• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@demet.e
Merhaba Demet Hanım danışman firma kısmı nasıl eklenecekmiş yapabildiniz mi? Ben firma sahibinin edevletiyle girip işlem yaptım ama yetkili ekle kısmında kişi tc si istiyor yani çevre görevlisini atadım ama danışmanlık firması hâlâ hiçbir yerde görünmüyor.

@gülhan tarhan
danışmanlık fırması gözükmeyecek cevre görevlisi gözükecek sadece

@hilalparslan
bende dilekçe ile basvuru yaptım beklıyrum daha birşey oldugu yok firma onaylanınca tesıs de gelecekmi onuda bilmiyorum

@Kara--
bende de aynı sorun var. Bakanlıkla görüştüm silme/birleştirme yapamadıklarını bu konu için çevre il müdürlüğüne dilekçe yazmamı onlarında konu coğrafi bilgi sistemleri ile görüşüp halletmeleri gerektiğini söyledi fakat il müdürlüğü ile görüştüğümde konu ile ilgili bilgilerinin olmadığını ilettiler :acpsnr: bekleyip görecez

Şimdi bakanlıkla yeniden görüştüm mükerrer kayıtlar için güncelleme yaptıklarını mükerrer kayıt olan tesise tıkladığınızda tesis bilgilerinin yazdığı ana sayfasında yer alan faaliyete son verme sekmesinden işlem yapacağımızı açıklama kısmına da mükerrer kayıt yazılması gerektiğini söylediler. Sorumluluğun bizlrde olması için böyle bir şey yapmışlar. Ama aklıma takılan konu mükerrer kayıtta yer alan daha önceki yıllara ait atık beyanlarının ne olacağını sordum. uygulama ile ilgili birimleri aramamı söylediler. eskiye ait bildirimlerde siliniyor yani :(

@Gülşah Albayrak
bugün bana gelen mail; Tesislerinizi aktifleştirip uygulamalarınıza giderek ancak doğrusu hangisi test edebilirsiniz. Onun dışında daha sonra kullanmayacağınız tesis olursa faaliyet sonlandırma başvurusu yapıp kapattırabilirsiniz.

haziran ayı için aylık çalışma takvimi yükleyen var mı acaba?

@Kara--
merhabalar.
il müdürlüğüne başvuruyu hangi evrak ile yaptınız. sistemde 'belge' sekmesindeki yerde başvuru dilekçesi yer alıyor onda da çevre görevlisi olarak benim adım geçmiyor, patronun adı yazılı. bu normal mi

@sdagtekin
evet fırma sahıb ısıstemı üzerinden işlem yaptıgımız için öyle yazması normal.. firma sahibine imzalatıp verdm

@Kara--

çok teşekkürler, bende tesislerin belge kısmındaki başvuru dilekçelerini imzalatarak il müdürlüğüne sunayım ve neler olacağını beklemeye başlayayım:)

bu arada Haziran ayı Çalışma takvimini kimse yüklemedi sanırım.

@sdagtekin
rica ederim...takvim olayı cevre görevlisinin e devletınde şahıs uygulamaları içerinde yeterlilik uygulamasında idi tabi tam olarak nasıl olacak bilmiyorum...

arkadaşlar motatta kabulü yapılmış taşımalarda atık gönderdiğim bazı firmaların adı "GRUP BOYA VE KİMYA SAN.TİC.A.Ş. " olarak görünüyor. lisans numaraları doğru ama isim tek bu yazıyor. sizde de böyle bir durum var mı?

@gülhan tarhan
GÜLHAN HANIM BUNU DA NORMAL TESİS AKTİFLEŞTİRME GİBİ Mİ YAPIYORUZ . İŞLEMLERİNİ NASIL YAPIYORUZ ?

@demet.e
Evet aynı çalıştığımız firma sahiplerinin edevleti ile giriş yapıp aktifleştirme yapıyoruz ama devamında tesis kısmından yetkili ekle deyip koordinatör çevre görevlisini mi ekleyeceğim yoksa direkt firmanın yetkili değişiklik kısmında yetkiliyi mi değiştireceğim onu çözemedim.

Çalıştığım Belediye'nin Çevre Yönetim Birimi var. Ben de birimdeki Çevre Mühendislerinden biriyim.
EÇBS taşıma işlemlerine henüz başlayamadım, sadece merak ettiğim neden Sıkça Sorulan Sorularda va yardım videolarında danışman firma ve çevre mühendislerinden bahsediyor da, Çevre Yönetim Birimi adı hiç geçmiyor? Ben mi kaçırıyorum acaba?

Ayrıca Belediye'de çalışıp taşıma işlemini yapan arkadaşlarım var mı aranızda?

Tesislerimin bir kısmını eçbs ye aktarmıştım, bazıları geri çıkmış. Şimdi kalanları yapmaya çalışıyorum ancak hata veriyor. Hesabınızın kayıt işlemi başarısız olmuştur yetkililer ile iletişime geçiniz diyor.

Böyle bir uyarı alan oldu mu? sorun bildir yaptım ama geri dönüş yok.

Merhaba, aynı adreste iki firmamız bulunmakta. Aynı sorunla karşılaşan bir kaç kişi gördüm forumda fakat ben konuyla ilgili bir sonuca ulaşamadım. Büyükşehir belediyesine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...