• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
boş belge bile yukleseniz hatalı seçenekten devam etseniz bile işlem yuruyor. uygulama açılıyor lakin ilerde sıkıntı yaşanır tesis devir vs gıbı anlaşılır dıye siz dogru olanı yapınız. .

@Begüm Özkan

sistemin açığı da bu olsa gerek :)

peki ya sonra.... Sistemde e-denetim var. Yani bakanlık en ufak bir cezai yaptırımda sizi tanıyacak.

EÇBS'yi Devreye aldıktan sonra sistemi aktaracak mısınız?

Arkadaşlar bi sıkıntım var;
bizim aynı adreste iki firmamız var.
birinin kaydını yaptım sorun yok, fakat diğeri içinde aynı uatv numarasını kullanamıyorum,
yardımcı olabilir misiniz?

@neriman_i
malesef çevre il müdürlüğü ile görüştüm, UATV numaramı bilmiyorum seçeneğinden ilerleyin dedi, ama sistem izin vermiyor, tekrar aradım ulaşamadım.

MERHABA ARKADAŞLAR;

ÇEVRİMİÇİ İZİN LİSANS PROĞRAMINA GİRİŞ YAPAMIYORUM HATA VERİYOR. NEDENİNİ BİLEN VAR MI?

@dilek kaya

Vekaletname alırsanız bizimle paylaşabilir misiniz? Çevre görevlisi olarak çalıştığım için vekalet yüklemem gerekiyor ancak içeriği nasıl olmalı? Sadece içeriğine Entegre Çevre Bilgi Sisteminde yapılacak işlemler için yetkilidir yazılması yeterli olur mu acaba?

@Begüm Özkan
kendi sistemim dediğiniz nedir ? çünkü izin lisans programına girilmiyor nereden isteği kabul ettiniz ?

kendi entegre çevre sistemi hesabımı açtım şirketimin beni yetkili olarak eklemesinden sonra sistemimden onayladım izin lisansa bakmadım hiç

@kurtilk
kendi entegre çevre sistemi hesabımı açtım şirketimin beni yetkili olarak eklemesinden sonra sistemimden onayladım izin lisansa bakmadım hiç

Merhabalar az önce Coğrafi Bilgi Sistemleri Müdürlüğünden birileriyle görüştüm. Siz Çevre görevlisi olsanız da aslında ilk Firma sahibinin girip bütün işlemleri yapıp daha sonra size yetki devri yapması gerekiyor diyor. Müdürümüzün e-devlet şifresi ile giriş yaptım onda firma çıkmıyor. Bu durumda ben kendi sistemimden yetki devri değişikliği mi yapmalıyım. Bu şekilde bir uygulama yapan arkadaşımız var mı?

@Ömer Es
müdürünüzün sisteminden yetki değişiklik başvurusundaki formu dolduruyorsunuz. daha sonra belgeler kısmında başvuru dilekçesini göreceksiniz çıktısı alıp il müdürlüğüne götürüyorsunuz. onlarda oradan yetki değişikliğini onaylıyorlar. bizde öyle yaptık.

@Gülşah Albayrak

Ben sistemden daha önce bir kaç firmayı üzerime almıştım.oradan danışman firma olarak gerekli bilgileri doldurup tesisi hem kendime hem de firma sahibine devrettim.Fakat bu dilekçeyi götürmeden devir yapma şansım yok değil mi.Zaten şu anda o bölümü de kapatmışlar ne yazık ki

@Gülşah Albayrak
Gülşah Hanım bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim ancak başvuruyu müdürünüzün sisteminden yapın demişsiniz ya firma ona çıkmıyor bende çıkıyor benim ona yapmam gerekmez mi? Siz nasıl uygulama yapmıştınız. Son bir sorum daha olacak müdürünüz firma sahibi mi yoksa işveren vekili olarak mı çalışıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...