• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba arkadaşlar Firmamızı EÇBS ' ye aktardık.Tesisimizi de onayladım.Tesisimize Ambalaj Bilgi Sistemi ve Motat KDS uygulamalarını da ekledim.fakat çok ilginç bir durumla karşılaştım Motat KDS uygulamasında bütün eski girişler gelirken.Ambalaj bilgi sisteminde hiçbir eski girişimiz gelmedi ve Tesis sadece Piyasaya Süren olarak görünüyor.Sadece piyasaya süren firma gibi giriş yapabiliyoruz.Normalde Ambalaj Atığı toplama ayırma faaliyeti yapmaktayız.Aynı durumla karşılaşan veya konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim. :)

Önceki cevapları görüntüle…
Hocam eksiklik yazdıklarında Eksiklik Bildirim Süreci yazıyor. Red süreci ise reddetmişler ama daha il müdürü vs. imzalamamış demektir.

başvurunuz red edilmiştir. eksiklik tespit etmişlerdir. sistem üzerinde başvurular kısmında red edilen basamağında 1 yazar. oraya tıklayıp eksikliklere bakabilirsiniz.

Hocam başvuruyu değerlendiren uzman yanlış seçeneğe tıklamıştır. Uzman ile görüşün çözülecektir. daha önce başıma iki kere geldi. İvedi olarak yetkili ile görüş durumu düzeltmeleri basit. İlerleyen süreçte durumu düzeltmek biraz zaman alacaktır.

Merhabalar ,

Sistemdenred edilme ve ek belge talebi olarak eksiklik yazılabiliyor.
En kısa sürede ilgili mühendisi veya denetim şube müdürüne ulaşabilirseniz gerekli bilgilendirmeyi oradan alabilirsiniz.
Düzeltilebilecek bir konu varsa oradan yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
Vakit kaybetmeden İl Müdürlüğü ile görüşün :)

@cgdm EÇBS'de firmanın yetkilisi kim ise; E-Yeterlik uygulamasına girip aşağıdaki kısımdan sizi eklemesi gerekiyor:

23271

Sonrasında siz, Yeterlik uygulamasını açıp, "Kullanıcı İşlemleri" kısmındaki "Onay Bekleyen İşlemler" bölümünden onayladığınızda tüm izin işlemlerine erişebilirsiniz.

@cgdm Bir yerde hata yapılıyor olabilir mi? Ya Bakanlık ile iletişime geçmenizi ya da sizi tekrar eklemesini önerebilirim ancak. Çünkü adımlar sadece bu kadar. Hatta Yeterlik uygulamasının duyurular kısmında da nasıl atanacağı yazmakta.

Arkadaşlar Merhaba,
Bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum. Şimdi ben tesis yetkilisi olarak görünüyorum ve aynı firma adı ile bir şubemiz daha var. Sisteme onu şube olarak ekledim ve tam zamanlı bir çevre görevlisi arkadaşımız çalışıyor. Şuan e yeterlilik uygulamasına girdiğimde çalışma takvim atanacak tesisler kısmında bu şubemiz görünüyor. Üstüne tıklıyorum ve hata veriyor. Bana kalırsa biz danışmanlık firması değiliz ve birimimiz de yok, neden çalışma takvimi oluşturalım? Sizce ne yapmalıyım.

Merhaba il müdürlüğü uygunluk için başvuruda bulunmuştum sistemde red sürecinde yazıyor ama il çevre görüştüm biz eksiklik yazdık dediler. Eksiklik yazdığı için mi red süreci yazıyor böyle birşey le karşılaşan oldu mu red süreci eksiklik mi anlamına geliyor.

Uygunlukta sistemden eksiklik yazılamıyor. Eksikliği belirtip red ediyorlar. Eksikliğinizi giderip tekrar uygunluk başvurusu yapın. Bir yanlışlık yok yani. Tekrar başvurmassanız sürenizden yersiniz dikkat edin.

2 kere başıma geldi eksiklik dediler red sürecinde gözüktü. Yetkililer ile görüştüm düzelttiler. Eksiklik kapsamında diğer belgeler kısmında istenen evrakları yükledim. İki ay içerisinde bir değişiklilk olduysa bilmeyevem

@Yiğit KURT bizde de ofisteki arkadaşımıza memur eksiklik yazdım reddediyorum bir daha uygunluğa başvurun demişti. Farklı il Çevreler bile farklı kullanıyor demek ki sistemi. Uğraşmamak için bile yapabilirler bu şekilde.

Arkadaşlar merhabalar,

Çevre izni olan ancak 180 gün sürecinden dolayı bu süreye takılan bir tesisimiz için yeniden süreci başlatmak zorunda kaldık ve başvurumuzu yaparak uygunluk yazımız onaylandı. Bu uygunluk yazısı onaylanan tesisimiz için gfb başvurusu yapmam gerekiyor ancak yaklaşık 20-25 gündür herhangi bir ilerleme kaydedemiyorum, şu şekilde sistemde tıkanıp kaldım..
GFB SORUNU.jpg
Bu tür bir durum ile karşılaşan yada yardımcı olabilecek var mıdır acaba?

Teşekkür ederim.

Özgür Bey Merhaba, ilk başvuru seçeneğini seçemesek yapmanız gerekmektedir. Çünkü siz en baştan gfb alacaksınız ve ilk başvuru olarak süreci devam ettireceksiniz.

Merhaba Olgaç hocam,

Göndermiş olduğum görüntüde yenileme seçeneği işaretlenmiş ancak her iki seçeneği seçtiğimde de hiç bir aktivite olmuyor maalesef..Ve dikkat ederseniz üst kısımda da "İzin Yenilemesi gerektiren uygunluğunuz mevcut. İzin Yenileme başvurusu yapınız. " ifadesi de yer alıyor..Pek anlam veremedim açıkçası 20 gündür bu duruma..

@Özgür Anaç Merhabalar mevcut taslağınızı iptal edip ekranda görülen çevre izin yenileme seçeneğinden ilerleyin mevcut uygunluk yazım var seçeneğini tıklayarak ilerlediğinizde sizi gfb ye atıyor birde bu şekilde denemenizi tavsiye ediyorum.
[automerge]1563464049[/automerge]
@Fatih Koçak Yani ilk başvuru seçeneğinden ilerleyeceksiniz Olgaç hocamın dediği yöntem bu gfb yenileme değil ilk başvuru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...