• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
vergi numarası yanlış görülüyorsa nasıl bir yol izlediniz arkadaşlar?

Önceki cevapları görüntüle…
@Ünal Kemal Danışmanlık firmasında çalışıyorum ve dediğiniz gibi bir işlem yapmadım ben henüz. Sadece aylık takvim dolduruyorum. Evrakları geriye dönük (işe girişimden itibaren) yüklesem olur mu?

@kubraeren Kübra Hanım Merhaba ,

Kemal beyi'in dediği evraklar için sisteme yükleme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Sadece aylık ziyaret takvimini düzenlemeniz yeterli diğerleri Çevre Klasörünüzde veya server'ınızda hazırda bulunsun yeterlidir.

Tam zamanlı çalışan çevre görevlilerinin bu belgeleri sisteme yükleme zorunluluğu var mı? Ben 1,5 yıldır tam zamanlı olarak çalışıyorum firmada ve hiçbir belgeyi yüklemedim

@kubraeren işi girişinizden itibaren yükleme yapabilirsiniz. Artık danışmanlık firması denetlemeye gelen kişiler ilk önce sistem üzerinden evraklarınızı aylık faaliyet raporlarını yüklediniz mi diye bakıyorlar.
[automerge]1563976343[/automerge]
@Fatih Koçak yanlış biliyorsunuz fatih bey bakanlık tarafından denetlemeye gelen kişiler sistem üzerinden aylık faaliyet raporlarını yüklenip, yüklenmediğini kontrol ediyorlar. Ayrıca bir tesis hakkında iş akım şeması, kapasite raporu veya ticaret sicil gazetesi, bilgileri dökümna havuzuna yüklerseniz, yapacağınız başvurular için sistem üzerinden döküman havuzunda direk çekmektedir. Siz zamandan kazanırsınız.

@Ünal Kemal Ünal Bey , sanırım kendimi ifade edemedim . Mesajımı tekrar okumanızı rica ediyorum :)
Aylık ziyaret takvimini yani aylık ziyaret tarihlerini sisteme girmeleri zorunlu. Ancak İç tetkik , eğitim raporu gibi belgeleri yüklemelerine gerek yok diye belirttim.
İş akım şeması , kapasite raporu , ticaret sicil gazetesi vb. belgeler zaten başvurularda da yükleniyor. Döküman havuzundan kolaylıkla seçip tekrar yükleme de yapabiliyorsunuz.

Yanlış bir bilgim var ise kaynaklı beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Değişen bi durum veya duyuru varsa henüz bilgim yok. Ama bu zamana kadar bu şekilde çalıştım. Hiçbir denetimde de sistemden evraklarım sorgulanmadı :)
[automerge]1563977840[/automerge]
@Fatih Koçak Ek olarak bir zamanlar Aylık Değerlendirme Raporları sisteme yüklenecekti ancak askıda kaldı. (Bilgi için @Olgaç Sürmelihindi 'ye teşekkürler :)

Merhaba,
Çevre izni başvuru esnasında GFB başvurusunda aldığımız uygunluk yazısını mı kullanıyoruz yoksa yeni uygunluk yazısı mı alıyoruz?

@Cem Yılmaz , @Olgaç Sürmelihindi , @betül akkuş Yukarıda detayları yazılı olan ve uzun bir eksiklik yazısı aldığımız EAYP sürecimizi sonlandırdık, eksiklerimizi tamamlayarak her şeyi ilettik ve denetçimiz tarafından EAYP başvurumuzun bugün onaylandığı bildirildi. Yukarıdaki baya sıkıntılı birsürü eksiğe rağmen cezasız bir şekilde bu süreci atlatabildiğimiz için mutluyum, burdan da paylaşmak istedim :) Bu bahaneyle her şeyi eksik olan firmanın da geçici depolama alanı yapılmasına kadar bütün eksiklerini tamamlamış oldum :)

Arkadaşlar tam zamanlı olarak tesiste çalışıyorum. Tesise ait aylık raporlar, atık analizi vb raporlar doküman havuzuna yüklemeye başlandı mı? Bir de yıllık izin konusunda izin tarihlerini bildirmek gerekiyor mu?

evet aylık değerlendirme raporları, yapmış olduğunuz eğitimler, iç tetkik raporları tesis hakkında ne varsa hepsini sisteme yükleyebilirsiniz.
Yeterlilik uygulaması altında döküm havuzu tıklanarak yükleme yapmalısınız.

@Olgaç Sürmelihindi Yakın tarihte denetim girmiş birisi olarak, ilk olarak bana sistem yükleme yaptınız mı diye sordular. Sıkıntı yok ben tedbirimi alıyorum ve hala yüklüyorum. Ben sadece fikrimi ve tecrübemi aktarıyorum. Yarın sıkıntı ederler, İsteyen istediğini yapmakta özgürdür :) :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...