• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
arkadaşlar benden bu kadar.. kendimi artık gerizakalı gibi hissetmeye başladım 1 aydır sistemi incelediğim halde daha kendimi tesise çevre görevlisi olarak atayamadım. izin aşamasındaydık süreyi aştık.. bakanlığı arıyorum kimse sallamıyor. bir sorunu halledeyim derken örneğin tesisleri aktifleştiriyorum mükerrer kayıtlar çıkıyor. aktifleşen tesislerin ambalaj bilgi sistemi çalışmıyor.il çevre topu bakanlığa atıyor. en ufak bir detay için bile benden dilekçe istiyorlar dilekçelerin sonuçlanması 2 haftayı buluyor. mesleğimden soğudum artık her sene yeni bir sistem artık sorun bende mi diye düşünmeye başladım.

@cevreciolalım

Sorun tamamen bakanlıkta. Düzgün olan her şey bozuldu. Sistemde oluşan 1 sorun çözüldüğünde, çözümle birlikte tekrar farklı sorun çıkıyor. Telefonla hiç soruna cevap bulunmuyor. e-mail ile cevap ne zaman geleceği belli olmuyor.
Yazılım da ayrı sorun, izin lisansta ayrı sorun. Sorunlar hala devam ediyor, çözüm yok yada kısıtlı.

Merhabalar.
E izin portalında solda anasayfa yazısının altındaki sutun boş olarak gözükmektedir. Nasıl düzeltilmesi gerektiği hakkında (bakanlık tel no vs gibi) bir fikri olan var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı (1).PNG
    Ekran Alıntısı (1).PNG
    29.7 KB · Görüntüleme: 68
merhaba bir firmada çalışan çevre görevlisi kendini nasıl atayabilir ? kendi e devletiyle mi yapmalı yoksa firma sahibi mi atamalı ? çevre firması kendini yetkili olarak atayabilir mi ??

@Özkan Baykanoğlu
evet artık soruya soruyla karşılık almaktan usanmış haldeyim.

herşeyi doldurdum ama tıklatmıyor bile başına gelen var mı ?

Ekli dosyalar

• 20180713_122653.jpg
    20180713_122653.jpg
    84.2 KB · Görüntüleme: 63
@cevreciolalım
merhaba, öncelikle tesis yetkilinizin e-devleti/mobil imzası/e-imzası ile sisteme girip firma ve tesisinizi aktifleştirdiyseniz yine tesis yetkilinizin sayfasından şahıs uygulamalarından kendinizi çevre görevlisi olarak ekliyorsunuz sonra kendi sayfanıza girdiğinizde onay mesajı geliyor onu onayladığınızda işlem tamamlanmış oluyor

Günlerdir D/R kodu seçiminde sıkıntı yaiıyorum. Seçiyorum ama kaydedemiyorum.İzin lisansı arıyorum sistem sorunu diyor Alo 181 e bildiriyorum bizimle ilgili değil diyor. Başvurunun günü geçti. Sanırım 1000 mail attım bakanlığa defalarca aradım ama bir türlü dönüş alamıyorum. Delirmemek elde değil....
alüminyum dr kodu.png

@Sim
Ben imza kısmına hiç gelemiyorum ki :) Ancak il müdürlüğü uygunluk yüklerken sizin sorunununzu yaşıyordum. Bakanlıktan gönderilen link vardı imzayı aktive etmek için onu yükleyince imzalamıştım. Ancak GFB yenileme yaparken D/R kodu seçiyorum lakin kaydetmiyor.Rezil bir durum bir aydır sürüyor.

çevre izni için il müdürlüğü dekont gönderdi fakat çevre izin başvurum hala değerlendiriliyor görünüyor dekontu göremiyorum , dekont hemen mi yansıyor yoksa beklemek mi gerekiyor ?böyle bir sorun yaşayan var mı?

@Merve D.
Tesis başvuru işlemleri-Dekont talebi bekleyen-Yukarıdaki listeden tesisinizi seçin ve işlemi tıklayınca İl Müdürlüğü tarafından dekont için verilen referans numarası kırmızı yazı ile görünüyor.

kaç gun oldu bilemiyorumm bende mi sorun var sistemde mi anlamadım. e devlet şifrem ile
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

giriş yapıyorum tesisimizin çevre görevlisi ve sigortalı çalışanıyım.tesisleri aktifleştirdim. sahıs uyg e izine tıklıyorum. sistem hata veriyor. benim yaşadığım sorunları yaşayan başka kullanıcı var mı
eski sitemde izin başvurusu yaptım. eksiklik bildirimi tarafımıza yapıldı.tarafımıza 02.08.2018 tarihine kadar istenilen evrakları yüklemezseniz izin iptal olacaktır bilgisi verildi. eksiklikleri tamamladım. sistemi açamıyourm açan arkadaşlarım varmış acaba bana yardımcı olabilecek kişiler 0543 355 34 71 numaralı telefona çağrı bırakabilr mi ben ararım

@Mert A.
merhaba mert bey sorununuzu çözebildiniz mi ?
ben il uygunluğu olmayan tesis içi,n sistemden başvuru yaptım fakat onylama işleminden sonra sizinkisi gibi kaldı işlem yapılmadı evrak sekmesi vs açılmadı; fakat il uygunluğu olan tesis için il uygunluk yaparak başvuru işlemini yaptım onaylandıktan bir süre sonra gfb sekmesi açıldı. GFB BAŞVURUSUNU TAMAMLADIM. o başvuru işemindede değerlendirme süreci yazarken eksiklik süreci yazmaya başladı ve notlar kısmında güncel il uygunluk yüklenmesi gerektiği yazıyor fakat sekme vs yok. siz e bu kadar yardımcı olabiliyorum . siz probleminizi çözebilmiş miydiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...