• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
Anladım. Maalesef neden olabileceği hakkında başka bir bilgim yok.
İsterseniz bakanlığa bir telefon ya da mail yoluyla ulaşmaya çalışın.
Umarım bilen bir arkadaş yardımcı olabilir.

teşekkür ederim ilginiz için bakanlığa gidip soracağım artık problemin ne olduğunu.

@Ecmyandir

EÇBS 'ye girip HESAP (FİRMA, KURUM) kısmında işaretlediğim yere tıklayarak yeni kayıt açabiliyorsunuz. Sizden 5-6 sayfa bilgi doldurmanızı istiyor. Sonrasında bir evrakı İl Çevre'ye sunmanızı istiyor.

YENİ FİRMA EKLEME - 1.JPG

@Ecmyandir

Aynen, bu kadar basit. Ama doldurulan bilgiler biraz uzun. Adres bulma v.s. derdi de var. Hele bir de sistem gidip gelirse, en baştan başlatıyor.

@Cem Yılmaz

Cem bey size birşey daha sorabilir miyim ? Çevre etki boyut analizi ne demek ? hangi firmalar için yapılır ve niye hazırlanır?

çevre yeterlilik uygulamasında bi sorun mu var girebilen var mı acaba hata veriyorda

@Fatih Koçak bey aylık programımda değişiklik oldu 2 tesisimin tarihlerini değiştirecğim ama sistemde kaldır kısmı çıkmıyor bilginiz var mı acaba.

merhabalar, geri dönüşüm tesisinde çalışıyorum. Kağıt-karton ambalaj atığı (150101) verdiğimiz bir firma 7-c üzerinden onay bekleyen faturası olduğunu söyledi. ancak sisteme girdiğimde abs üzerinden 7-b veya 7-c doğrulamada onay verebileceğim herhangi bir şey çıkmıyor? bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

@A.samet
Bir dilekçe ile İl müdürlüğüne değişiklik yapılan tarihleri belirtebilirsiniz. Biz hep öyle yaptık. Sistemden öyle bir değişiklik yapılmıyor diye biliyorum eğer yanlış biliyorsam bilenler düzeltsin lütfen.

İleriye dönük tarihleri değiştirebilrsiniz üzerine tıklayarak tarih değişikliği yapabilrsiniz.
Geriye dönük tarihler için bilmiyorum yani bir bilgim yok maalesef
@A.samet

geriye dönük yapamıyoruz onu biliyorum ama ileriye dönük de olmuyor şimdi sistemde üstüne tıklıyorum ama olmuyor.

@A.samet

Merhaba,

Şimdi sisteme girerek denemeye çalıştık ancak sizin ki gibi bi hata oldu.
Sanırım sabah ki çalışmadan dolayı böyle bir sorun oluştu.Başka bir zamanda tekrar deneyebilirsin vakit sorunun yoksa eğer.

İyi günler arkadaşlar benim sistem ile ilgili bir sorunum var . Sizlere danışmak fikri almak istedim . Geçen ay danışmanlık yaptığım firmadan ayrıldım .çıkışım yapıldı . Ama entegre çevre. Bilgi sistemimde firmalar bende görünüyor tek tek gidip müdahale etme şansım ve imkanım söz konusu değil .firmaların faaliyet adres vb konularına müdahale edebiliyorum danışmanı olarak görünmediğini halde . Bunları sildirme üzerimden düşürme gibi bir şansım var mı yada bu durumla karşılaşan . Yardımcı olursanız sevinirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...