• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Yasemin Akıncı
20 dk öncesine kadar vardı ancak az önce giriş yaptım dediğiniz gibi buton yok.

@turkay23
Ama danışman firma olarak işlem yapmıyoruz ki. Tam zamanlı çevre görevlisiyim aslında sistemde bende tanımlı tek sorun vekaletname kısmı ve sağ üst köşe de yazan yetki belgesi yerine ne yüklemeliyiz. Coğrafi Bilgi Sistemlerinde görüştüğüm kişi il müdürlükleri onaylayacağı için belge içeriğini onlara sorun dediler.

firma yetkilisinin sisteminde danışmanlık firmamızın adı bile çıkmıyor. bakanlığı arıyorum açan yok. ekran resmi alıp mail attım. ne yapmalıyım?

@Evin ersoy
firma yetkilisinin üzerine ise tesis hesap ve tesis işlerimlerini bitirdikten sonra size yetki verecekler.danışman firma adı zaten yazmayacak.

@Gülfem Polat

Yetki Belgesi konusunda Ankara İl Müdürülüğüne ile görüştüğümde Ticari Sicil Gazetesi Vekaletname vb bilgiler diye geri dönüş yapılmıştı.

yetki belgesi diyince benim mantığıma göre kişinin yetkisini gösteren belge olması gerekir ki bunlar da ya ticaret sicil gazetesi olur ya da imza sirküleri olur.

vekaletname olayına gelince de koskoca firmanın tek imza yetkilisi kalkıp bu işler için gidip noterde vekaletname vermez.
imza sirküleri de vekaletname yerine geçmeli bence.

@turkay23
firma yetkilisi derken danışmanlık firmamızın yetkilisinin hesabından bahsediyorum. önce firmayı aktifleştirmek gerekiyormuş ya, danışmanlık firmamızın yetkilisinin e devletinde danışmanlık firmamızın adı çıkmıyor. şimdi sistem tamamen gitti.

@Gülfem Polat
Çevre Şehircilik il Müdürlüğü ile görüştüm ve firmada tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalıştığımı ifade ettim. Vekaletname içeriği için entegre çevre bilgi sisteminde yapılacak işlemler için yetkilidir denilmesinin yeterli olacağını ve noter onaylı olması gerektiğini söyledi. Ancak yazan yetki belgesi için onlarında çok fikri yok Sgk dökümü ve ekinde bir yazı olabilir. Sizin işlemleri yapacağınıza dair. Ama bu da net bir cevap değil maalesef.

Firmada tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalışan kişiler eski sistemde tesisi sorumlusu olarak göründüklerinden yeni sistemde yöneticisi gibi çıkıyorlar. Bu sebeple kendi kendilerini atamak için vekaletname gerekiyor diye düşünüyorum. Sistemde hesap(firma yetkilisi ) değişim talebi gibi bir yer vardı geçici olarak kapalıdır uyarısı veren, bu kısım aktif edildiğinde firma yöneticisilerini atayıp onların imza sirküleri ile kayıt yapılıp, sonra kedimizi atayabiliriz sanırım

@Kenan Atalar
Eğer o tuş aktive edilirse o şekilde yapacağız galiba. Aslında Firma sahibi üzerinden işlem yapan çoğu kişi kurabildi sistemini. Bizler için sorun oldu.

Ben öğleden sonra antetli kağıda imza sirküsündeki yetkili kişi imzası ile çevre bilgi işlemlerini yapmaya yetkilidir diye bir yazı yazıp ekine imza sirküsünü ekleyip pdf haline getirip tek dosya olarak onu eklemeyi düşünüyorum

merhaba arkadaşlar ben tat tesisinde tam zamanlı çevre görevlisiyim bunun için hangi işlemleri yapacağımızı nasıl atamalar yapacağımızı net bilen var mı. kafam iyice karıştı. her zaman ki sistem değişti ama net bir yetkilen yapılan doğru düzgün bir yönlendirme yok yardım videosu yok yarım yamalak kalmış her şey haliyle bizim işlerimizde :suspus:

MERHABA ARKADAŞLAR;
FİRMA KAYIT YAPIYORUM AMA BELGELER KISMINDAN SONRA DEVAM EDEMİYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...