Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hk.

Gülşah Albayrak

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ben sistemden daha önce bir kaç firmayı üzerime almıştım.oradan danışman firma olarak gerekli bilgileri doldurup tesisi hem kendime hem de firma sahibine devrettim.Fakat bu dilekçeyi götürmeden devir yapma şansım yok değil mi.Zaten şu anda o bölümü de kapatmışlar ne yazık ki
çıkan dilekçeyi mutlaka il müdürülüğüne götürmeniz gerekir. Dilekçe olmadan onay işlemi yapmadılar
tarihi olarak mesaj birleştirildi.

Gülşah Hanım Tam olarak ne yaptınız
Kenan bey şöyle anlatayım. Bende önceki sistemde tesisi yetkilisi olarak göründüğüm için firma aktifleştirme bende çıktı. Aktifleştirme aşamalarında vekalet isteyince devam etmedim ama nasıl olduysa firma kaydı tamamlandı :). bakanlığa mail attım durumu tesis yetkilisinin (sahibi) aktifleştirme işlemini yapması daha doğru dedi. tesis sahibi üzerinden giriş yaptığımda önce firma görünmüyordu sonra çıktı Hesap,Firma kısmına geldiğinizde sağ üst köşede 'yetklili değişiklik başvurusu yap' kısmından formu (vergi no ve ticaret sicildi sanırım) doldurduğunuzda belgeler kısmında dilekçeyi çıktı alabiliyorsunuz. il müdürlüğüne gittim onlarda ilk defa bu işlemi yaptılar. onay işlemi tamamladılar.
umarım bu bilgi faydalı olur ;)

Son düzenleme:

pnrckmk

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Yapabildiniz mi? Aynı problemi yaşıyorum da.
bakanlıkla görüştüm, "uavt kodunda çakışma varsa il özel idareleri veya belediyeye başvurarak yeni bir uavt kodu talep edebilirsiniz." yanıtını aldım,
sizinde bilginiz olsun :)

neriman_i

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bakanlıkla görüştüm, "uavt kodunda çakışma varsa il özel idareleri veya belediyeye başvurarak yeni bir uavt kodu talep edebilirsiniz." yanıtını aldım,
sizinde bilginiz olsun :)
Teşekkür ederim. Çok saçma değil mi aynı adres için farklı uavt?

ozber

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar merhabalar. Bakanlığa ulaşamaya çalışıyorum ama kaç gündür ulaşamadım. Şöyle bir sorum olacak. Sistemde yetkili olarak görünen kişi firma sahibi değil. Onların Tc numarası ve e-devlet şifresi ile girdiğimde aktarım işlemini nasıl gerçekleştirmem gerekir? Danışman firma olarak işlem yapıyorum seçeneği ile hareket edebilir miyim yoksa illa firma sahibinin sistem yetkili olarak görünen kişiye vekalet vermesi mi gerek?

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar merhabalar. Bakanlığa ulaşamaya çalışıyorum ama kaç gündür ulaşamadım. Şöyle bir sorum olacak. Sistemde yetkili olarak görünen kişi firma sahibi değil. Onların Tc numarası ve e-devlet şifresi ile girdiğimde aktarım işlemini nasıl gerçekleştirmem gerekir? Danışman firma olarak işlem yapıyorum seçeneği ile hareket edebilir miyim yoksa illa firma sahibinin sistem yetkili olarak görünen kişiye vekalet vermesi mi gerek?
önceki sistemde firma yetkilisi olarak kim gorunuyorsa onun e-devlet hesabindan giris yapilarak firma aktifleştirilecek. eğer önceki sistemde danışman firmadan herhangi biri yetkili olarak yazılmışsa danışmanlık sözleşmesi üzerinden devam edilebilir.

Rukiye ARSLAN-

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
merhaba arkadaşlar. izin yenileme sayfasına ulaşabilen var mı?

Abdulkerim DOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
sistemi yine güncelleme yapılıyor ekranı ile tamamen kapattılar.

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
günaydın, harita bölümünde bir belge yüklenmesi talep ediliyor. Nasıl bir belge olduğu yazmıyor? ne yüklenecektir. Bilgisi olan var mı?

gülhan tarhan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba kaosun içinde kayboldum. Danışman firma olarak izinlisanstan yaptığımız takvim yükleme gibi işlemleri yapamayacak mıyız?Danışman firmanın yetkilisinin edevleti ile entegre sisteme giriş yaptığımda danışman firmanın ismini hiçbir bölümde bulamıyorum. Şu an için bu sistemde sadece çalıştığımız firmaların yetkilileri giriş yapıp çevre görevlisi atamasını mı yapacak :confused:

Olcay Çetin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Allah aşkına bir sistem yapalım derken telef ettiler güzelim sistemi.
Yabancı menşeli firmalar ne yapacak?
Oldu da yetkili işten ayrıldı, bir de yetkili peşinde mi koşacağız?
Firmalarla uğraşmak yetmiyor, Bakanlık sağolsun buna da çanak tutuyor.
Çevrimiçi çevre izinleri kaç gündür kapalı, kendi üstüme kayıtlı tesis hala geçmiş değil.
Ayıptır yahu!!!

Abdulkerim DOĞAN

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bir soru daha :S eğitim videolarında mesela uygunluk yazısı başvuru için e-imza ile başvuruyu tamamlanacak diyor. acaba artık mobil imza kullanılamayacak ve sadece e imza ile mi işlemler yapılacak? bilgisi olan var mı?

Serkan Çiçekay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Çevre görevlisi belgesi vize yenileme eğitimine girmiştim katılım sertifikası var, dakat şuan belge başvurusu yapamıyorum onu da ecbs üzerinden mi yapacağız izinlisans zaten kapalı.

Olcay Çetin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Çevre görevlisi belgesi vize yenileme eğitimine girmiştim katılım sertifikası var, dakat şuan belge başvurusu yapamıyorum onu da ecbs üzerinden mi yapacağız izinlisans zaten kapalı.
Malesef e-izin sayfasını beklemen gerekiyor. Bakanlığımız çalışıyor sağolsun...
20 gündür sistem kapalı!!!

Erdem Engin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
@Tarık Can bey teşekkürler paylaşımlarınız için.Ben firmada cevre müh.olarak çalışıyorum.Firma yetkilisi olarak işlem yaptığımda sıkıntı olur mu?Başka bir secenek uymuyor.Hatta denedim.Fakat sistem ilerlemiyor.Sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 20440
merhabalar bende tesisimizin sigortalı çalışanıyım ve tesisin cevre görevlisiyim.
işverenimin e devlet şifresi ile giriş yaptığımda işverenimin tesis şube listesinde çalıştığım firma gözüküyor.eçby aktar dediğimde Tesisin aktarılabilmesi için öncelikle tesisin bağlı bulunduğu Firmanın sistemde aktifleştirilmesi gerekmektedir
uyarısı alıyorum.
işverenim hesap bölümünde diğer firmalar gözüküyor ama benim çalıştığım tesisi bulunmuyor.
kendi e devletim ile giriş yaptığımda tesisler bölümünde çalıştığım firma gözüküyor. burdan mı tesisi aktifleştireyim .ileride bir sorun yaşar mıyım.
son olarak ulusal adres veri tabanında firmamım bulunduğu adres gözükmüyor. nasıl eklerim. belediye ye bugun bir dilekçe yazdım ulusal adres veri kodumu istiyorum diye. cevaı sizinle paylaşacağım

Kenan Atalar

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ben tesis çevre mühendisiyim. kendi e devletimle girdiimde firma görünüyor, firma yetkilisi e devleti ile girdiğimde firma görünmüyor
firma yetkili değişiklik talebi açayım dedim sistemden hata veriyor.
benim durumumda olan var mı?

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Takvim yükleme işlemleri;

Danışman firma yetkilisinin e devlet şifresi ile girdiğiniz zaman yen sistemde şahıs uygulamarı var onun içinde yeterlilik sekmesine bastığınızda her firma için oradan takvim işaretleyeceğiz.

gülhan tarhan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Takvim yükleme işlemleri;

Danışman firma yetkilisinin e devlet şifresi ile girdiğiniz zaman yen sistemde şahıs uygulamarı var onun içinde yeterlilik sekmesine bastığınızda her firma için oradan takvim işaretleyeceğiz.
Teşekkür ederim. dediğiniz kısımda şu an 404 not found hatası alıyorum. Hatasız bir gün inceleyebilirim umarım

Yukarı Alt