• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Belediye Kaydı

Fatmagül ÖZKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bafra Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Geri Dönüşüm İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti.
Geri dönüşüm firmasında çalışıyorum. Belediye yetkilisini sisteme kayıt yaptırmamız gerekiyor. Bu işlemi yapan var mı?
Yetki belgesi istenilen bir belge var bu kısmı hangi belgeyi eklemek daha doğru olur? Belediyelerin vergi numarası oluyor mu?

@Ömer Es
Firmaları tek tek aktifleştirip kendinizi sorumlu olarak atamanız gerek yoksa sayfanız boş görünür.Firma sorumlusunun/sahibinin sisteminde tesis görünmüyorsa tesis yetkili değişikliği yapmanız gerekmekte. il müdürlüğü onaylayınca tesis/firma sistemde görünüyor. oradan aktifleştirme yapıp kendinizi sorumlu olarak atayın. Sizin sisteminizde de görünür onay ister . Ama bu işlemleri danışmanlık alanında çalışıyorsanız yapın. Önce tesis sahibinin sisteminden yapmanız gerek. Ben bazı firmalarda aceleci davranıp hata yapmıştım önce kendimden ekleyip sonra tesis sahibinin sistemine girip eklemiştim çözmem bayağı uğraştırmıştı .

@Yalçın K. bizde de belediye kısmına kayıt yaparken fırma tuzel kişiyi seçmek zorunda kaldık bu şekilde işlemleri yapıncada il müdürlüğüne onaylnması ıcın gereklı evraklar bırakıldı onay verıldı ancak sonrasında sısteme girdiğimizde normal fırma gıbı gosterıyor ve kullanıcı adı ve şıfreyı kabul etmıyor .bu konuda ne yapabılırız

@F.N

Merhaba, EÇBS' ne giriş yaptıktan sonra Anasayfa>Hesaplarım (Firma Kurum)>* ayarlar>Hesap Bilgisi>Faaliyet (Nace) Kodu adımlarını uygulayıp burada yazan nace kodunuza "84.11.41 - Belediyelerin kamu yönetimi hizmetleri"ni eklemeyi veya değiştirme yapabiliyorsanız bu kod ile değiştirmeyi bir deneyin. Olmazsa ÇŞİM'den talep edin bir ihtimal dilekçe ile düzeltebilirler diye düşünüyorum.