• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Özkan Baykanoğlu

Sistemin açılış sayfasından girmeye çalışıyorsunuz diye olabilir, yandaki menülerden dener misiniz?

@chucker

Aynı sorun bende de mevcut. Çözümü hâlen yok. Geçici çözüm olarak EK - 1 ise onu ekleyip geçiyoruz.

Merhaba arkadaşlar. Şu an eğitimdeyim, kendimce bir kaç video çektim. İlk fırsatta bir yere yükleyip ilgili linkleri paylaşacağım. Belki sorununa cevap bulan olabilir.

Şu an süre talebi üzerine konuşuluyor, kesin bir şey söylenmiyor 50 gün üzerine ek gün olarak ama değerlendireceklermiş.

EÇBS nde çevre izin yenileme yapan var mı? İzin yenileme evrakları yükledim ancak uygunluk başvurusu şeklinde görünüyor. Ayrıca e imza atamadım.

@Gizem Sunar

uygunluk yazısı eksikliği olan benim çalıştığım gibi firmalar varsa il çevredekiler sahaya çıkmadığı sürece bu süreç 50 değil 150 gün olsa yine de sorun çözülmez.

@Tolgay Doğan

Farklı illerde eğitim düşünmüyorlar sanırım. Sorunu olan kişilere daha çok yanımıza gelin çözelim şeklindeydi cevapları. Diğer illerden gelenler bunun her zman mümkün olmadığını başka bir çözüm bulunması gerektiğini söylediler. Maillere de dönüş olmuyormuş yoğunluktan dolayı. Anladığım kadarıyla da maillere bakan ve yanınıa gidip sorununuzu çözmesi gereken kişi aynı kişi. Haliyle yetişemiyor.

Biraz şey gibi, sorununu çözebilen aynı soruna sahip başkalarına yardım edecek ancak öyle işimizi göreceğiz. Aynı problemi olan herkes bakanlığa gittiğinde de yığılma oluyor. Sanırım burası o açıdan daha işlevsel.

İzin lisans yenileme işlemini , çevre görevlisi olarak giriş yapıp, şahıs uygulamaları kısmından dan mı yapılacak ?
Firma sahibini e-devlet şifresi ile giriş yapılıp, o şekilde mi işlem yapılacak ?

Benim e-devlet şifrem ile giriş yaptığımda izin lisans kısmı açılmıyor .

@Gizem Sunar

Sistemden kaynaklı hatalar nasıl olacak ?

Merhabalar;

Firma, tesis aktarımlarımı tamamladım. Şahıs uygulamalarından Yeterlilik uygulamasına tıkladığımda Çevre Yönetim Biriminizde personel eksikliği uyarısı veriyor. Önceki sistemde ÇYB mevcuttu ve daha 4 yıl süresi vize süresi vardı. İlgili kimseye ulaşamıyorum. Konu hakkında tecrübesi olan biri var mıdır acaba?

@Aykut Gökçay

Personel eksikliği uyarısını eğer böyle bir sorununuz yoksa dikkate almayın, düzelteceklermiş.

merhaba Arkadaşlar,

çevre yönetim birimi olarak aylık tesis ziyaretleri için aylık çalışma takvimi yüklüyorduk. yeni sistemde nereden yükleme yapıyorsunuz.

@gizcev
ben izin yenileme yaptım. sanırım her başvuruda öncelikle uygunluk başvurusu yaptırıyor yeni sistem. Siz imzalayınca zaten uygunluk başvurunuz direk onaylı olarak görünecektir. Sonrasında izin yenileme kısmından yeniden başvuru yapmanız gerek.

@Merve D.
Dekont istendiğine emin misiniz? Ayrıca İl Müdürlüklerindeki birçok memur da bizim gibi sistemden pek anlayamıyor sanırım. Onlarda dekont isteği gönderememiş olabilirler yani belki de...

@Aslı Çelik Özkan
4'ünde de "Koordinatör" yazmıyor, "Diğer", "2 yıl ve üzeri", "Koordinatör" olarak ayrı ayır yazıyor. Yine aynı hata uyarısını veriyor.

merhaba arkadaşlar,
Bakanlıkça düzenlenen EÇBS bilgilendirme toplantısına katılan arkadaşlar, kısa bir özet geçebilirler mi acaba?

@sdagtekin

- Katılımcı: Soru?
+ Eğitimci: Bunun için yanıma gelmeniz lazım.
+ Eğitimci: Bunun için de yanıma gelmeniz lazım.
+ Eğitimci: Bunun için de yanıma gelmeniz lazım.
...
Bakanlığa gitmeden hiçbir şey yapamazsınız dediler açıkçası.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...