• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
Firma aktifleştirme işleminde herhangi bir e-posta onayı isteniyor mu? firma yetkilisinin e-devlet şifresini biliyoruz ama e-posta onayı gerekirse ulaşmamız zor olacak kendisine :)

Tesis Tip Kaydı Yok.Lütfen sistem yöneticisi ile iletişime geçiniz. Bu uyarı çıktı. Ne yapmalıyım?

burada hangi seçeneği seçmemiz gerekiyor?

@Evrem Yeşil

bu konu ile ilgili bilgi alabildiniz mi?

Ekli dosyalar

• ekran görüntüsü.jpg
    ekran görüntüsü.jpg
    43.1 KB · Görüntüleme: 258
@Abdulkerim DOĞAN
evet, aktarım olduğu için direk aktar dediler. yeni bir tesis veya yetkili değişecekse il çevre dilekçesi ile işlem yapın dediler.

ARKADASLAR YENİ SİSTEMDE BU AYLIK ÇALIŞMA TAKVİMİNİ NE ŞEKİLDE YÜKLEYECEĞİZ. FİRMA SAHİBİ HEM KOORDİNATÖR HEM ÇEVRE GÖREVLİSİ. ESKİDEN HEM KENDİ SİSTEMİ VAR HEM FİRMAYA AİT SİSTEM VARDI. ŞİMDİ TEK TC İLE İKİSİNE DE Mİ GİRECEĞİZ YOKSA HEPSİ BİR HESAPTA TOPLANACAK MI NASIL OLACAK ?

@pnrckmk
belediyeye konu ile ilgili bir dilekçe yaz. ikinci firmaya yeni bi uatv versinler. örneğin diğerinin adresi no:5 ise no:5a olacak
yada bu adresi nüfustan yaptırıp .uatf yi beledieyeden alabilr sin yada muatabın olacak kurum özel il idare

Günaydın arkadaşlar lütfen bilen birisi beni aydınlatabilir mi..?
Doğrulama türünde il müdürlüğü dilekçe ile onayı seçtim ve halen sistemde onay bekliyor yazıyor . Bu durumda dilekçe mi yazmalıyım ? Yoksa tekrar başa dönüp düzeltme hakkım var mı ?

UAVT kodu için :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

firmada çevre müh. olarak çalışanlar, ilk olarak firma sahibiyim olarak devam etmelisiniz. Bakanlıktan gelen mailde bu şekilde dediler.

Ekli dosyalar

• yanıt.png
    yanıt.png
    4.5 KB · Görüntüleme: 188
Erdem Engin Bey
merhabalar bende tesisimizin sigortalı çalışanıyım ve tesisin cevre görevlisiyim.
işverenimin e devlet şifresi ile giriş yaptığımda işverenimin tesis şube listesinde çalıştığım firma gözüküyor.eçby aktar dediğimde Tesisin aktarılabilmesi için öncelikle tesisin bağlı bulunduğu Firmanın sistemde aktifleştirilmesi gerekmektedir
uyarısı alıyorum.
işverenim hesap bölümünde diğer firmalar gözüküyor ama benim çalıştığım tesisi bulunmuyor.
kendi e devletim ile giriş yaptığımda tesisler bölümünde çalıştığım firma gözüküyor. burdan mı tesisi aktifleştireyim .ileride bir sorun yaşar mıyım.
son olarak ulusal adres veri tabanında firmamım bulunduğu adres gözükmüyor. nasıl eklerim. belediye ye bugun bir dilekçe yazdım ulusal adres veri kodumu istiyorum diye. cevaı sizinle paylaşacağım.

Erdem Engin Bey beyi paylaşımı yola çıkarak, bende sigortalı çalışanıyım ve cevre görevlisiyim.ancak bizim tesisimiz yok, gfb var.
işverenim hesap bölümünde firmalar adı yazıyor ve aktif gözüküyor ama ben kendim girdiğimde firma gözükmüyor(yani e- devletle kendim giriş yaptığımda) kendimi yetkili kişi olarak nasıl atama yapacağım. noterden herhangi bir şey alacak mıyım? ECBS işlemleri nasıl gerçekleştireceğimiz bu konuda yardımcı olursalar sevinirim.

@Tolgay Doğan
Firmadaki yetkilisi görünen kişi firma sahibi değil. Firma sahibi olarak işlem yapmak istemiyor bu sebeple de. Vekaleten işlem yapıyorum butonunu seçip; işlemi öyle yapmak en mantıklısı sanırım.

Firma Yetkilisi nasıl eklenir?
  1. Firma/Kurum Yetkilisi olarak sisteme giriş yapılır.
  2. Hesap (Firma/Kurum) sayfasından Firma/Kurum kaydı seçilir,
  3. Yetkililer sekmesine geçiş yapılır,
  4. Yetkili ekle düğmesine basılır,
  5. Açılan pencereye yetki verilecek kişinin TCKN numarası yazılır,
  6. Ekle düğmesine basılır, açılan pencereden onaylama işlemi yapılır.
  7. Yetkili olarak sisteme eklenen kişi e-devlet kapısı üzerinden sisteme giriş yapar,
  8. Yetkili olarak atandığını dair bilgileri inceler ve onaylar,
  9. Atanan yetkili onay işleminin ardından bahse konu firma ve firmaya bağlı tüm tesisler ile işlem yapabilir.
Önemli Not: Yetki verilecek kişi işleme başlamadan önce mutlaka sisteme giriş yapmış olmalıdır.

Firma sahibi olarak sisteme giriş yaptım ama firmam gözükmüyor ne yapmalıyım? (burada firma gözüküyor)
  1. Firmanız eski sistemden(online.cevre.gov.tr) hatalı vergi kimlik numarası veya mükerrer kayıtlar nedeniyle taşınmamış olabilir, bu durumda “Yardım Masası” üzerinden “Yeni Talep” açarak destek personeline ulaşabilirsiniz.
  2. Eski sistemde(online.cevre.gov.tr) firmanın Yetkili T.C. Kimlik numarası alanında başka birinin T.C. Kimlik numarasının alanı yazıldığı durumda firma sadece bahse konu kişi üzerinde görüntülenir,
  3. Bu durumda,
  4. “Yetkili Değişiklik Başvurusu” kısmından,
  5. Yetkisi olunmak istenen Firma/Kurum kaydının Vergi Kimlik Numarası yazılır,
  6. Bahse konu firmanın yetkilisi olduğunu gösterir belge(leri) yükler,
  7. “Yetkili Değişiklik Başvurusu Formu” ile Firma/Kurum’un bağlı olduğu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü onayı alınır. buraya kadar işlemleri gerçekleştirdim.Firma sahibi olarak sisteme giriş yaptım ama firmam gözüküyor ne yapmalıyım ?Bahse konu firmanın yetkilisi olduğunu gösterir belge(leri) yüklenir derken neyi kastediyorlar yani çevre görevli belgesini mi? yoksa noterden alınacak yetki belgesi mi? vekaletname mi?

Firma/Kurum Aktifleştirmeyi kimler yapabilir?
  1. Çevre Bilgi Sisteminde(online.cevre.gov.tr) Firma Yetkilisi olarak tanımlanmış kişiler TCKN ile e-devlet kapısından sisteme giriş yapar,
  2. Hesap (Firma/Kurum) sayfasındaki >> Aktifleştirilebilecek(Firma/Kurum...)Listesinden,
  3. Aktifleştirme istediği Firma/Kurum kaydını seçer,
  4. Bilgileri güncelleyerek kaydı aktifleştirir.
  5. Aktifleştirilebilecek(Firma/Kurum...)Listesinde yetkili/sorumlu olunan firma/kurum bulunmuyorsa,
  6. “Yetkili Değişiklik Başvurusu” kısmından,
  7. Yetkisi olunmak istenen Firma/Kurum kaydının Vergi Kimlik Numarası yazılır,
  8. Bahse konu firmanın yetkilisi olduğunu gösterir belge(leri) yükler,
  9. “Yetkili Değişiklik Başvurusu Formu” ile Firma/Kurum’un bağlı olduğu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü onayı alınır.

Danışman Olarak Firma Aktifleştirebilir miyim?
  1. Eski sistemde(online.cevre.gov.tr) Firma Yetkilisi olarak tanımlanmış kişiler Firma aktifleştirebilir.
  2. Aksi durumda eski sistemden taşınmış firmayı aktifleştirebilmek için,
  3. Hesap (Firma/Kurum) sayfasında bulunan “Yetkili Değişiklik Başvurusu” yapılmalıdır.
  6. Bahse konu firmanın yetkilisi/danışmanı/çevre görevlisi olduğunu gösterir belge(leri) yükler,
  7. “Yetkili Değişiklik Başvurusu Formu” ile Firma/Kurum’un bağlı olduğu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü onayı alınır.

Arkadaşlar merhaba,
hepinizin yazdıklarını tek tek okudum. Ancak hala aydınllanamadığım noktalar war :rolleyes::rolleyes::agla::agla: öncelikle çevre danışmanıyım ve hizmet verdiğim 16 tesisim var. Ama şöyleki
1. Eski sistemde tesis yetkilisi olarak kimi grirdiğimi hatırlamıyorum dolayısıyla şimdiki sistemde aynı kişinin E devlet şifresiylemi gireceğim. Yani onu mu bulacağım.
2. İl Müdürlüğü bana eski sistemdeki kişiyi unut yeni sistemde yeni kayıt aç dedi. Henüz deneyemedim onu sistemden dolayı. Ama farzedelimki oldu sonramı çevre danışmanı devreye girecek.
önce o girecek beni tanımlayacak sonra ben gireceğim miii????

@Tarık Can bey ben sisteme kayıt işlemi yaptım onay için çevre il müdürlüğüne gidiniz diyor ,gittim izmir il çevreye orada bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok denildi bana bunun için kiminle görüşmemiz lazım ,sanırım birde dilekçe ve ticaret sicil ile başvuru yapılması gerekiyormuş bu belgelerle gittim kimse yardımcı olamadı

Yetki Belgesi olarak ne eklemeliyim?

1. Başvurunu yapmakta olduğunu Firma/Kurum’un yetkilisi olduğunuzu gösterir belgeleri eklemelisiniz.
2. Örnek: Ticaret Sicil Gazetesi, Firma/Tesis yetkilisinden alınmış vekaletname, Danışmanlık sözleşmesi vb.

"Yetkili Değişiklik Başvurusu" nedir?
"Yetkili Değişiklik Başvurusu" yetkilisi/sorumlusu olduğunuz sistemde kayıtlı ancak Hesap (Firma/Kurum) menüsünde görüntülenmeyen, aktif yetkilisi olmayan veya başka bir yetkilisi olan hesapların görüntülenebilmesi ve yönetilebilmesi için İl Müdürlüğü onayı ile tamamlanan bir başvurudur.

Başvuru adımları;
1. Hesap (Firma/Kurum) sayfasından,
2. "Yetkili Değişik Başvurusu" başvurusu tuşuna tıklanır,
3. Açılan pencerede Yetkilisi/Sorumlusu olduğunuz Hesabın vergi kimlik numarası girilir,
4. "Yetki Belgesi" yüklenir,
5. Başvuru kaydedilir,
6. Sistem tarafından oluşturulan başvuru formu ile belirtilen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvurulur,
7. Başvurunun onayına müteakip bahse konu firma başvuruyu yapan kişi tarafından yönetilebilir.

Firmanın/ Tesisin Yetkililerini hatırlamıyorum ne yapmalıyım?
  1. Hesap (Firma/Kurum) sayfasında bulunan “Yetkili Değişiklik Başvurusu” kısmından,
  2. Yetkisi olunmak istenen Firma/Kurum kaydının Vergi Kimlik Numarası yazılır,
  3. Bahse konu firmanın yetkilisi olduğunu gösterir belge(leri) yükler,
  4. “Yetkili Değişiklik Başvurusu Formu” ile Firma/Kurum’un bağlı olduğu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü onayı alınır.

Danışmanlık Firma personeliyim, firmalarım ve tesislerim görünmüyor?
  1. Eski sistemde(online.cevre.gov.tr) Firma Yetkilisi olarak tanımlanmış kişiler Firma/tesis aktifleştirebilir.
  2. Aksi durumda eski sistemden taşınmış firmayı aktifleştirebilmek için,
  3. Hesap (Firma/Kurum) sayfasında bulunan “Yetkili Değişiklik Başvurusu” yapılmalıdır.
  6. Bahse konu firmanın yetkilisi/danışmanı/çevre görevlisi olduğunu gösterir belge(leri) yükler,
  7. “Yetkili Değişiklik Başvurusu Formu” ile Firma/Kurum’un bağlı olduğu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü onayı alınır.
  8. Tesislerin aktifleştirilebilmesi için,
  9. Tesisin bağlı olduğu firmanın yetkilisi sisteme giriş yapar,
  10. İlgili tesise yetkili eklenebilir.

Ben firmaya gidip oradaki firma yetkilisi ile birlikte hallettim işleri. Firma sahibiyim kısmından imza sirküsünü belge olarak yükledik. Sonrasında beni tesis yetkilisi olarak atadı. Bende kendi sistemimden onayladım. Hem kendisi sistemde onaylı gorunuyor hem benım sıstemımde onaylı gorunuyor.

Firmanın/ Tesisin Yetkililerini hatırlamıyorum ne yapmalıyım?
  1. Hesap (Firma/Kurum) sayfasında bulunan “Yetkili Değişiklik Başvurusu” kısmından,
  2. Yetkisi olunmak istenen Firma/Kurum kaydının Vergi Kimlik Numarası yazılır,
  3. Bahse konu firmanın yetkilisi olduğunu gösterir belge(leri) yükler,
  4. “Yetkili Değişiklik Başvurusu Formu” ile Firma/Kurum’un bağlı olduğu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü onayı alınır.
birinci maddeye girmem için e devlet şifresine ihtiyacım war değilmi yeni yetkilinin

Merhaba, firma sahibinin e devletinden giriş yapmaya çalışıyorum. Sürekli e devletten telefon ve mail adresinizi doğrulayın hatası veriyordu. Doğrulama işlemini yaptık kontrol da ettim ancak eçbs hala aynı uyarıyı veriyor. Asla giriş yapamıyorum. Daha en başında bu haldeyim içeri girmeyi başarırsam neler olacak kim bilir.

Böyle bir sorun yaşayan var mı? :/

@Gizem Sunar
evet bu sorunu bende cok yasıyorumm normal e devlet girip tlf mail dogrulatıyorum bıraz zaman gecınce e cbs girebileceksiniz bende öyle oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...