• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
Ankara da eğitime katılan arkadaşlar sistemin nasıl kullanılacağı ne yapılacağı hiç mi bişey yok ? yorumlara bakılırsa çok amaçsız bi eğitim olmuş ?

Eğitimde çektiğim videoları yüklemeye çalışıyorum. Çok verimli değil ama yine de merak edenler bakabilir.

EÇBS Eğitimi 1. Kısım

bakın bakalım olmuş mu : ) olduysa ikinci kısmı da yükleyeyim, yoksa uğraşmayayım uzun sürdü çünkü : )

not: videoda ekran görünmüyor ama normalde de görünmüyordu zaten, anlatılanları dinleyebilirsiniz : )

Artık ciddi anlamda bizle dalga geçtiklerini düşünüyorum. BU SORUN İÇİN YANIMA GELİN ne demek. Ya hepimiz Ankara'da yaşıyoruz sanıyorlar, ya da bizim başka hiç işimiz gücümüz yok, evimiz ailemiz çoluk çocuğumuz yok her sıkıntıda hooop HADİ ANKARAYA GİDELİM diyeceğimizi düşünüyorlar.

Ne 181 sorunumuzu çözüyor, ne maillere adam akıllı bir dönüş oluyor, ne de yetkililer telefonlara bakıyor.

Yanlış anlamayın da kimse geri zekalı değil zaten. Biraz karıştırdı mı, acaba şurada ne var diye baktı mı çözülmeyecek içinden çıkılmayacak bir sistem değil yaptıkları. Ben de az çok biliyorum herhalde tesis nası aktifleştirilir, sözleşme nası girilir, GFB Başvurusu nasıl yapılır? İnsanlar bunları akıl edemediğinden yada kör olduğundan yapamıyor değil. Sıkıntı herkeste tüm sayfa ve butonların düzgün şekilde çalışmaması.

Örneğin ben 1 aydır GFB Başvurusunda D/R Kodu SEÇTİĞİM HALDE sistem tarafından uyarı alıyorum EN AZ BİR D/R KODU SEÇİNİZ diye. Aramadığım numara atmadığım mail kalmadı sanırım artık. Ben bu sıkıntı çözülsün istiyorum. Bu düzeltme için de herhangi bir kişinin yanına gitmenin gereğini anlayamıyorum.

2,5 aydır her gün yeni bir sistem sıkıntısı, yeni bir güncelleme, yeni bir ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ yazısı görmekten sıkıldım. Herkes ne durumda bilemiyorum ama benim artık ANLAYIŞIM KALMADI. Tıpkı "SİSTEM SORUNU SEBEBİYLE BAŞVURUNUZU YAPAMIYORUM" dediğimde firma sahiplerinin beni anlamadığı gibi bende bu düzeni anlamıyorum.

4 senedir dişimi tırnağıma takarak edindiğim kariyerimi saçma sapan bir SİSTEM SIKINTISI sebebi ile sarsan sevgili SİSTEMİMİZE saygılarımı iletiyorum....

@DilaraT
aynen katılıyorum size firmalarımız her gün arayıp başvuru yaptınız mı diye soruyor artık onlara diyecek birşey bulamıyoruz.. birde çalışan sistemleri bozmalara yok mu bir gün çalışıyor biir gün yok :confused:

@Arif Doğan
Yeni sistemde dekont yükleme yok. Para bankadan yatırılınca sisteme girip sadece e-imzala gönder butonundan imzalama işlemi yapıyoruz. Memurun sayfasında dekont ile ilgili bilgiler görülüyormuş.

Dün bakanlığı arayıp çevre görevlisi ekleme sürecinde yanlış çıkan adresimizin durumunu sordum. "Bir şey olmaz onayla" dedi. Sistem yeni anlıyorum hatalar verebilir. Ama bu kadar çabuk yılmasalar güzel olurdu. İlgili birine ulaşacağım diye günler geçiyor. Bu site olmasaydı ne yapardık acaba?

Merhaba arkadaşlar,

Danışman firma sayfasına girerken böyle bir hata alıyor musunuz?

Ekli dosyalar

• hata.png
    hata.png
    77.8 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba;
entegre çevre bilgi sisteminde mükerrer kaydı olan firmalarım var ama birinin üzerinde çevre izni diğerinde yapılmış beyanlar var eğitimde bu konuyla ilgili tüm mükerrer kayıtların birleştirilmesi gibi bir konu gündeme geldi mi? Bunun çözümü ne olacak

@gülistan

Eğitimde bahsedildi bu konu birleştirme yapılmasını yakın zamanda öngörmüyor Bakanlık mersise entegre edildiğinde sistem düzeltmeler olabilicekmiş oda pek yakın bir zamanda değilmiş Gümrük Bakanlığı ile protokol çalışmaları 6 yıldır sürüyormuş sonuçlanmamış. Şimdilik tek çözüm uavtyi çoklu açtırmak denildi eğitimde ve halihazırdaki mükerrer kayıtların şimdilik böyle devam edeceği.

Arkadaşlar şu kapsam hatası ile ilgili çözüm bulabilen var mıydı acaba? Yazılanlara baktım ama göremedim ben.
Girmiş Olduğum Tüm Bilgileri Onaylıyorum u tıklayınca kapsam hatası veriyor. :(

evt eğitime giden biri olarak kısmen sorulara cevap verildi katılımcıların.Fakat açıklamaya yapılamadığı durumlarda yanıma gelmeniz gerekiyor cevabı verildi.Öğleden sonra isim yazdırıp gidenlerden biriyim. Faydali oluyor sorunlarımı çözebildim fakat işime döndüğümde sistem yine girişlerde hata veriyor e imza aşamasında hata ekranı çıkıyor.Bu sorunu aşabilen var mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...