• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Erasmus stajı

Topcu

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar...Aramızda Erasmus stajı yapmış olanlar var mı? Varsa staj yerinizi nasıl buldunuz biraz anlatır mısınız? Yurtdışında staj yeri bulmak çok sıkıntılı bir süreç çünkü. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

Merhaba
O kadar sıkıntılı değil.Azcık kurnaz olmak gerek.Diğer üniversitelerin veya sizin okulun erasmus anlaşması yaptıgı listeler kısmı var.Oralara gir diğer bölümlerin anlaşma yaptıgı üniversiteleri göreceksin.Onların koordinatörleri yazılıdır orda.Emailleri de vardır muhakkak.O email adreslerine mail at.Cevap verirler.

tesekkurler cevabiniz icin erasmus anlasmalarina bakmayi hic dusunmemistim. aslinda ben bi sirkette staj yapmayi daha cok istiyorum sanirim. hem sirketler de para veriyo genelde. rahat rahat gezerdim o paralarla :)

Erasmus stajda dönem içi hareketlilikten daha fazla para alıyorsun ben macaristanda szeged sehrinde staj yaptım 602 euro aldım aylık yetti bana.Şirketler fazlada verebiliyor az da verebiliyor.Şirket para verirse ulusal ajans sana az para veriyor.Gezmeye gelince o kadar da anlatıdıgı kadar ucuz değil.İnterrail felan anlatılır ama o pisliğe katlanabileceksen sıkıntı yok.Ryanair var ucuz diyorlar ama taaaa sehrin dısına indiriyor.Bide sehir merkezine gitmek için ppara oduyorsun artı ryanaır de kredı kartıyla bılet alırsan 15 euroydu sanırım fazla para alıyor senden.Bavul sıkıntısı var.Sadece yanına el bagajı alabilirsun onuda ucaga girerken olcupte alıyorlar :)

ya da Üniversitenizde yürütülen yurtdışı bağlantılı bir proje varsa eğer o proje çalışanları veya projede görevli okulun asistanlarından ip ucu alabilirsin, ben öyle yaptım ama sizin için şu an küçük bir ihtimal olabilir tabi. bol şanslar

birkac sirket geri donus yapti sagolsunlar :) umarim olur olursa size de bilgi veririm. rynairda erken rezervasyon yapinca baya uygun oluyo diye biliyorum. olmadi sadece gittigim ulkeyi dolasirim o da yeter bana :)

Erken rezervasyonda 1 euro ya kadar bilet bulabiliyorsun ama o tarihlerin sana uyup uymayacağı önemli.easyjet var oda fena değil.

Üniversiten yada şirketlerden almanız gereken kabul yazısı.Bu yazının orjinali size posta ile imzalı mühürülü olarak gelmeli.Bu belge ile konsolosluğa gideceksiniz

Ekli dosyalar

• TR Letter of Acceptance.doc
    691 KB · Görüntüleme: 20
sefer2.png
Buda erasmus ofisinden almış oldugunuz sözleşme.Bunu kabul edildiğiniz kuruma doldurarak mail atmanız gerek .Gene karşı taraf bu formu doldurup imzalayarak size göndermeli.''Will be detailed later'' yazan yerleri doldurmadık.Çünkü ne yapacağımız belli değildi.Sonra orda karar verdik membran ayırma teknikleri üzerine çalışma yaptık.Burayı sonra doldurdum mu doldurmadım mı hatırlamıyorum.Ama staj defterimin bi örneğini erasmus ofisine verdim.Staj defterini hem türkçe hem ing yazdım.Bi kopyasınıda Szeged üniversitesi mühendislik fakültesi dekanına bıraktım.Onlara her sayfayı imzalattım mühürlettim.Sizde bu şekilde yapabilirsiniz.