• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre tesis çevre izni

oknozkn06

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yeni Birlik
Arkadaşlar merhaba, ek1 katı atık depolama tesisi için lisans ve ek2 1.3 elektrik üretim tesisi için emisyon izni alacağız. Başvuru sürecinde bütün tesis ek1 olarak değerlendirilip harçlar gfb harcı ek1 olarakmı ödeniyor yoksa ayrı ayrı ek1 ve ek2 harcı mı yatırılıyor

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
oknozkn06Merhaba Okan bey, Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği'nde 6. maddenin 2. fıkrasında sorunuzun cevabı tam olarak yer almakta.

(2) Birden fazla tesisi olan işletmelerin çevre izni veya çevre izin ve lisansı işlemleri, işletme adına ve
işletmede aynı adreste yer alan tüm tesisler değerlendirilerek yürütülür ve sonuçlandırılır. Bir işletme içinde
Ek-1 ve Ek-2 listesine tabi faaliyet veya tesislerin birlikte bulunması halinde söz konusu müracaat Ek-1
kapsamında değerlendirilir.

Merhaba,

EÇBS üzerinden sistemde tesisim gözüküyor. Ancak Çevre izin lisans uygulamasına giriş yapılamıyor. Sadece çevre görevlileri giriş yapabilir şeklinde uyarı veriyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
mürvetYeterlik uygulaması üzerinden atamanız yapılmadan, izin uygulamasını kullanmanız mümkün değildir. EÇBS üzerinden firmanın güvenlik görevlisi bile yetkili atanabilir. Ama izin sistemini, yalnızca Yeterlik uygulaması üzerinden atanan, eski adıyla "Çevre Görevlisi" olan kişiler kullanabilir.

Merhabalar bizim tesisimize ilave olarak şube açtık ve bu şubeyi eçbs tesis/şube listesinde ekledik ve bugun onaylandı. Yalnız bu şubeye ben e izin uygulamasından muafiyet 17 2 başvurusu yapıcam bunu yapmak için girdigimzde merkez çıkıyor ve tesis bilgilerinde şube gözükmuyor bunu nasıl e izin de çıkabilir acaba

Merhabalar firmanın hem merkez hem şube si için çevre görevlisi aynı kişi atanabilirmi acaba

Merhabalar bir sorum olcaktı benim Çevre izin yenileme başvurusunda eksiklik yazıldı ve bir tane eksikliğimiz solvent ve diger organik kimyasal maddelerin depolanması hususunda SKHKKY EK -5Y3 MADDESİNE GÖRE ekipmanlar ve emisyon faktörleri kullanılarak kütlesel debi hesaplamaları ile irdeleme yapılmalıdır yazıyor böyle bir maddeyi yapan varmı acaba word dosyası olarakda maddeleri koydum ama nerden başlıcam bilmiyorum

Ekli dosyalar

• SKKY EK5 Y3.docx
    15.1 KB · Görüntüleme: 9