• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Cem Yılmaz

İşe Haziran ayında başladığımdan beri EÇBS'nden giriş yapıyorum. online.cevre.gov.tr kullanıcı adı ve şifresi hakkında bilgim yok maalesef. Teşekkür ederim yine de yardımcı olduğunuz için.

Özel bir şirkette çevre mühendisiyim. Ecbs'den yetkili değişikliği yaptık, aldığımız 2 adet başvuru formu çıktısını İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne götürüp onaylatmak gerekiyormuş. Bu süreç nasıl oluyor ? Bilgisi olan yardım edebilir mi ?

Yetkili değişiklik başvurusu yaptıysanız, size evrak veriyor. Evrakın çıktısını alıp imzalayacaksınız. İl Müdürlüğüne sunarken ek olarak sisteme yüklediğiniz dosyaları da koymalısınız. Örneğin; Ticaret Sicil Gazetesi, imza sirküleri, yetkilendirme yazısı vs. Sonrasında onaylanırsa, bilgilendirme maili geliyor.

@ozden.f

Telefonu yok. Yanına gidenlere yardımcı olmaya çalışıyor. Kapısındaki kuyruk biterse maillere de bakar diye umuyorum.

EÇBS den çevre danışmanlık sözleşmemiz biten bir firmayı sistemden nasıl kaldıracaz başka bir danışmanlık firmasına geçti tesis.

Merhabalar, EÇBS sistem üzerinden ek belge talebi geldi, ek belgeleri yükledim ve başvuruyu tamamladım. Ancak yüklediğim dosyaları gözükmemektedir. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Aynı zamanda atıksu izni için de data girişleri ekleyeceğim formlar kısmına sistemimde gözükmemektedir.

@Ünal Kemal
Ünal Bey Merhaba, aynı durumu bende yaşıyorum. Ek belge talebi istenildiği zaman yüklüyorum ama ilgili memurun sisteminde gözükmüyor. Mail attım ve bakanlıkta ilgili kişilerle görüştüm ama bekliyorum maalesef.

@Olgaç Sürmelihindi
Evet.
İzin lisans sistemindeki sorunlar için aşağıdaki numaralara ulaşmaya çalışın.
yardımcı olmaya çalışıyorlar.
0312 410 19 20 (Ali Bey)

0312 410 19 26-36-46

@Boranss
tesis ve firma farklı kavramlar.
firma sahibi olarak değil tesis sorumlusu olarak işlem yapmalı ve vekaletnamesi de olmalı.

Vergi numaraları aynı olan 2 farklı tesisimiz mevcut ancak ikincisinin ecbs kaydı olmuyor bu konu hakkında yardımcı olacak var mı? iyi çalışmalar..

Arkadaşlar, danışmanlığını yapmakta olduğumuz bir işletme için atık su konulu çevre izni yenileme başvurusu yapmıştık. sistem otomatik olarak uygunluk yazısı başvurusuna yönlendiriyor malumunuz. şimdi uygunluk yazısı yayınlandı fakat çevre izni kısmına girdiğimizde yenileme sekmesi çalışmıyor ilk başvuru sekmesi açık ama onada bir işlem yapılamıyor. ilginç olan mevcut izin belgesinin geçerlilik süresi dolmamış olmasına rağmen iptal edilmiş görülüyor. bu konuda bilgisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    34.7 KB · Görüntüleme: 50
  • Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    30 KB · Görüntüleme: 54
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...