• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
kendimi cevre görevlisi olarak ekledım ancak ambalaj bılgı sıstemıne gırdıgımde firma turunuz bılgısı yoktur dıyor ?

Ekli dosyalar

• P_20180719_121853.jpg
    P_20180719_121853.jpg
    56.4 KB · Görüntüleme: 54
İzin lisansımın son 180 gününe yaklaşıyor yenilemek için belge süre bitimi dediğimde uygunluk başvurusu yapıyor ve onaylanıyor fakat izin lisans yenilemesi yapamadım henüz yardım edebilecek kimse varmı?Adsız.jpg

@F.N

Çevre görevlisi olarak eklem işlemini nasıl yaptınız ? Çevre görevlisi olarak firmaya atama yapamadım. Tesis Sorumlusu olarak atama yapabildim. Yani sistemde çevre görevlisi olarak değilde Firma Sorumlusu olarak görünüyorum.
Ambalaj bilgi sisteminde ki sistem sorunumuz giderilmediğinden, o kısımda nasıl olacağını bilemiyorum şimdilik.

Merhabalar,
Entegre Çevre Bilgi Sistemi üzerinden tesislere atadığım yetkili kişiler sürekli sistemden geri düşüyor bu tarz problem ile karşılaşanlar nasıl bir yol izledi bilgi verirlerse çok sevinirim.

05.04.2017-13.04.2017 tarihleri arasında çevre görevlisi uzaktan eğitimine katıldım ve e-sertifika gönderildi fakat şu an EÇBS de uzaktan eğitim almadığım yazıyor.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Benimle aynı sorunu yaşayan var mı ?

İyİ Çalışmalar...
E-devlet E-imza uygulamasında sorun yaşayan var mı açılmıyor.

@Murat Kaplan
O sorun çoğu kişide görülmüştü bende de görüldü ve arayarak düzelttirmiştim.

@DilaraT
Sizinle aynı sıkıntıyı yaşıyorum ve her gün defalarca mail atıyorum arıyorum öfkeden ağlayacağım.

@Günay Mutlu Merhaba, Ben de GFB aldım, Çevre izin ve lisansına dönüştüreceğim. uygunluk yazısına başvur ekranı çıkıyor. İşlemi baştan alıyor. Çevre İznime Lisans ekleyeceğim ben. Bu şekilde mi ilerleyecek süreç?

Merhabalar,
Firmaların üzerime atalı olmasına ve aylık takvim oluşturulmasına rağmen, e izin kısmında hiç bir veri görünmüyor. böyle bir sorunla karşılaşıp, çözen var mı?

@lizzie
Merhaba,

Uygunluk başvurusu yapacaksınız " ekrandaki uygunluk yazım" var kutucuğuna tıklayarak başvuruyu yapın. sistem otomatik onaylayacak. daha sonra Çevre izin / lisans başvurusu yapın

Sorun olursa 0262 641 72 48 nolu telden ulaşabilirsiniz.

Kolay Gelsin

@F.N
Merhaba,

Tam emin değilim ama sizin sorununuz ekte ilettiğim ekran görüntüsünde sarı renk ile işaretlediğim "firma türü" boş çıktığı için olabilir. Zamanında ektran görüntüsünü ilettiğim firmam için GDT lisans türünü Bakanlığı arayarak eklettirmiştim. Sizde "Ambalaj Bilgi Sistemi" uygulamasında ilgili kişilerle bi görüşün isterseniz.

Ekli dosyalar

• ambalaj bilgi sistemi.PNG
    ambalaj bilgi sistemi.PNG
    3.8 KB · Görüntüleme: 37
@Günay Mutlu
Uygunluk yazım var kısmında uygunluk yazısını mı yoksa GFB onayını mı gireceğiz. Çünkü benim kısımla ilgili GBF m var.

Önceki cevapları görüntüle…
@NAZLI2780
Aynı sorunu ben de yaşadım yalnız EDGE uygulaması ile çözülüyor sanırım. EDGE uygulaması üzerinden başvuru işlemini yaparken bu ekranda masaüstüne inip tekrar uygulamayı açtım. Bir de bir kaç kere uygulama içerisinde sağa sola falan tıkladım. Tekrar seçtim 1'i 2'yi falan sonra altta 3 nolu bir seçenek çıkıyor. Bu ekranı Ancak öyle geçebiliyorsunuz.

eski sistemde alınmış uygunluk yazısını elektronik ortama taşıma
e-izin uygulamasında il müdürlüğü uygunluk yazıları elektronik ortamda alınacaktır. Yeni sisteme geçmeden önce kağıt ortamında alınan geçerli bir İl müdürlüğü uygunluk yazısı mevcut ise bunu yeni sisteme elektronik ortama taşınması gerekmektedir.
Çevre iznine eski sistemde atıksu deşarjı ve hava emisyon konulu başvuruda bulundum. Eski sistem benden ortak belge olarak
İl müdürlüğü uygunluk yazısı
Kapasite Rapotu ve ÇED kararını istemişti.
Yeni sistemde İl müdürlüğü uygunluk başvurum var . butonuna tıkladım. uygunluk yazım var seceneğine tıkladım. ekran görüntüsü ektedir. ortak belgeler kısmında 1-diğer
2-diğer
3-kapasite raporu
4-iş akım şeması ve proses özeti gözüküyor. sorum şu ???
1-diğer ve 2-diğer ne olabilir hangi evrakları sisteme yuklemeliyim. 1433 belgeler ortak.png

@Erdem Engin
Merhaba,

Tehlikesiz Atık ve Ambalaj Atığı Geri kazanım firmam için uygunluk başvurusunda sistemin benden istediği evraklar ekteki gibi. Sizde farklı olan belgeleri yükleyebilirsiniz. Ama diğer sekmesi için belge yüklemek zorunlu değil (başında yıldız yok)

Ekli dosyalar

• uygunluk başvurusu için yüklenen evraklar.PNG
    uygunluk başvurusu için yüklenen evraklar.PNG
    6.2 KB · Görüntüleme: 42
Arkadaşlar merhaba, yetkilisi olduğum firmaları aktifleştiremiyorum, son adımda herşeyi tamamlamışken hata mesajı çıkıyor. aynı sorunu siz de yaşıyor musunuz?

@Tunç Bozkurt

Daha önce aktifleştirme işlemi yapmış olmama rağmen son iki haftadır bende aynı şekilde son adımda hata ile karşılaşır oldum. Bugün ofisten bir arkadaşımız Ankara'da olacak (EVET EN SONUNDA BİZ DE PES ETTİK ) . Düzeltildiğinde size de bilgi veririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...