• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
@ezgig

ezgi hanım üzerinden epeyce vakit geçmiş ama sorunu çözebildiniz mi ya da nasıl çözdünüz. biz de fesih tarihi ve ilgili evrakları sisteme yükledikten sonra acılan kutucukta herhangi bir değişiklik olmuyor.

Arkdaşlar çalışma takvimini ECB ye yükleyen varmı?
"Çalışma Takvimine Atama Yapılacak Tesisler"in tarihlerini seçtim ama sonrasında ne yapılması gerektiği ile ilgili bilgi verebilecek olan varmı?
dediklerimi açıklayabilmek maksadıyla ekran görüntülerini paylaşıyorum.
İlk paylaştığım fotografta neden takvim görülmüyor ikinci fotografta görüldüğü gibi günler belirlendi.

2018-10-30_11-51-12.png2018-10-30_11-51-54.png

@Sim
Dediğiniz gibi yaptım fakat çalışma takvimi listesinde görüntülenmiyor. fotograftada görüldüğü gibi

2018-10-30_11-51-12.png

Bulunduğunuz ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerini telefon ile ararsanız yardımcı oluyorlar.

Danışmanlık firmasından ayrıldım. Sistemimde zamanında firma yetkilisi olarak kendimi gösterdiğim tesisleri silemiyorum. Yani; eçbs sisteminde bulunan firmaları kaldırmanın bir yolu var mıdır?

@Hasan ARIKAN

Yetkili Listesi kısmında yer alan, sizden farklı birisi sizi silebilir EÇBS'den. Bahsettiğiniz sorunun bu olduğunu düşünüyorum.

Yetkili Listesi.JPG

Arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum. Bir tesisin Çevre İzin belgesinin yenilenmesi için İl Müdürlüğü uygunluk yazısı başvurusunu 1 ay önce hem dilekçeyle, dün de sistemden yaptım. Bugün tam 180 gün öncesi. İl Müdürlüğüyle görüştüm henüz uygunluk onaylanmadı. Bu durumda 180 günü geçeceği için sürecim GFB'den mi başlayacak? Eski sistemde dilekçeyle il uygunluk aldıktan sonraÇevre İznine başvurabiliyorduk. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba?

@ozden.f
Aslında uygunluk yazısı ile müracaatın başlamış kabul edilmesi gerekli. dğer türlü uygunluk yazısının ne zaman çıkacağı belli olmuyor ki! uygunluk yazısının müracaat sonrasında şu akdar süre içinde değerlendirileceğine dair bir mevzuatta yok. sanırım bunu düzelteceklerdir.

@ezgig

Tesislerimden bazıları başlamadı diye görünüyor acaba bunu nasl düzeltebilriim yardımcı olabilcek varmı ?
tesise danışman ekle kısmında da bu tesislerim görünmüyor?

@Olcay Çetin

Olcay bey siz probleminizi çözebildiniz mi aynı sorunu şuan ben yaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20181120_111228_resized_20181120_111247308.jpg
    IMG_20181120_111228_resized_20181120_111247308.jpg
    57.4 KB · Görüntüleme: 28
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...