• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,599
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,203
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 955
Moderatörün son düzenlenenleri:
Gizem Sunar
Merhaba, firma sahibinin e devletinden giriş yapmaya çalışıyorum. Sürekli e devletten telefon ve mail adresinizi doğrulayın hatası veriyordu. Doğrulama işlemini yaptık kontrol da ettim ancak eçbs hala aynı uyarıyı veriyor. Asla giriş yapamıyorum. Daha en başında bu haldeyim içeri girmeyi başarırsam neler olacak kim bilir.

Böyle bir sorun yaşayan var mı? :/
Dün bende yaşamıştım ama sonra düzeldi arada böyle oluyor.
Daha en başında bu haldeyim içeri girmeyi başarırsam neler olacak kim bilir.vallahi içerde pek bir şey yok.:)))
çünkü halen eksik var... ya güncellenme ilgili yada sistem ilgilidir diye düşünüyorum..:)))

Teşekkür ederim bilgiler için, bekleyelim bakalım. Bakanlığın mail adresine de aynı konuyu yazdım henüz cevap gelmedi. Denk gelerek iş yapacaksak böyle uzun süre sıkıntı devam edecek gibi.
İçeriyi henüz görmedim bakalım boş da olsa merak ediyorum : )

Arkadaşlar merhaba. Ben sistemimden yanlışlıkla daha önce eklediğim firmamı kaldırdım. Dolayısıyla firma sahibimden de aktifleştiremiyorum. Yeniden eklemeye çalıştım fakat vergi numarasını girdiğimde bu tesis kayıtlı olduğundan eklenemez diyor. Ne yapmam lazım geri nasıl getirebilirim bu kaldırdığım şeyi... Lütfen yardım edin. Firmam izin sürecinde 3 günüm kaldı. Eğer bunu çözemezsem firmam red yiyecek... Lütfen helpppp

@Didem Akman

Atık Yönetim Uygulaması İçerisinde İşlem Yapılamaması - 23.05.2018 10:16

Sayın Atık Yönetim Uygulaması Kullanıcıları,
Bilindiği üzere Atık Yönetim Uygulaması,lisanslı tesislere ilişkin izin ve lisans bilgilerini İzin ve Lisans Dairesi Başkanlığı elektronik sisteminden otomatik olarak çekmektedir. Söz konusu sistemin bugün sabah saatlerinde yapılmakta olan bir çalışma kapsamında geçici olarak kapatılması ile Atık Yönetim Uygulaması tarafından bu bilgilere ulaşılamamaktadır. Bu durum lisanslı tesislerle ilgili tüm işlemlerde geçici olarak sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Atık Yönetim Uygulamasında yaşanan bu durumla ilgili çalışmalar yapılmakta olup, en kısa sürede eski haline getirilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Arkadaşlar MOTAT yeni duyuru gelmiş isterseniz bir okuyun.

Merhabalar,

Firma aktarma işlemi ve tesis şube kayıt bilgilerini aktarma işlemlerini İl Çevre Müdürlüğü'ne gitmeden onayla dememe rağmen "İl Müdürlüğüne gidip hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir" diye yazıyla karşılaştım. Bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

izinlisans.cevre.gov.tr adresinde yaptığımız işlemleri, EÇBS de nasıl yapılacak.
Tesise çevre görevlisi olarak ekleme işlemini yapamadım. Sistem henüz tam aktif değil galiba. Lisans yenileme işlemleri vs. nasıl olacak EÇBS de ?

Atık Yönetim Uygulaması İçerisinde İşlem Yapılamaması - 23.05.2018 10:16

Sayın Atık Yönetim Uygulaması Kullanıcıları,
Bilindiği üzere Atık Yönetim Uygulaması,lisanslı tesislere ilişkin izin ve lisans bilgilerini İzin ve Lisans Dairesi Başkanlığı elektronik sisteminden otomatik olarak çekmektedir. Söz konusu sistemin bugün sabah saatlerinde yapılmakta olan bir çalışma kapsamında geçici olarak kapatılması ile Atık Yönetim Uygulaması tarafından bu bilgilere ulaşılamamaktadır. Bu durum lisanslı tesislerle ilgili tüm işlemlerde geçici olarak sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Atık Yönetim Uygulamasında yaşanan bu durumla ilgili çalışmalar yapılmakta olup, en kısa sürede eski haline getirilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Arkadaşlar MOTAT yeni duyuru gelmiş isterseniz bir okuyun.

@cem can
Benim atık giriş çıkışıyla alakalı bir sorunum yok. Sistemde firmam görünmediğinden hiçbir işlem yapamıyorum. Görünmüyor sayfamda. İzin lisans süreci için acil firmamın sistemimde görünmesi gerekiyor. Bu konuda yardımcı olursanız.

@cem can
Benim KDS ile sorunum yok. Şuanki sistemde eklemiş olduğum firmam yok oldu. Dün üzerimde görünüyordu. Şuan sayfama firmaya ait hiçbirşey görünmüyor. Tekrardan firma eklemesi yaparsam gelir diye düşünerek eklmeye çalıştım fakat firma kayıtlı olduğundan ekleme yapamazsınız diyor. Sayfada firmaya ait hiçbirşey olmadığından ben Çevre izni eksikliğimi tamamlamama rağmen yükleme yapamayacağım. Çevre izni süremin bitmesine 2 günüm var ve firma bu şartlarda yükleme yapmadığımdan dolayı red verecek.

Merhaba arkadaşlar.

Ambalaj bilgi sistemine ya da motata nasıl gireceğiz?
Firma yetkilisi olarak kendimi eklememe rağmen bu uygulamaları bulamadım.

Uygulama ekle kısmında ambalaj ve motat yok.

arkadaşlar ben firma aktifleştirme işlemlerimi tamamlamıştım sadece mailime doğrulama geldiğinde onu onayladım ama sistemde onay bekliyor uyarısı alıyordum.Sorun bildir kısmına dün açıklayıcı biçimde sorunumu yazdım bugün tekrar sisteme girdiğimde firma adım ve vergi numaram kayıtlı olacak şekilde beni uavt koduna yönlendirdi. Onu da girdikten sonra bu kod daha önce girilmiştir uyarısı aldım. ileri adıma tıkladığımda sayfayı geçemedim en başa dönüp firma sil dedim belki aynı adımları başa dönüp yaparım diye .. şimdi sistemde firma kaydı yapmak istediğimde firma adımız çıkmıyor yeni firma kaydı yapmak istediğimde ise bu vergi numarasına ait firma bulunmaktadır diyor :( sanırım benim işler tam sarpasardı

@cevreciolalım
ŞUAN BİZDEDE AYNI SORUN VAR VE NASIL HALLEDECEĞİMİZİ BİLMİYORUZ. BAKANLIKLA GÖRÜŞTÜK COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİNE DİLEKÇE YAZIN DURUM İNCELENMEYE ALINSIN DENDİ BU UZUN BİR SÜREÇ. BAŞKA ÇÖZÜMÜ YOK MU ?

@cevreciolalım
Tam olarak aynı şeyden ötürü sabaha kadar uyuyamadım. Çünkü firmanın çevre iznini yüklemem gerek son 2 gün. bu konuda kimseye ulaşamadım tatmin edici şeyler söylemediler. En son bakanlıkta destek hattına mail atın yada resmi yazı sunun dediler. Mail gönderdim ama henüz dönüş olmadı.

@demet.e

@Didem Akman

böyle yeni bir sistemde firma sil seçeneğini neden oraya eklerler anlamış değilim ? Ya da açıklamalar kısmına firma silince neler olacağını neden yazmıyorlar? Yarına kadar bekleyeceğim geri dönüş alırsam sizi de haberdar ederim

@neriman sert

Ben de şu an aynı aşamadayım, il çevreye gidip onaylatın başvuru numaranız da şu şeklinde bir ekran çıkıyor. İl çevreye gidip bu numarayı mı vereceğiz sadece? Siz öğrenebildiniz mi?

Belgeler kısmında dilekçeyi buldum. Islak imzalı mı olması gerekiyor sizce? böyle gönderilebilir mi? QR kodu gördüm ama emin olamadım.

Biraz daha kurcaladım onaylandı yazıyor. Sanırım il müdürlüğüne gitmeye gerek kalmadı. :)

Merhaba arkadaşlar, firme güncellemede, vekaleten seçeneği üzerinden giden var mı ? gördüğüm karıyla üç kısım çıkıyor vekaletme kısmı (vakalet veren,alan tckn'lerinin olduğu) yetki belgesi eklendiği ve alt kısımda ticaret sicil gazetesinde geçen firma yetkilisi kimlik bilgisi ve bulunduğu ili girebildiğimiz alan.

bu alanları hepsi doldurulmalı yoksa vekalet varsa vekalet kısmı, yetki belgesi varsa yetki belgesi kısmı yada ticaret sicil gazetesinde ismi geçiyorsa alttaki kısımın sadece doldurulması yeterli olmakta mıdır ?

@Kara--
süre uzatılırsa tabiki yararıma olacak ama bu konuyu nasıl düzelteceğim bu konuda bir sonuca ulaşamıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...