• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Hiv-Ron

Bahsettiğiniz kısım, EÇBS'ye girdikten sonra gelen sayfada yer almıyor. "ÇIKIŞ" butonuna tıklayınca geliyor. Ya da direkt olarak eizin.cevre.gov.tr gidip, giriş yapmadığınızda geliyor. Gözden kaçabilecek bir yere koymuşlar.

Arkadaşlar,

EÇBS'de müstakil çevre görevlisi kısmına biz eklemediğimiz halde ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi birsürü kişi eklenmiş gözüküyor. Kaldır diyip onaylıyorum ancak silinmiyorlar. Bu kişilerin bizim firmamızla uzaktan yakından alakaları yok. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Ekli dosyalar

• ScreenHunter_01 Sep. 11 16.04.jpg
    ScreenHunter_01 Sep. 11 16.04.jpg
    52.7 KB · Görüntüleme: 71
Merhabalar,

Geçen sene nisan ayında yapılan yenileme eğitimini tamamladım ancak belge başvurusunda bulunmadım.

izinlisans sistemi sanırım entegre çevre sistemi olarak değiştirilmiş. Bu sisteme girdiğimde belgeyi yenileme ekranını göremedim.

Böyle bir durumu yaşamam normal mi ?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    62.4 KB · Görüntüleme: 20
@H.Yet

Açılan sayfada "Şahıs Uygulamaları > Yeterlik Uygulaması" kısmına girmeniz gerekmekte. Burada "Kişi Başvuruları" kısmından belgelerinizi inceleyebilir/gerekli başvuruları yapabilirsiniz. Konu içerisinde ve forumda benzer mesajlar mevcut. İncelemenizi tavsiye ederim.

@Beril Çataltepe

Beril Hanım bu durum bizde de var. Tesisin çevre görevlisi olarak ben görünüyorum ama 'müstakil çevre görevlisi' seçeneğinden ilerlediğimde 8 farklı kişi listede gözüküyor. Ne yapmak gerekir acaba?

@Evin ERSOY

Bizimde başımıza geldi. Izin başvurusunda kapsam hatası verdi. Danışman firmamizin sayfasından girip firmanın kapsamı işaretli değildi. Kapsamı belirttikten sonra sorun çözüldü başvuruyu yaptık

Merhaba, Entegre Çevre Bilgi Sistemine eski sistemden aktarılan danışmanlık yapılan tesisler için , yeni sözleşme yüklemesi yapılıyor mu? Yapılıyorsa nereden nasıl yapıyoruz yardımcı olabilecek olan var mı?

Merhabalar,
Çevre yönetim birimi kurmak istiyoruz. Yeni sistemde basvuru yaparken hangi belgelere ihtiyaç var acaba bilgisi olan var mı ya da ekran görüntüsü varsa paylaşabilir misiniz teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...