (sallıyorum) iş akım şeması ve proses özetinin veya başka bir evrağın sonunda ek olarak koyun ve öyle sisteme yükleyin diyebiliyor.