• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hk. - Vol.2

Fatih Bey aşağıda sistem üzerinden başvuru yaptıktan sonra başvuru formunu da doldurup göndermemiz gerektiğini anlıyorum doğru mu?

Çevre izni veya çevre izin ve lisansına başvuru

MADDE 7 –
(1) Çevre izni veya çevre izin ve lisans başvurusu, Ek-1 listesinde yer alan işletmeler için çevre danışmanlık firmaları ya da çevre yönetim birimi tarafından, Ek-2 listesinde yer alan işletmeler için çevre danışmanlık firmaları, çevre yönetim birimi veya tesiste istihdam edilen çevre görevlisi tarafından yapılır.

(2) Bu Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2 listelerinde yer alan işletmeler için geçici faaliyet belgesi, çevre izni veya çevre izin ve lisansı başvurusu elektronik veya mobil imza ile elektronik ortamda yetkili merciye yapılır.

(3) Bu Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2’sinde yer alan işletmelerin başvurularında, Ek-3A, Ek-3B ve Ek-3C’de belirtilen bilgi, belge ve raporların sunulması zorunludur.

Bu raporları sistem üzerinden başvuru yaparken sunuyorsunuz , dolayısıyla ekstra bir belge sunmanıza gerek yok.
Kapsamınıza göre sistem otomatik olarak sizden bu bilgileri istiyor.

Merhaba arkadaşlar,

Entegre Çevre Bilgi Sisteminde güncellemeler var. Bu sabahtan beri 2 yeni uygulama yüklendi. Dahası da gelir mi bilmiyorum. E-Denetim uygulaması İl Müdürlükleri için gelmiş sanırım, giriş yetkiniz yok şeklinde uyarı vermekte. AAT Personel Belgelendirme kısmı da şu an için Bakanlık web sitesine yönlendiriyor. Muhtemelen yalnızca Bakanlık çalışanlarına açılacak.

EÇBS.jpg

Herkese merhaba , arkadaşlar işletimi devam eden tesisimizin hem işverenleri hemde firma ismi değişti . Eçbs için nasıl bir yol izlemem lazım?

ECBS Güncelleme Çalışması hk .

Cevre.gov.tr adresi üzerinden 4 adet duyuru yayınlanmıştır.

Konu başlıkları :
Güncelleme (V3.2.273)

Başvuru Formları Geçerlilik Süresi

EÇBS Uygulamalarının(Atık Yönetimi, E-İzin Vb.) İletişim Bilgileri;

Atıksu Arıtma Tesisi Tesis Sorumlusu Eğitimi Başvuruları Hakkında

Duyurulara ulaşmak için :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

EÇBS'ye hala giremiyorum bende mi sorun var acaba yoksa güncelleme devam mı ediyor?

Entegre çevre bilgi sistemine girebildiniz mi, bazı arkadaşlar girdiğini söylemiş, bende halen güncelleme yapılıyor yazıyor.

Arkadaşlar günaydın, EÇBS giriş yapabiliyorum ancak MoTAT'a girmeye çalıştığımda 'oturum bilgileriniz alınamadı' hatasını alıyorum. Benzer sorun yaşayan var mı acaba neden kaynaklanabilir anlayamadım.Ekran Alıntısı22.JPG