• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Endüstriyel atık yönetim planı

gülşahh

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
nas çevre danışmanlık
arkadaşlar elinizde deri sanayisiyle ilgili endüstriyel atık yönetim planı olan varmı?

@Orhan Eskicioğlu

Çok teşekkür ederim Orhan Bey, bu bilgilendirmeniz hem içimi bir nebze rahatlattı hem de bana yol gösterici oldu. Gün içinde kendisine ulaşabilirsem görüşeceğim.

@Beril Çataltepe

Beril hanım,
Aynı durum bende de oldu. İl çevreyi aradım, evrak kayıttan firma ismi ve verilen tarihle onay/red durumuna baktılar. Onaylandığını ilettiler. Elime ulaşmadığını söyledim, gelip elden alabilirsiniz dediler. İl çevreye gidip onaylayan ilgiliye durumu anlattım ve onaylanan dosyayı veriliş tarihi itibari ile dosyalardan bulup, aslı gibidir onayıyla elden aldım. Fakat firma imza yetkilisi yanınızda olmalı veya vekalet almalısınız.

Endüstriyel Atık Yönetim Planı ile Atık Yönetim Planı Aynı şey mi farklı mı ? EAYP her yıl AYP 3 yılda bir yaptırılması gerekiyor diye duydum.

@Onur Turan

Aynı işlemleri gerçekleştireceğim ben de Onur Bey, çok teşekkür ederim. :)

Az önce İstanbul İl Çevreden ilgili kişiye ulaşabildim. 4. ayda atık yönetim planımızı gönderdiğimizi, evrağın teslim alındığını ancak herhangi bir geri dönüş alamadığımızı söyledim. Haziran ayından beri İmar Barışı sebebiyle dükkanı kapattıklarını, sadece o işle ilgilendiklerini söyledi. Bekleyen çok evrak var arkadaşlar yavaş yavaş ilgilenebiliyorlar dedi. Evrak kayıt numarası sordu, posta ile gönderdiğim için kayıt numaramı bilmediğimi söyledim. Firma adından sorguladı, kayıt yapılmamış dedi.

Atık firmalarımızda değişiklik olduğunu, planı güncellemem gerektiğini belirttim, siz o zaman direkt yenisini gönderin, dilekçeye ilgi olarak "..... tarihinde iletilmiş olan atık yönetim planının güncellenmesi" şeklinde belirtin dedi. Direkt yeni planı hazırlayıp göndereceğim, umarım bir problem yaşamam.

@Orhan Eskicioğlu

Orhan Bey,

Birsürü kişiyle görüştüm benim evrağım ortalıkta yok. :) Kaydı yapılmamış, barkod numarası vs hiçbir şey veremiyorlar, ama elimde "17.04.2018 tarihinde teslim aldım" diye evrak kayıt ofisinde çalışan kişinin imzası var. İadeli taahhütlü gönderdiğim için. Sorum şu ki, ben şimdi yeni EAYP hazırlıyorum, göndereceğim. Ancak 2018'de gönderdiğim EAYP işleme alınmadığı için, geç kaldığımdan dolayı ceza yazılır mı?

Elimde en son onaylı EAYP'nin onay yazısını ekte iletiyorum, bir baksanız, geçerlilik süresinin tam anlayamadım ben. Onay yazısı 23.06.2016'da gelmiş, 3 yıllık süre o tarihten itibaren mi başlıyor?

Ekli dosyalar

• APS Endüstriyel Atık Yönetim Planı (Onaylı)-2016.pdf
    6.9 MB · Görüntüleme: 62
Kolay gelsin,
Asfalt Plent Tesisi için hazırlanmış Endüstriyel Atık Yönetim Planı örneği gerekli yardımcı olabilirmisiniz?

Genel olarak formata benzer/uygun alarak bir tane doldurdum... İnşallah yardımcı olur. (gerekli düzenlemeleri yapar ve evrakları firma/resmi kurumca alıp korsunuz.)

Ekli dosyalar

• endüstriyel atık yöenetim plan örneği-mehmetakif.docx
    43.8 KB · Görüntüleme: 114
Çok teşekkür ederim Mehmet Akif Bey yardımcı oldu ancak doğalgaz hesaplamasını yapamadım birtek onuda emisyon faktörü olarak girmemiz gerekiyor mu plan içine

resimdeki gibi asla değil sadece çevre görevlisi işinde yeniyim farklı sektörde çalıştığım için yanlış bir iş yapmamak için yardım istemiştim :) yargısız infaz yerine keşke hep yardımcı olsak teşekkürler

@Serkan Çiçekay merak etmeyin kendim hazırladım zaten sadece eksik yanlış birşey yapmamak adına istemiştim teşekkür ederim

Merhaba,

Sormak istediğim şey bu 3 ay öncesinden yeni atık planı vermez isek ne olur? Endüstriyel atık planı 2018 yılında dolmuş ve 2018 yılı atık beyanınıda kaçırdık. (bu iş yeni devraldım firmada) benim nasıl bir yol izlemem gerek? Kafam çok karıştı

Atık beyanının yapılmaması durumu varsa öncelikle dert etmeniz gereken kısım bu. Başlı başına atık beyanının yapılmaması 2872 Sayılı Çevre Kanunu'nun g) bendine denk geliyor ve 2019 Yılı itibariyle cezası 18.037 TL. Şayet bu sorunu çözebilirseniz, E.A.Y.P. kısmını bir şekilde halledersiniz.

3 Ay önce istemelerinin mantığı; olur da süresi dolduktan sonra denetime gelirlerse bu cezai yaptırım anlamına geliyor. Bu nedenle 3 ay önceden sizin sunmanızı ve onlar da değerlendirmelerinin tamamlanmasını amaçlıyorlar. Denetim geçirmediğiniz sürece E.A.Y.P. nedeniyle ceza yemezsiniz. Ama atık beyanı olmadan da E.A.Y.P.' yi nasıl onaylatacaksınız o da size kalmış :rolleyes: