• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Selin (Çevre mühendisi)
Selin Hanım yeterlilik uygulamasında her işlemi yapabiliyoruz. yalnız bununla ilgili olarak herhangi bir işlem yapamıyoruz.

@ardaunlu

50 gün. Şöyle anladık, GFB'si 20 Haziran'da biten tesisinki 9 Ağustos tarihine uzatılmış.

@Cem Yılmaz
Hala oturtamadıkları bir sistem var 30 gündür çözemedikleri bir işlemim var,cevaplanmayan yüzlerce mailim var ve 50 gün süre mi vermişler ? Çok komikler!!!

Sistemin en güzel hatası :D Geçen gün farklı firmalar çıktı, bir girdim başvuru aşamasındalar henüz. "Dosyaları onayla", "Eksiklik Belirt", "Ek Belge Talebi Gönder" falan yazıyordu. Sistemsel hata yani, trafolara kedi falan giriyor arada Bakanlığın.

@Selin (Çevre mühendisi)
o kısımdan da dekont talebi bekleyen olarak bakıyorum gösterilecek kayıt yoktur diyor, ekranımda izin başvurusu hala değerlendiriliyor diye görünüyor .

@Cem Yılmaz
gün olayını da karıştırmışlar bence... bazı tesislerime 45 gün verilmiş bende de 2017 de eksiklik gelen ve iptal olan başvurumda aktifleşmiş :D

@hasan140715
Resmi duyuru yok ya da ben bulamadım hiçbir yerde. Telefon ile bakanlığı arayabilir ya da eski belgelerinizi kontrol edebilirsiniz.

entegre çevre bilgi sistemini gerçekten anladım, neyin nerede olması gerektiğini ben biliyorum ve isteyene seve seve hiç sıkılmadan anlatırım diyen bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi acaba?

Merhaba Arkadaşlar,
Bizim firmamız hem tesis hem de Çevre Danışmanlık Hizmeti veren bir firmadır. Çevre Danışmanlık firması olarak 4 Çevre Görevlisini sistemde tanımladık, tüm belgelerini yükledik ve Çevre Görevlisi Listesinde de görünüyor. Ancak e-yeterlilik sayfasına girdiğimizde "Personel sayınız eksik" ibaresi çıkıyor. Kendi firmamız, "Kapsam Dışıdır". Firmamıza, Çevre Görevlisi ataması yapmadığımız için eksik yazısı çıkıyor olabilir mi? Peki atamayı nasıl yapmamız gerekiyor?1.PNG

@Aslı Çelik Özkan

Şu anda firma çalışanlarını kontrol ettiğinizde, hepsinde "KOORDİNATÖR" mü yazıyor? Belki sorunun kaynağı bu olabilir. Basit ama çözülemeyen sorunlardan birisi daha. Firmada 10 çevre danışmanı var, onunda da koordinatör yazıyor :)

arkadaşlar merhaba, eçbs üzerinden tesise çevre görevlisi atayabilen var mı şu anda? protokol-sözleşme yükleyemiyorum ve çg atama işlemi yapamıyorum. 181 i aradığımda genel bir sıkıntı çözülmeye çalışılıyor deniliyor. 2 haftadır bu şekilde. bilgisi olan?

Benim de çevre görevlisi ekleme de sıkıntım var. Ekleme işlemini başlatıp onaylama anına geldiğim kontrol ediyorum adres Adana/Ceyhan yazıyor. Firma İstanbul/Tuzla da. Aradım EÇBS sistemine bakan arkadaş "Bilgileriniz doğru e-yeterliliğe biz bakmıyoruz. E-yeterlilik sistemi ile ilgili çalışan birine ulaşmalı ve EÇBS de yer alan bilgilerinizi e-yeterlilik üzerine güncellemesini/aktarmasını yapmalı" dedi.

Firmada Çevre görevlisi olarak görünüyorum. ( Görünüyorum sadece, hiç bir işlem yapamıyorum :) )
Lisans yenileme süremiz yaklaşıyor ve " Çevre izin ve lisans uygulaması (e-izin)" tıkladığımda hata ile karşılaşıyorum;
İzin - Lisansn hata.JPG

Yanlış mı yapıyorum acaba ?

Yetkili.png

@Özkan Baykanoğlu

Yapacağınız adımları yazayım, eksik olan kısmı giderdiğinizde sorun düzelecek muhtemelen.
1- HESAP (Firma, Kurum) kısmından firmayı aktifleştirin.
2- TESİS (Şube) LİSTESİ kısmından tesisleri EÇBS'ye aktarın.
3- Aktarılan tesisin sağ tarafında bulunan İşlem Yap > Detay yolunu izleyerek Uygulama Listesi 'ne gelin.
4- Uygulama listesinden sizi ilgilendirenleri ekleyip, buna ek olarak Yeterlik Uygulaması 'nı da ekleyin.
5- Şahıs Uygulamalarından > Yeterlik İşlemleri kısmına girin.
6- Eğer tek bir firmada çalışan çevre görevlisi iseniz, Müstakil Çevre Görevlisi kısmından kendinizi atayıp; "Kurum/Kuruluş İşlemleri > Onay Bekleyen İşlemler" kısmından onaylama işlemini gerçekleştirin. Danışman firmada çalışan çevre görevlisi iseniz, Tesis İşlemleri > ÇYB/DANIŞMAN FİRMA OLARAK HİZMET VERİLEN TESİSLER kısmından tesisi ekleyin. Yine "Kurum/Kuruluş İşlemleri > Onay Bekleyen İşlemler" kısmından onaylama işlemini gerçekleştirin. Tesis İşlemleri > Tesise Çevre Görevlisi Ata butonundan kendinizi atayın.
7- E-İzin portalında tesisiniz görünmeye başlayacaktır.

merhabalar;
sisteme yeni sözleşme girerken ek kapsamı seçiyorum. hem ek-1 hem ek-2 yi kaydedemiyorum. 2 adet ek-2 kaydoluyor ama 1adet ek-1 1 adet ek-2 girilmiyor. bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...