• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Erdoğan bayraktar istifa etti..

S

Silinen üye 2206

ANKARA - Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının ardından, Türkiye bu sabaha iki istifa haberiyle uyandı. İlk istifa, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'dan gelirken, dakikalar sonra bu kez İçişleri Bakanı Muammer Güler görevinden istifa ettiğini duyurdu. Öğlen saatlerinde NTV canlı yayınına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Bayraktar, operasyon dosyasında şahsını rencide edecek veya izah edemeyeceği hiçbir husus olmamasına rağmen istifa kararını açıkladı. Güler ve Çağlayan'ın oğlu, 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanmış, bakanların, soruşturmaya ilişkin operasyonların hemen ardından Başbakan Erdoğan'a sözlü olarak istifalarını sundukları belirtilmişti. Muammer Güler, istifasını yazılı açıklamayla duyurdu.

GÜLER: KİRLİ BİR TEZGAH
17 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleşen operasyonu, "Hükümetimize, partimize, ve ülkemize karşı düzenlenen kirli bir tezgahtır" ifadeleriyle değerlendiren Güler, açıklamasında şunları kaydetti: "Oğlumun dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin daha açık şekilde ortaya çıkmasına imkan sağlamak için bakanlık görevinden affımı Sayın Başbakanımıza aynı gün şifaen arz etmiştim. Söz konusu istifa talebimi 25 Aralık 2013 günü yazılı olarak Başbakanlık makamına sunmuş bulunuyorum."

BAKANLIK KOLTUĞUNDA 11 AY
Kaymakamlıkla başlayan kariyerinde 7 yıl İstanbul Valiliği de yapan Güler, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevinden istifa ederek 7 Mart 2011 seçimlerine AK Parti'den katıldı. Mardin Milletvekili olarak TBMM'ye giren Güler, 24 Ocak 2013'te yapılan kabine revizyonu ile İdris Naim Şahin'in yerine İçişleri Bakanlığı'na getirildi.

İLK İSTİFA ÇAĞLAYAN'DAN
Oğlu ve bazı yakın çalışma arkadaşları, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklanan Ekonomi Bakanı Çağlayan, istifasını kısa bir yazılı açıklamayla duyurdu.

Çağlayan'ın açıklaması şöyle:
"17 Aralık tarihi itibariyle gerçekleştirilen operasyonun, hükümetimize, partimize ve ülkemize karşı kirli bir tezgah olduğu çok açık bir şekilde ortadadır. Yakın çalışma arkadaşlarımın ve evladımın da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için Ekonomi Bakanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım."

DÜN GECEKİ TOPLANTIDA YER ALMAMIŞTI
Başbakan Erdoğan, Pakistan dönüşü bazı bakanlarla Ankara'daki evinde bir araya gelmiş, Zafer Çağlayan; İçişleri Bakanı Muammer Güler, AB Bakanı Egemen Bağış ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın da yer aldığı toplantıya katılmamıştı. Bu arada Zafer Çağlayan'ın bugün makamına gitmediği, istifasını da evinden verdiği talimatla yazdırdığı belirtildi.

KARİYERİ 2007 SEÇİMLERİYLE BAŞLADI
Ankara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı iken, 2007 seçimleri öncesi AK Parti'ye katılan Zafer Çağlayan, milletvekili seçildikten sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlğı koltuğuna oturdu. Siyasi kariyerine Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı olarak devam eden Çağlayan, bakanlıklardaki yeni yapılanmayla oluşturulan Ekonomi Bakanlığı'na getirilmişti.

ŞİMDİ SIRA REVİZYONDA
İstifa kararlarıyla birlikte şimdi gözler kabine rezvizyonuna çevrildi. Görevlerinden ayrılan bakanların isimleri, revizyonda değişecek bakanlar arasında geçiyordu. Başbakan Erdoğan'ın, bu hafta içinde revizyonu tamamlaması öngörülürken, gün içinde de açıklama yapılması ihtimal dahilinde. Öte yandan, iddialarda adı geçen diğer bakanların takınacağı tutum da merak ediliyor.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

umarım çevreden anlayan bir bakan gelir gelen gideni aratmaz.

aslında biz kendimizide eleştirmemiz lazım çevre mühendisleri olarak hiç kimse mesleğine sahip çıkmıyor ve yardımcı olmuyor

@Yasemin Aslantürk
alakası var hiç kimse bilgi paylaşmak istemiyor bazı insanlar ve bu mesleği para gözüyle görenler var kimsenin kimseye faydası yok bu bir gerçek araştırma yapmıyoruz hazır bilgiyle doyuyoruz şunuda söylim çevre ve şehircilik bakanlığıda suçlu bizlerde

@Olgaç Sürmelihindi
üstüme alınmıyorum söylediklerinizi ve şunuda söyleyeyim benim kadr budaki arkadaşlarımızda paylaşımcı bir ruha sahip bilgi paylaşıldıkça değer kazanır zaten, hem söyleyin bakalım ne istedinizde yardımcı olunmadı:..

@Yasemin Aslantürk
ben üstünüze alınasınız diye söylemedim ben herkes için söylüyorum bazen herşeye önyargılı yaklaşabiliyoruz ve herzaman yönetmeliğe bağlı kalıyoruz işte paylaştıkça değer kazanır saklı kaldıkça değil tek pencereden bakılıyor olaya ve yönetmeliğe bağlı kalınarak ve kimse mühendislik bilgisini konuşturamıyor maalesef ve birşey sordugunuzda cevap alınamıyor o öyledir deyip geçiliyor maalesef

@Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Bey haklısınız bu konuda. Sitenin kuruluş amacı karşılıklı yardımlaşma üzerine kuruludur ancak yardım istenirken, yardım edilecek işi neredeyse bizim yapmamıza getiren insanlar yüzünden hemen herkes soğumuş durumdadır.

@Melih Coşar
Melih Bey ben kimseyi kırmak istemem ve haddimde değildir ama geçen hafta bir konu üzerinden tartışırken ben birsey söyledim biriside yönetmelikte bu yazıyor mantıklı açıklama yaptım hayır yönetmelık nederse o ben il çevre ilede görüşümü söyledim örneğin bir sistemdeki suya bakıldıgında dısardan pis gözükebilir bunu parametresi ölçülür diyorum hayır bu su pis cezai işlem yönetmelik diyor hemen bunu söylüyor ve ölçmeye izin vermiyor uygun teknoloji ile arıtalım diyorum olmaz bizim dediğimiz geçerli böyle durumlar oluyor bizim bilinçlenmemiz lazım

Olgaç Bey, biz de yer yer sizin örnek verdiğiniz tutum ve davranışlarla karşılaşabiliyoruz. Eh insanlık hali her zaman sakin de olamıyoruz. Bilinçlenmemiz gerektiğine sonuna kadar katılıyorum ancak bilinçlendirirken, doğru uslup, doğru konuşmalar ve biraz tatlı dil, en ceberrut insanı bile yola getirecektir.

@Melih Coşar
Melih Bey çok haklısnız ben asla dediğim gibi kırmak yada küçük düşürmek için söylemedim ve elimden geldiğince sakin davranmaya ve sözlerimi dikkatli kullanmaya davranıyorum ama bazı insanlar anlayamıyor maalesef ve sonuna kadar ben elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışacağım herse içinde çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.