• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
ECBS sisteminden kaldırma işlemini yapmadım yani firmaları kaldırmadım daha önceden aktarılan tesis yetkilisi otomatik olarak geldiğinden kaldırma işlemi olmadı fakat dilekçe ile il müdürlüğü veya bakanlıktan 17. kattaki arkadaşlar ile görüşüp işlem yapılabilinir diye düşünüyorum.

Önceki cevapları görüntüle…
@Beril Çataltepe :) Sorun çözüldü o hâlde. Sisteme 1 kez giriş yapmadan yetkili ataması mümkün olmuyor. Yetkili ekleme sayfasında da o uyarıyı verir hatta.

Cansu hanım, aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Müstakil atama yapamıyorum. Siz bu durumu nasıl çözdünüz?

Arkadaşlar Merhaba,
Bir konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Çalışmakta olduğum firma çevre danışmanlık hizmeti almaktaydı ve EÇBS üzerinde yetki listesine beni Tesis Sorumlusu olarak eklemişlerdi.
Ancak danışman firmayla olan anlaşma bittiğinden Çevre Görevlisi olarak kendimi atamam gerekiyor. İzlemem gereken adımlar nelerdir?

Bir sorum daha olucak adımları uygulamaya çalıştım ancak, listede tesis sorumlusu görünmekteyim e- yeterlilikte kurum/kuruluş işlemleri- tesisde tam zamanlı çalışan listesine ekleme yapmaya çalıştığımda sistem kabul etmiyor. Ancak Çevre Görevlisi listesi sekmesine tıklarsam eğer giriş müsadesi veriyor. Bu konumda ne yapmam grekiyor?

merhaba arkadaşlar çalıştığım firma için GFb başvurusunda bulunmuştuk.çok geç geri dönüş oldu ve eksiklik bildirimi yapıldı. Eksiklik bildiriminin yapıldığı konulardan biri adres tutarsızlığı oldu.yüklemiş olduğumuz kapasite raporu sicil gazetesindeki adres ile EÇBS deki adres uyuşmuyor. çelişkinin giderilmesi diye eksiklik bildirildiği için. EÇBS den GFB başvurusu yapmış olduğumuz Tesis şubenin adresini doğru adrese göre güncelledik.(Fakat şöyle bir durum var biz EÇBS ne geçiş sürecinde de ANA hesap firma kurum ile merkez şubenin adresi aynı idi,bu nedenle ana hesap firma kurumunda adresini güncellemek istedim ancak mükerrer kayıt oluşturma uyarısı aldık) Bakanlıktan mehmet gürsoya durumu anlattığımda ALO 181 i aramamı söyledi mükerrer kayıt oluşturmanın sıkıntılı olabileceğini söyledi) 181 aradım ancak tesis şube faaliyete son ver yapıp..önce ana hesap firma kurumun adres değişikliğini yapıp ondan sonra ana hesap firma kurumu tesis şube olarak kaydetmeniz gerek dedi. Fakat dedim şu an faaliyetine son ver dediğimiz tesisin hali hazırda başvurusu var dedim) Bu noktadan sonra nasıl yol izleyeceğimizi bilemedik. yardımcı olabilecek olan var mı. çok acil arkadaşlar..gün içerisinde bir an önce GFB ye yeniden başvuru yapmam gerekiyor

" 181 aradım ancak tesis şube faaliyete son ver yapıp..önce ana hesap firma kurumun adres değişikliğini yapıp ondan sonra ana hesap firma kurumu tesis şube olarak kaydetmeniz gerek dedi. "
Sonra GFB başvurusu yapın işte.
Biz okulları bu şekilde kaydettirip, sıfır atık işlemlerini yaptırıyoruz aynı gün oluyor.

demek istediğim sistemin azizliğine uğrar mıyız var olan başvuru kayıtları silinirse uygunluk yazısı vs. yani bu faaliyete son ver yapıp tesisi yeniden kurmuş gibi olmuyor mu

İl Müdürlüğü o kadar sorun etmesin artık.. Öncesinde bir telefon görüşmesi yapın. Uygunluğun değişmesine gerek yok, belki sistem kaydı için, yeni bir başvuru formu çıktısını evrak kayıt numarası için isteyebilirler.

Herkese merhaba,

Son zamanlarda EÇBS üzerinde unvan değişikliği başvurusu yapmış meslektaşım var mı?

ÇED Görüş başvurusu yapacağım bir firmamın ikinci fabrikası için EÇBS kaydını birinci fabrikanın unvanı ile yapmışlar. Unvanı düzeltmek istiyorum. 2018 yılında arkadaşlarımın yazdıklarını da okudum.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sıkça sorulan sorular sekmesinde ki yönlendirmeler gibi mi yapacağız? Son zamanda yapan varsa güncel işleyiş hakkında bilgi verebilirse memnun olurum. Herkese sağlıklı günler.

Umur Bey,
Ben görüş alarak yaptım, E-Yeterlilikte Şahıs uygulaması üzerinden ÇG olarak tanımlı iseniz işlem tamamlanmıştır dendi.
Ben herhangi bir sorun yaşamamak için İl Müdürlüğüne atama yapıldığına dair de bir yazı yazdım.

EÇBS sistemi Yeterlilik uygulamasında tesisimdeki tam zamanlı çevre görevlisi listesi tıkladığımda 2 gündür farklı isimler onay bekliyor görünüyor. Bu şekilde bir sorun ile karşılaşan var mı ?

Takibini yapıyorum ilk kişinin facebookta numarasını buldum görüştüm 1 saat önce onun işlemi tamamlandı farklı bir isim çıktı MEhmet Bey ile mail yoluyla bunu da belirttim şu an için son gelen isimde gitti. Yazılımcıya bildirdiğini gerekli çalışmanın yapıldığını belirtti fakat benzer durum başka kişilerde de olabileceği için herkesin kontrol etmesinde fayda var çünkü atamasını yapıp onaylaması gereken yeni işe başlamış kişiler olabilir. Açıkçası kolay kolay kimsenin girmediği bir alan güncelleme nedeniyle meraktan girince gördüm. kişi 2 haftadır onay için bekliyormuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...