• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel atık yönetim planı

gülşahh

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
nas çevre danışmanlık
arkadaşlar elinizde deri sanayisiyle ilgili endüstriyel atık yönetim planı olan varmı?

Endüstriyel atık yönetim planı her tesis için farklı hazırlanmalıdır. Her tesiste oluşabilecek atık kodları birbirinden farklıdır. Bu kapsamda bakanlığın yayımladığı formatı kendi tesisinize göre şekillendirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Şöyle ki iş akım şeması deri sanayilerin hepsinde aynı değildir yada kullanılan hammadde vb..

@sümeye

Her sene hazırlanmasını gerektirecek bir durum varsa hazırlanır. Örneğin; planda olmayan bir atık çıktısı yapılırsa revize edebilirsiniz. Ancak değişiklik yoksa, planın onay yazısında "... tarihine kadar geçerlidir" ibaresi yer alır ve bu tarihten 3 ay öncesine kadar yeni E.A.Y.P. hazırlanmasının zorunluluğu yoktur.

@sümeye

O ibareyi siz eklemiyorsunuz, siz sunduktan sonra il müdürlüğü onaylarsa; onay yazınızda o ibare geçiyor. :)
Örnek:
EAYP Onay.JPG

@Abdulkerim DOĞAN
hm kesin mi nerde yazıyo...
son sorum iç tetkikraporu peki her sene mi hazırlanır

@sümeye
Tıbbi atık yönetim planı sunulmuyor ama E.A.Y.P onaya sunuluyor. bence tekrar sorun il çevreye yanlış anlaşılma olabilir.

@sümeye

İç tetkik raporu hazırlandığı tarihten itibaren takip eden 1 yıl içerisinde hazırlanır diyor. Yani; 06.04.2018 tarihinde hazırladıysanız, en geç 05.04.2019 tarihinde yenisinin hazırlanması gerekmekte.

@Gülay

İlden ile değişiklik gösteriyor sanırım, yönetmelikte zorunluluk yok. Ancak Kırklareli 3 ay önceden istiyor. Burdur CSB'nin sitesinde de 1 ay yazıyor.

@Cem Yılmaz
@Uğur Can
Bizim ilin sitesinde hiç bir bilgi yok, o halde 3 ay önceden vermek garanti görünüyor. Teşekkür ederim.

4 numaralı açıklamaya göre sadece kodların kullanılması gerekmekte ama tabloda miktar istiyor . geri kazanım yöntemine kod yazarsın R13 gibi ancak miktar kısımlarına miktar kısımlarınada 4 yazmışlar tuhaf buldum.

örneğin ara depolama miktarına üst indis 3 yazması gerekirken 4 yazmışlar. yada ben mi yanlış düşünüyorum

@BURAK ÇİFÇİ

Formata yanlış işlenmiştir, örnek bir doldurumu şöyle yaptım. Hangi işlem uygulanıyorsa sadece o kısım doldurulacak.

EAYP TABLO.JPG

birde bu plan 3 yıllık yapılacak fakat kaçıncı yıldan başlatmalı içinde bulunulan atık beyan yılından mı (2017) yoksa içinde bulunduğumuz yıldan itibaren mi (2018) karar veremedim.

@Cem Yılmaz
bende böyle yaptım da soriyim dedim yinede. teşekkürler.